שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

"השוטר תקף אותי רק כי אני נראה חרדי"

העיתונאי אלי שלזינגר עמד הרחק מהפגנת החרדים נגד היס פלאנט, אך זה לא הפריע לשוטר לתקוף גם אותו. שלזינגר: "גם אם התעצבנו והוציאו אותם מהכלים, זה לא מצדיק תקיפה של אזרח". המשטרה: טענתו נבדקת

 

 

מלחמות השבת חוזרות לירושלים ואיתן שבות ועולות הטענות על אלימות מופרזת של משטרת ישראל. ביום שישי האחרון התכנסו ברחוב מלאכי ישראל בירושלים מאות חרדים לעצרת תפילה כנגד פתיחת "יס פלאנט" בירושלים בשבת. אך בשולי המחאה השקטה התפרעו שבבניקים והחלו לזרוע הרס, מהשגרם למשטרה להגיע ולפנות את המפגינים כולם. "הם התפרעו תוך כדי חילול שבת", מספר אלי שלזינגר, עיתונאי "בחדרי חרדים" בראיון  ששודר אמש ב"הערב ב-7" עם אברי גלעד.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

"הם שברו את שמשות הש.ג של רשות השידור, תקפו זוג שנסע במכונית באזור, שברו את הפנסים, פתחו את דלת המכונית וגרמו בעצם להגעת המשטרה", הוא מספר.

 

שלזינגר הבהיר כי הוא מסתייג מהמתפרעים. לדבריו הם חיללו שבת באופן ש"אף רב לא היה נותן גיבוי למעשים שלהם".

 

לדבריו, ההתפרעות הייתה רחוקה ממרכז ההפגנה, שם התקיימה עצרת תפילה כמחאה על חילול השבת הצפוי בירושלים. שלזינגר מסביר כי מרבית האנשים עסקו בתפילה, ולכן לא ראו את ההתפרעויות.

 

הוא עצמו התפלל בבית כנסת סמוך, וכעיתונאי התעניין במתרחש מרחוק. "לקחתי את הפינה השקטה על אי תנועה במרחק 15 מטר מהציבור. לא הייתה סיבה שיתקפו אותי. אחרי שכוחות המשטרה פינו את ההפגנה, הם החלו לחזור למוצא ממנו באו, לכיוון שלי", סיפר.

 

השוטרים התקרבו אל שלזינגר, שנותר רגוע עד ששוטר אחד התקרב אליו מרחק מטר, לדבריו. שוטר אחד הבחין בו ועורר את תשומת ליבו. "הסתכלתי על שם השוטר והבהרתי לו שאני עיתונאי. הוא הדף אותי בעוצמה רבה אל הרצפה תוך כדי שהוא פולט קללות". העיתונאי החרדי מבהיר כי הבעיה אינה בעצם היות עיתונאי, אלא התקיפה עצמה. "אני לא חושב שהתקיפה הייתה מוצדקת", אמר.

 

ממשטרת ירושלים נמסר כי "במהלך ההפגנה שהתקיימה החלו מאות רבות של מפגינים ליידות אבנים לעבר השוטרים ועמדת האבטחה של רשות השידור. ככל שהמשטרה שמרה על איפוק ואפשרה מחאה/תפילה , עם תחילת ההתפרעויות נהדפו המפגינים מבניין רשות השידור לעבר רחוב מלכי ישראל ובהם ככל הנראה גם העיתונאי אלי שלזינגר, כחלק מהאוכלוסייה שהייתה במקום, גם אם נעשה בנפרד מהם". כמו כן, המשטרה הודיעה כי היא  בודקת את טענתו של שלזינגר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות
הפגנה חרדים יס פלאנט ירושלים
צילום: אוהד צויגנברג, ידיעות אחרונות