שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

תלונה: "גל הירש השפיל חיילים כדי להילחם על תדמיתו"

הטענות נגד מינוי המפכ"ל החדש נמשכות. אחרי טענות המשפחות השכולות, הבוקר הגיע לוועדת טירקל מכתב של חייל מילואים שטוען: הירש עיכב שני גדודי מילואים במשך יום שלם רק כדי לנאום על תדמיתו תוך בזבוז של מאות אלפי שקלים

מינוי בעייתי נוסף של נתניהו? פנייה חדשה אל וועדת טירקל בעקבות החלטת שר הפנים למנות את של תא"ל גל הירש לפיקוד הכללי על המשטרה. חייל מילואים טוען כי הירש נקט ב"מעשה שחיתות" בתום המלחמה. מדבר בחייל ששירת בגדוד המילואים של חיל התותחנים במלחמת לבנון השנייה. הגדוד גויס ל-38 ימים, ונפרס במלחמה בבקעת שפע, בין קיבוץ מצובה לשלומי.

 

עם תום המלחמה, הגיעו החיילים ליחידת המחסנים בעמיעד, אך גם לאחר הזיכויים הודיעו לגדוד כי יישאר יום נוסף. "למחרת לא עשו איתנו כלום, באיזשהו שלב ביקשו להזיז בתוך האנגר ערימת שכפ"צים למרחק של 5 מטרים. איש לא עשה דבר וכך חלפו הבוקר והצהרים", כותב החייל לוועדת המינויים.

 

הירש. "השפיל קצינים בשביל התדמית שלו" (צילום: צביקה טישלר, גיל נחושתן ידיעות אחרונות) (צילום: צביקה טישלר, גיל נחושתן ידיעות אחרונות)
הירש. "השפיל קצינים בשביל התדמית שלו"(צילום: צביקה טישלר, גיל נחושתן ידיעות אחרונות)

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

הוא מספר כי בהמשך אותו היום, הגיע גדוד נוסף והזדכה אף הוא על ציודו. בשלב זה, הודיע להם קצין בדרגת אלוף משנה הודיע כי מפקד האוגדה (הירש – ע"ל) יגיע לדבר איתם, והם יצטרכו לקבל אותו ב"הקשב". החיילים הגיבו בשריקות בוז מכמה עשרות לוחמים, בין המאות שנכחו שם.

 

המחזה הסוריאליסטי נמשך. "אחרי זמן נוסף הגיעו שני קצינים אשר ניסו להציג לוח טלקר ולהחזיקו עומד אך הרוח החזקה לא איפשרה את הצבתו וכך אל"מ ורס"ן החזיקו את הטלקר במהלך דבריו".

 

חייל המילואים אומר לערוץ 20 כי הוא היה "חפ"ש, משנה טכני באחת הסוללות בגדוד. זו הייתה ההיתקלות היחידה שלי איתו. לא הייתי איתו במלחמה".

 

הירש דיבר עם החיילים וביקש מהם לספר למשפחות והחברים כי האוגדה ניצחה באופן מרשים, זאת בשל הביקורת הנוקבת שזכה לה בתקשורת. "לאחר תיאור הכיבושים שוחררנו. זה היה מגוחך. ברור היה שהגדוד הושאר יום מילואים נוסף כקהל שבוי לשמוע את ניסיונו של תא"ל הירש לשפר את תדמיתו שהתקבעה ככושלת בתום המלחמה", מתאר החייל בפנייה אל וועדת המינויים.

 

"להשאיר גדוד שלם יום נוסף בשירות מילואים רק בשביל מסיבת עיתונאים שעולה לצבא מאתיים-שלוש מאות אלף שקל זה מעשה שחיתות", הוא קובע בשיחה עם ערוץ 20.

 

מגל הירש לא נמסרה תגובה. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
תא"ל גל הירש. פעל שלא כשורה?
צילום: עידו ארז