שתף קטע נבחר

מסעדת "ארוחת ערב" של יונתן רושפלד נסגרה

אחרי ארבעה חודשים בלבד מיום פתיחתה, אחרי הביקורות שספג השף יונתן רושפלד בשבועיים האחרונים בעקבות הפוסט בפייסבוק של שרית ישי לוי, ואחרי הודעת הפרישה הדרמטית - והחזרה ממנה - בשבוע שעבר, נסגרה היום מסעדת "ארוחת ערב" ברחוב לונץ בתל אביב

לאחר ארבעה חודשים בלבד מיום פתיחתה, נסגרה הערב מסעדת "ארוחת ערב", השייכת לשף יונתן רושפלד ולשף עודד סיידא. עם פתיחת המסעדה הבטיח רושפלד להגיש תפריט נגיש, ביתי, שאותו הוא ירקח מדי ערב יחד עם קומץ טבחים במטבח המסעדה, השוכנת ברחוב לונץ בתל אביב.

שף יונתן רושפלד (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שף יונתן רושפלד(צילום: יובל חן)

בתחילת החודש, כשלושה חודשים בלבד אחרי פתיחת המסעדה ברחוב לונץ, פתח רושפלד יחד עם סיידא את מסעדת "ארוחת ערב בקאבלייר", הממוקמת בירושלים. בסוף החודש אמור רושפלד לפתוח מסעדה נוספת באותו קונספט, שתיקרא "אורחת ערב מהים", ותמוקם במלון בראון בתל אביב.

 

לפני כשבועיים פירסמה העיתונאית שרית ישי לוי פוסט בחשבון הפייסבוק שלה בו מתחה ביקורת קשה על הארוחה שאכלה במסעדתו של רושפלד, ובעיקר על המחירים הגבוהים. "רוצים לדעת מהי שיא החוצפה?", כתבה ישי לוי, "החשבון הזה שקיבלנו על ארוחה במסעדה של רושפלד ברחוב לונץ, זו שיא החוצפה! מחירים של מישליןף ישיבה ברחוב ואוכל בינוני שלא לומר ומטה". בהמשך מזהירה ישי לוי את הציבור מפני ביקור במסעדה: "וכעת רוצים לדעת מהו שיא הטמטום? אנחנו המטומטמים הסכמנו לא לדעת מראש את המחיר... אז מגיע לנו. אבל לכם לא מגיע ולכן אני מזהירה אתכם מראש: המסעדה של רושפלד ברחוב לונץ היא אחיזת עיניים".

 

הפוסט של ישי לוי זכה לאלפי שיתופים ותגובות, ואף לאייטם בתוכנית "הצינור" של גיא לרר.

 

רק בשבוע שעבר פרסם רושפלד הודעה דרמטית בחשבון האינסטגרם שלו, בה הוא מודיע שהוא פורש מעסקי הטבחות, הודעה שממנה חזר למחרת היום. "בעקבות הרוע שעומדים מאחוריו אנשי תקשורת (ועוד), החלטתי לסיים 25 שנות טבחות", כך כתב. "נהניתי מכל רגע. הארץ שלנו השתגעה בכל התחומים, פוליטיקה, טרור, שחיתויות, ועכשיו גם בעוצמות שלא היו מביישות שום תיאור של עבריין, עושים את זה גם לטבחים".

 

יונתן רושפלד, למה אתה סוגר?

"נחשי"

בגלל הביקורת?

"לא הייתה שום ביקורת, הייתה כתבה בצינור לילה שהיא הכל חוץ מביקורת".

אתה מאמין שזה משהו אישי נגדך?

"אני לא מאמין שכל כך שונאים אותי, אבל אם שונאים אותי אז הם הצליחו".

 (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)
 

השף עודד סיידא, שותפו של יונתן רושפלד ב"ארוחת ערב", מסר בתגובה: "סגרנו כרגע את לונץ בעקבות הכתבות בערוץ 10 בתוכנית 'הצינור' שנתנו אינפורמציה מוטעית, וזה לא מאפשר לנו לקיים מסעדנות בריאה. זה יום טעון בשבילי כי לונץ היא סוג של בייבי, אבל אנחנו מסתכלים קדימה. אי אפשר לתפעל את המסעדה במצב הזה, ועדיין לא חשבנו מה לעשות עם החלל של לונץ. תל אביב היא עיר שלא מאפשרת לשחק עם מסעדנות, זה או שאת עושה מסעדות בריאה או שלא, ואנחנו מעדיפים לעשות מסעדנות בריאה".

 

גיא לרר מתוכנית "הצינור" בערוץ 10 סירב להגיב לדברים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
השף יונתן רושפלד סגר את "ארוחת ערב"
צילום: יובל חן
מומלצים