שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

עיתון כוויתי המקורב למשטר: "ישראל היא ידידה"

עיתונאי ביומון הרשמי של הנסיכות קובע: "ישראל היא מדינה ידידה", בעוד אם לאיראן יהיה גרעין, היא לא תהסס להשתמש בו נגד מדינות המפרץ. "המוסלמים הבינו שהאויב המר והיחיד שלהם הם האיראנים ולא מדינת ישראל"

בזמן האחרון גוברים הקולות בעולם הערבי המביעים חשש מהתחמשותה הגרעינית של איראן ודרישה לחבירה אל ישראל. אתר ממר"י מדווח כי בעל טור ביומון הכוויתי הממסדי אל-וטן, עבדאללה אל-הדלק, פרסם מאמר שכותרתו "אויב נבון עדיף על פני אויב שאינו שקול בדעתו" המשמיע קול זה פעם נוספת.

אל-הדלק טוען כי האויב האמיתי של מדינות המפרץ היא איראן, ולא ישראל, בה הוא רואה "מדינה ידידה".

 

לדבריו, שלטון האייתולות אינו רציונלי ולכן מוטב להישמר ממנו פי כמה. ישראל, לעומת זאת, דווקא כן. "אם מדינת פרס (איראן) על משטרה הפשיסטי, קל הדעת, הטיפש, הפזיז, המסתתר מאחורי כסות הדת, תוכל לפתח ולייצר נשק גרעיני, היא כלל לא תהסס להשתמש בפצצות אטום נגד מדינות המפרץ הערבי בעימות הראשון שלה איתן", כתב.

 

פיגוע בכווית. כל העקבות מוליכות לטהרן (צילום: AP) (צילום: AP)
פיגוע בכווית. כל העקבות מוליכות לטהרן(צילום: AP)

 

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

אל-הדלק אף קרא למדינות המפרץ לנתק לחלוטין את יחסיהן עם איראן, לכונן ברית ידידות עם ישראל ולחזק את הקשרים עמה במישור המדיני, המסחרי ואף הצבאי. "אני חוזר על קריאתי להקים אגודת ידידות מפרצית-ישראלית כצעד ראשון לקראת פיתוח וחיזוק הקשרים המדיניים והדיפלומטיים וקשרי המסחר, החינוך, ושיתוף פעולה הצבאי והאזרחי עם מדינת ישראל הידידה".

 

בצד זאת, הוא קורא להתרחק בהדרגה מאיראן עד כדי ניתוק כל הקשרים. "הוכח ללא ספק שהפרסים מעורבים בפעולות טרור והרס ופיצוצים בסעודיה, בחריין, תימן, כווית ואיחוד האמירויות", הוא מאשים את איראן, "המיליציות האיראניות השיעיות מעורבות בכל מוקדי הטרור ואזורי הסכסוך במפרץ הערבי".

 

בממר"י מסבירים כי זו לא הפעם הראשונה בה אל-הדלק מביע חששות מאיראן ותמיכה בישראל. גישה זו "זיכתה" אותו בהופעה של "הרשימה השחורה" שפרסמו כותבים ערבים שמתנגדים לישראל ב-2009. גם להאשמות אלו הוא מתייחס במאמרו וכותב כי "אינני מוציא מכלל אפשרות, ואני אף צופה, שמשרתיה של איראן וסוכניה באזור, שבעורקיהם זורם הדם הפרסי... יאשימו אותי ב'ציונות, שיתוף פעולה עם ישראל, שנאת האסלאם והערביות, בגידה בעניין הפלסטיני ועוינות כלפי האומה הערבית'."

 

"העולם הפך לכפר קטן בזכות אמצעי התקשורת והרטייה מעל עיני העמים הערבים והאסלאמים הוסרה והם הבינו... שהאויב המר והיחיד שלהם הם הפרסים האיראנים ולא מדינת ישראל הידידה...".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד