שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  במשטרה מאשימים: העיתונות החרדית מחבלת בחקירה של פרשת מין

  בקשה מהמדיה החרדית לפרסם פנייה לנפגעות אפשריות, בחקירת חשד לעבריינות מין מצד בכיר ב"עזר מציון" - זוכה לדברי גורם במשטרה להתעלמות גורפת, גם באתרים המסקרים בשוטף פרשיות שונות העוסקות בתקיפה מינית: "יש כאן אִתרוג מאוד ברור של ארגון 'עזר מציון'. זו תופעה מקוממת"

  משטרת ישראל מנסה לחקור, אבל המדיה החרדית מתעלמת: גורמים במשטרה מעלים טענות חמורות ל"אִתרוג" של גורם בארגון "עזר מציון", לאחר שבקשה רשמית של המשטרה לפרסם פנייה לנשים חרדיות, קורבנות תקיפה מינית, על מנת שיגיעו להעיד – נענתה בהתעלמות.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

   

  משטרת ישראל פנתה אתמול (יום ד') לערוצי תקשורת חרדיים, לאחר שבשבועות האחרונים התקבלו מספר תלונות מנשים חרדיות נגד איש ארגון "עזר מציון", בחשד לפגיעה מינית. מי שנחשב ל"יועץ ומכוון" בארגון החסד החרדי, ופעל מטעם מחלקת בריאות הנפש שבו, הואשם על ידן בתקיפה מינית של נערות שהיו תחת חסותו.

   

  כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

   

  אך בקשה מהמדיה החרדית לפרסם פנייה רשמית לנפגעות עבירה אפשריות ולבקשת מידע מהציבור החרדי בנושא, באופן המתאים למגזר - זוכה לדברי גורם במשטרה להתעלמות גורפת, גם באתרים המסקרים בשוטף פרשיות שונות העוסקות בתקיפה מינית.

   

  "מעשים חמורים" שמסקרים, "ומעשים חמורים" שלא

  גורמים במשטרת ישראל מסרו, כי על אף החשיבות בפנייה אל הנשים החרדיות באמצעות כלי התקשורת

  המגזריים, לטובת קידום החקירה בנושא – אתרי אינטרנט חרדיים המפרסמים ומסקרים באופן שוטף גם דיווחים על הטרדות מיניות, לרוב תחת הכותרת "מעשים חמורים" - בחרו הפעם בשתיקה רועמת.

   

  בפנייה הרשמית למדיה החרדית שהוציאה דוברות מרחב דן, נכתב: "בתאריך 24.7.15 שודרה בערוץ הראשון כתבת תחקיר בנושא עבירות מין שבוצעו, לכאורה, על ידי מטפל בארגון 'עזר מציון'. בעקבות אותה כתבה נפתחה במרחב דן בדיקה, ונגבו מספר עדויות. משטרת מרחב דן קוראת לנשים נוספות שנפגעו או שנחשפו למעשים אלה, להגיע ולמסור את עדותן בנושא".

   

  במשטרה הצטברו כאמור מספר עדויות של מתלוננות נגד היועץ, אך עד כה האיש לא זומן למתן עדות בעניין, והוא אינו מוגדר כחשוד באופן רשמי.

   

  "תופעה מקוממת שאין לה תירוץ"

  לדברי גורם במשטרת ישראל, גם תחנות הרדיו החרדיות בחרו שלא להתייחס כלל לנושא מעל גלי האתר. הגורמים הדגישו כי הפנייה לתקשורת החרדית המקוונת, נעשתה לא מתוך מטרה פרסומית, אלא לטובת מידע נוסף על הפרשה, על מנת לאמוד את היקף הפגיעה.

   

  הגורמ ציין עוד, כי בעוד התקשורת החרדית המסורתית - "המודיע" ו"המבשר" של הציבור החסידי,
  "ויתד נאמן" והפלס" של הציבור הליטאי - אינם מפרסמים כלל מידע הנוגע לעבריינות מין, הרי שהתקשורת המקוונת מפרסמת דיווחים בנושאים אלה, תחת הכינוי "מעשים חמורים", ולאחרונה עסקה בהרחבה, למשל, ב"פרשת הרב עזרא שטיינברג".

   

  "יש כאן אִתרוג מאוד ברור של ארגון 'עזר מציון', על אף שבפרסומים בכלי התקשורת השונים על הפרשה, הודגש שוב ושוב כי מדובר באדם ספציפי בארגון, ואין בכך אמירה גורפת על 'עזר מציון' ופעילותו הברוכה", הדגיש גורם במשטרה. "ולמרות זאת, הנושא באתרי האינטרנט החרדים נותר תחת איפול תקשורתי". הוא מוסיף כי "מדובר בתופעה מקוממת, שאין לה כל תירוץ".

   

  ארגון "עזר מציון" מכחיש מצדו, מכל וכל, פנייה כלשהי מטעמו לכלי התקשורת החרדיים, הנוגעת לאופי סיקור הנושא.

   

  למען השם: הנערה החרדית שוברת שתיקה    (צילום: אלי מנדלבאום)

  למען השם: הנערה החרדית שוברת שתיקה    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מחפשים מתלוננות נוספות במגזר החרדי
  צילום: shutterstock
  מומלצים