שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

תג מחיר? 4 הצתות בחצי שנה בבתי משפחת דוואבשה

בעז גולן מ-0404 בדק כמה פעמים הוצתו בתים של משפחת דוואבשה, אך רק באחד מהם מניחים שמדובר במתנחלים. וגם: איך מרגיש מי שעובר פיגוע אבנים?

 

 

בעז גולן מ-0404 התארח אמש באולפן "הערב ב-7" ודיבר על מגיפת ההצתות שתקפה את בתי משפחת דוואבשה מהכפר דומא בשנה האחרונה. "בדקנו בעמודי הפייסבוק של הכפר ושל המשפחה, וגילינו שלפחות ארבע פעמים היו שריפות שם. הראשון היה בפברואר האחרון. נגרם אז נזק של שתי קומות".

 

גולן טוען כי המשטרה מסתפקת רק בעבודתה של המשטרה הפלסטינית ולכן היא "לא יודעת ולא תדע" מה באמת קרה שם לפני שלושה ימים. גולן הדגיש שהוא "לא קושר בין הדברים, רק מזכיר את הדברים".

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

יונתן שיש היה בחתונה במודיעין עילית ורצה לנסוע לירושלים. השעה הייתה מאוחרת כשהוא עלה על הכביש. כדי להישאר ער, הוא הגביר את עוצמת המוזיקה ונסע. "אחרי שתי דקות באמצע הכביש חטפתי בום גדול", סיפר לאברי גלעד באולפן "הערב ב-7".

 

"אני שם לב שמדובר בסלע בשמשה הקדמית. למזלי, זה היה בצד. אבל אחרים קיבלו אבנים שנכסו ממש לרכב", אמר.

 

שיש שניסה לאמוד את הנזק, כמעט עשה תאונה. כשראה רכב צבאי, עצר לידו. "חמישה רכבים עצרו יחד איתי. כולנו יצאנו מהרכבים, הסתכלנו זה על זה. אני קיבלתי זכוכיות ביד, חלק מהאנשים קיבלו בעיניים ובפרצוף. זה בכוונה להרוג. אחרי שחזרתי לרכב, נסעתי עד למחסום עופר ושם ראיתי עוד ארבעה רכבים", תיאר.

 

בעז גולן גם הוא באולפן וסיפר כי תושב עתניאל שעבר פיגוע אבנים נאלץ לספוג קנס משמעותי על כך. "הוא הלך למשטרה, המשטרה שלחו אותו אל מס רכוש, ששלחו אותו לשמאי ששלח אותו למוסך, שם הוא צריך לשלם 3,700 שקל על החלון, ולא תמיד זה חלון אחד, זה יכול להגיע לעשרת אלפים שקל לפני שהמדינה מחזירה את ההוצאות ולא תמיד יש לאזרח סכום כזה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד