שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

חינוך פלסטיני: שירה אנטישמית ותמונות של היטלר

לרגל קונגרס החינוך העולמי השביעי ערך ארגון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' מחקר על מערכת החינוך של הרשות הפלסטינית, בניסיון למנוע את ההחלטת התאחדות ארגוני המורים להצטרף לקמפיין ה-BDS. במוקד: הנצחת רוצחים, ביקור בבתי מחבלים ותכנים אנטישמיים

ביקור בבתי מחבלים, הנצחת רוצחים ודקלום שירים אנטישמיים: לקראת קונגרס החינוך העולמי השנתי השביעי של התאחדות הבינלאומית של ועדי המורים, שמתכנס השבוע בקנדה, מפרסם היום (ג') ארגון "מבט לתקשורת הפלסטינית" דו"ח מיוחד על אחד ממוקדי ההסתה המרכזיים של הרשות הפלסטינית: מערכת החינוך בגדה.

 

בדו"ח נחשף מערך ההנצחה בחינוך הפלסטיני, בהם מפורטים בתי ספר שנקראים על שמות מחבלים. במסמך מוצגים גם ביקורים בבתיהם של מחבלים הם פעילות רשמית ומוכרת של בתי הספר בפיקוחה של הרשות, ומערכי שיעורים בהם מוצגים מחבלים כמודל לחיקוי ולמופת, והבטחה לעתיד בו ישראל אינה קיימת. בנוסף בספרי הלימוד ובמסגרת מערכי הלימוד הבלתי-פורמאלי, ילדים מדקלמים שירים אנטישמיים, ואם זה לא מספיק, בדו"ח מתייחסים בהרחבה להאדרתו של היטלר במערך החינוך הפלסטיני.

 

 

עוד באתר ערוץ 20

 

הדו"ח הוכן כאמור לקראת קונגרס החינוך העולמי ה-7 של EI, ההתאחדות הבינלאומית של ועדי המורים, אשר מתכנס השבוע באוטווה שבקנדה. נציגי 'מבט לתקשורת הפלסטינית' הוזמנו על ידי ארגון המורים בישראל, לאחר שנודע לו כי הקונגרס מתכוון להצביע על שורה של החלטות אנטי-ישראליות, ובראשן החרמה של ישראל ותמיכה ב-BDS.

 

 

 

כזכור, לפני כשבועיים, פורסם בערוץ 10 כי הסתדרות המורים הארצית הגישה הצעה משותפת עם הרשות הפלסטינית, על פיה הקונגרס יחליט להחרים את ההתנחלויות. בהסתדרות הסבירו אז כי מנעו העלאת הכרעות קיצוניות יותר.

 

בארגון המורים, לעומת זאת, החליטו להיאבק בהחלטה ויגישו את דו"ח שמתאר את ההסתה ברשות הפלסטינית. ארגון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' ערך את הדו"ח שמתעד את השנאה, האנטישמיות והוקרת הרוצחים שנמצאים ביסודות החינוך של הפלסטינים, תוך הדגשת תפקידה של הרשות כחותרת תחת השלום.

 

הדו"ח מסביר את אחד המכשולים הגדולים ביותר לשלום כיום, אומרים ב'מבט לתקשורת פלסטינית'. "אנחנו חושפים מדוע, לצערנו, לא יהיה שלום גם בדור הבא, עד שהרשות לא תהפוך את התהליך אותה היא מובילה בחינוך הילדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד