שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

מסר מדאעש לחמאס: נמצא אתכם בכל מקום

ביום האחרון לחג שבסוף חודש הרמאדן אנשי דאעש מחדשים את המערכה אל מול החמאס במאבק על השליטה בעזה. סלימאן א-שאפעי מסביר מדוע החמאס עומד חסר עונים אל מול ההצלחות של פעילי דאעש ברצועה

 

 

הפרשן לענייני ערבים של ערוץ I24 סלימאן א-שאפעי התארח באולפן 'בשבע' וסיפר לאברי גלעד על העימות המתחדש ברצועה בין חמאס ובין פעילי דאעש. שני ארגוני הטרור סכמו על הפסקת אש עד לסיום חודש הרמאדאן. אך כבר ביום האחרון לחג החותם את החודש, מלכדו אנשי דאעש שלוש מכוניות השייכות לאנשי עז-אדין-אל-קאסאם, הגרעין הקשה של הזרוע הצבאית של חמאס.

 

<<עוד באתר ערוץ 20>>

א-שאפעי טוען כי העובדה שלא היו הרוגים באירוע לא הייתה מקרית, וכי אנשי דאעש בקשו להעביר מסר לאנשי חמאס מבלי לפתוח בעימות רחב היקף. היכולת של דאעש להגיע אל כלי הרכב של אנשי המעגל הפנימי של חמאס, להטמין בהם מטענים, ולפוצץ אותם ללא שהתגלו, מאותתת לארגון השולט בעזה כי ארגון הטרור הקיצוני לא יתקשה להשתלט על הרצועה.

 

א-שאפעי מסביר כי חמאס ברצועה נתקל באותם קשיים בהם נתקל צבא מצריים במלחמה שהוא מנהל מול דאעש בצפון סיני, ובקשיים של מפציצי מדינות הקואליציה בסוריה ובעירק. דאעש פולש אל שטחים בחסות האוכלוסייה אזרחית, חלקה אוהדת, וקשה לאתר את לוחמיו ולבודד אותם.

 

שני הארגונים, חמאס ודאעש, הם ארגוני טרור איסלאמים. אלא שחמאס מעוניין להקים נסיכות איסלאמית בשטחי ארץ ישראל. בעוד האידאולוגיה של דאעש דוגלת בהקמת אימפריה איסלאמית בכל המזרח התיכון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד