שתף קטע נבחר

שוכרים דירה? עורכי דין יספקו ייעוץ מסובסד

בעל הבית הכניס סעיף דרקוני לחוזה השכירות? עיריות תל אביב-יפו וירושלים יספקו ייעוץ משפטי מסובסד לשוכרי דירות צעירים בשיתוף לשכת עורכי הדין. כל שוכר יוכל לקבל פגישת ייעוץ עם עורך דין, בתשלום של כ-70 שקל או 49 שקל למחזיקי כרטיס עירוני

לידיעת שוכרי הדירות: זמן קצר לאחר שוועדת השרים אישרה את החוק לשכירות הוגנת, הודיעו היום (ב') עיריית תל אביב-יפו ועיריית ירושלים כי הן יספקו ייעוץ משפטי מסובסד לשוכרי דירות צעירים בשיתוף עם לשכת עורכי הדין במחוז תל-אביב והמרכז.

 

כתבות נוספות בערוץ נדל"ן :

לאחר שנתיים: אושר חוק השכירות ההוגנת

ת"א או ראשל"צ: איפה גרים שוכרי הדירות?

השוכרים שצריכים לבקש סליחה מבעל הבית

 

>>> רוצים להתעדכן בחדשות הכלכלה והצרכנות? הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו

 

בשתי הערים מתגוררים למעלה מ-100 אלף צעירים בשכירות. את מגמת מעבר הדירות בעונת הקיץ זיהו במזא"ה 9 - בית הצעירים של עיריית תל אביב-יפו וצעירים במרכז - מרכז הצעירים של ירושלים. לפיכך פתחו שירות ייחודי לשוכרי דירות: "קו השכירות ההוגנת" - קו טלפוני לשוכרים שיפעל מ-10:00 ועד 20:00 ויספק מענה על שאלות ובמקרה הצורך יתאם פגישות ייעוץ משפטי עם עורכי דין בסבסוד משמעותי.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

"למעלה מרבע ממשקי הבית בישראל (26.9%) מתגוררים בשכירות, ומרביתם בערים הגדולות", אומרים בעיריית תל-אביב, "עונת הקיץ בשיאה ועמה מגיעים מעברי הדירות הרבים. לאורך כל השנה מתקיימים כ-25,000 מעברי דירות של תושבים צעירים (גילאי 18-35) בכל עיר, ובתקופה זו התופעה מתגברת, כאשר סטודנטים ומשפחות צעירות נמצאים במעבר בין שנות הלימודים במערכת החינוך. צעירים רבים אינם מודעים לזכויותיהם בעת סכסוך עם בעל הדירה ומתקשים להבין את החוזה".

 

בשתי הערים הסבירו כי כל שוכר שמעוניין לקבל חוות דעת משפטית על חוזה השכירות עליו הוא עומד לחתום, או על בעיה בה נתקל מול בעל הדירה שלו, יוכל לקבל פגישת ייעוץ מעו"ד המתמחה בתחום השכירות בתשלום של כ-70 שקל (או 49 שקל למחזיקי כרטיס עירוני).

 

צפו: החיים הקשים של שוכרי הדירות בתל-אביב

 

לדברי אסף זמיר, סגן ראש העיר תל אביב-יפו, "שוק השכירות בישראל פרוץ וכמעט אינו מוסדר בחוק. אנחנו הצעירים שגרים בשכירות מתמודדים עם בעלי דירות שבמקרים רבים מדי אינם דואגים לתחזוקה, מגלגלים עלויות לשוכר ומעלים מחירים ללא הבחנה. כדי להכניס יציבות לשוק אנחנו מקדמים מול הממשלה את 'חוק שכירות הוגנת' ועד אז אנחנו פותחים שירות עירוני חדש לתקופת מעבר הדירות של הקיץ שיאפשר עזרה ראשונה משפטית בסבסוד משמעותי לכל שוכר שנתקל בבעיה עם בעל הדירה".

 

שלמה לוי, מנהל צעירים במרכז בעיריית ירושלים, הוסיף כי "במציאות של שוק הדיור הנוכחי ניצול הוא עניין יום יומי מטעם בעלי דירות שמנצלים את הביקוש הרב בכדי לרדות בשוכרים ולהכניס סעיפים דרקוניים ודרישות הזויות. רק השבוע פגשנו מישהו שבעל הבית שלו הכניס לחוזה סעיף שפותר אותו מתיקוני נזילות בדירה שבה קיימות נזילות ידועות.

 

"הממשלה לא עושה מספיק לייצר היצע ולא להגן על השוכרים וכך נאלצים שוב הגופים החברתיים לנסות ולמצוא דרכים להגן על הצעירים שנאבקים על משהו בסיסי כמו שכירת דירה. אנו גאים על שיתוף הפעולה בין הערים ובין המרכזים ששמים את טובת הצעירים לנגד עיניהם".

 

עו"ד אבי חימי, ממונה מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין, התייחס גם הוא ליוזמה המשותפת ואמר כי "אנחנו שמח שהמחוז לוקח חלק בפרויקט חשוב זה. הפרויקט למעשה מייצר תמהיל של מוקד פרנסה לעורכי דין תוך שעורך הדין נוטל חלק במיזם ציבורי חשוב. שוק השכירות בישראל הוא שוק חופשי ופרוץ, לפיכך הייעוץ המשפטי שניתן הינו חשוב מאין כמותו. אנחנו מברכים על הפרויקט והיוזמה ומקווים שערים נוספות ישכילו לאמץ את מודל פעילות זה לחיקם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים