שתף קטע נבחר

מודעות תמיכה בשליסל: "הלוואי ונזכה למסירות הנפש שלך"

פשקווילים התומכים ברוצח נתלו בריכוזים חרדיים בבירה, על ידי גורמים קיצוניים המכנים עצמם "היהדות הנאמנה". המודעות מהללות את ישי שליסל שרצח את שירה בנקי, ומעודדות אחרים להצטרף אליו: "מי ייתן והיה כל עם ה' קנאים כמוך... כל השופך דמן של רשעים כאילו הקריב קורבן"

ישי שליסל לא לבד: שבוע מאז רצח בדקירות סכין את שירה בנקי בת ה-16, ופצע חמישה משתתפים נוספים במצעד גאווה בירושלים – נתלו בעיר פשקווילים התומכים ברוצח, ככל הנראה על ידי גורמי שוליים קיצוניים – קבוצה המכנה עצמה "היהדות הנאמנה".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

תחת הכותרת "ותעצר המגפה", משבח אחד הפשקווילים את הרוצח: "אשריך ר' ישי שזכית למסירות נפש ממש, ועשית מעשה פינחס, 'וייקח רומח בידו' , לקנא קנאת ה' צבקות (צבאות) שהרג את הזונים בתוך המחנה, ולא חת מפני כל". בכך נתלים מחברי הפשקוויל בפרשת פנחס הכהן, בנו של אהרן, שרצח את נשיא שבט שמעון משום שחטא על אישה מדיינית – ונחשב כמעשה קנאות שזכה לשבח.

 

 

מחברי הפשקוויל מוסיפים: "האיך נזכה לבוא למעלתך למסירות נפש כזו, ומי ייתן ונזכה אפילו למעט קט ממסירות נפשך. אשרי חלקיך בקנאותך קנאת ה', 'וקמת מתוך העדה והשבת את החרון", ובסיומו אף מביעים תקווה למעשים דומים בעתיד: "מי ייתן והיה כל עם ה' קנאים כמוך".

 

 

בכרזה אחרת שכותרתה "אשריך, ר' ישי!", מודים מפרסמי הכרזה לרוצח "בשם כל בית ישראל החרדים לדבר ד', ובשם תורתנו הקדושה הנצחית", ומכנים אותו שליח הקהל ושליח אלוהים. הם חותמים את הדברים בציטוט: "שכל השופך דמן של רשעים כאילו הקריב קורבן".

 

"קידוש השם" ו"מסירות נפש"

המודעות נתלו באזורים חרדיים בבירה, והן מלאות בתמיכה ושבח על מעשיו של שליסל, תחת הכינויים "קידוש השם" "ומסירות נפש". הכרזה שנחתמת במילים "ברוך שקידשת שמו הגדול ברבים", כבר מספיקה לעורר הדים רבים ברחוב החרדי, גינויים ואף זעזוע.

 

מוקדם יותר השבועריססו אלמונים בשכונת רמות בירושלים, גרפיטי תמיכה ברוצח: "ישי שליסל גבר". צעירים תושבי השכונה, יוסי הופמן ואלישיב זנגן, מיהרו למחוק את הכיתוב.

 

 (צילום: טל נוסנבאום) (צילום: טל נוסנבאום)
(צילום: טל נוסנבאום)

 (צילום: טל נוסנבאום) (צילום: טל נוסנבאום)
(צילום: טל נוסנבאום)

 

היום (ד'), הורה בית משפט השלום בירושלים לערוך בדיקה פסיכיאטרית לישי שליסל,

זאת לבקשת המשטרה. מטרת הבדיקה תהיה לקבוע אם שליסל, שחשוד גם בחמישה ניסיונות רצח, כשיר לעמוד לדין ואם היה אחראי למעשיו בעת שדקר את משתתפי המצעד.

 

זו הפעם הראשונה ששליסל מגיע לדיון בעניינו מאז שבנקי מתה מפצעיה. הוא ישב בפנים חתומות וסירב להתייחס לשאלות העיתונאים בנוגע למעשים המיוחסים לו.

 

הבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי תתקיים בתוך 48 שעות ותוצאותיה יוצגו לבית המשפט עד יום שלישי הבא - מועד סיום הארכת המעצר האחרונה לשליסל.

 

אלפי בני אדם השתתפו בהלוויה של בנקי שהתקיימה ביום שני בקיבוץ נחשון. הוריה, אורי ומיקה, ספדו לה: "אנחנו רוצים לומר עוד שאין לנו ריב עם אנשים עם כיפות או עם זקנים. עכשיו נלך הביתה ונתחיל לבנות משפחה חדשה - נלמד לחיות בחמישה במקום בשישה. ננסה לשנוא פחות ולאהוב יותר וכך נציע לכולכם".

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"האיך נבוא למעלתך". שליסל
צילום: רויטרס
מומלצים