שתף קטע נבחר

שרון גל התפטר מהכנסת: "עושה מה שנכון לי"

חצי שנה בלבד אחרי שנבחר לכנסת כחלק מרשימת ישראל ביתנו, הודיע במפתיע ח"כ שרון גל על עזיבתו את הכנסת וחזרתו לערוץ 20. "זה מה שנכון לי וטוב לי", אמר גל ל-ynet. "קשה להזיז דברים מהכנסת"

שעות אחרי התפטרותו של שי פירון , חבר כנסת נוסף מודיע על עזיבה - והפעם לא היו לכך שום סימנים מקדימים. ח"כ שרון גל הודיע היום (ד') ליו"ר הכנסת על התפטרותו מהכנסת, שישה חודשים בלבד אחרי שנבחר כחלק מרשימת ישראל ביתנו. את מקומו בכנס צפוי לתפוס עו"ד עודד פורר, מספר 8 ברשימה.

 

ח"כ שרון גל. לא התרגל לאופוזיציה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ שרון גל. לא התרגל לאופוזיציה(צילום: גיל יוחנן)
 

גל נבחר לכנסת ה-20 אחרי שהוצב במקום החמישי ברשימתו של ליברמן. ביומו הראשון בתפקיד הגיש את הצעת החוק "עונש מוות למחבלים", אך זו נפלה ברוב של 94 מול שישה תומכים. הוא כינה את חברי הכנסת של מרצ "משת"פים פושעים", ובמהלך עימות עם ח"כ ג'מאל זחאלקה קרא: "להוציא את המחבל מפה".

 

"כמי שהיה עיתונאי בעל אג'נדה ניתנה לי לפני הבחירות האחרונות הזדמנות לנסות ולקדם אותה מתוך הכנסת כחלק מסיעת ישראל ביתנו", כתב גל בהודעתו. "שמחתי על ההזדמנות וניצלתי אותה בצורה המיטבית בעת כהונתי. יחד עם זאת, אני חש כי במצב הנוכחי, כחבר כנסת מן השורה בסיעת אופוזיציה, דוקא כעיתונאי אוכל להביא את יכולותיי לידי ביטוי בצורה טובה יותר ומשהגעתי למסקנה הזו החלטתי לעשות את הצעד כבר עכשיו".

 

מהכנסת ה-20 לערוץ 20

גל אמר ל-ynet כי חשב לא מעט על פרישה ופניו כעת לטלוויזיה, שבה יגיש תוכנית כלכלית אחרי החגים. "עשיתי את השיקולים שלי והחלטתי לחזור לטלוויזיה, זה מה שנכון לי וטוב לי". על תקופתו כחבר כנסת אמר: "הבנתי שהדברים עובדים אחרת. שנורא קשה להזיז דברים בכנסת וכל יוזמה ומהלך הוא קשה ומסורבל".

שרון גל ויו"ר מפלגתו, אביגדור ליברמן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שרון גל ויו"ר מפלגתו, אביגדור ליברמן(צילום: אלכס קולומויסקי)

שרון גל מגיש את מכתב ההתפטרות לאדלשטיין (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
שרון גל מגיש את מכתב ההתפטרות לאדלשטיין(צילום: דוברות הכנסת)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

"אין לי טענות לאף אחד", הוסיף גל. "אני חושב שליברמן עשה נכון שהלך לאופוזיציה בעת הזו, בעיקר נוכח העובדה שהממשלה הנוכחית הפסיקה את הבנייה, מסרבת לקדם חוקים חשובים כמו מוות למחבלים ועוד. אני מרגיש שאני עושה את המהלך הנכון". גל ציין כי הודיע ליו"ר אביגדור ליברמן על הצעד המתוכנן. "אני לחלוטין שלם עם הפרישה. רבים יגידו הרבה דברים. מה שחשוב הוא שאני הולך עם האמת שלי. לא מצטער על שנבחרתי לכנסת, ימים יגידו אם זה היה מוקדם מדי לפרוש", סיכם.


בהודעתו הודה גל ליו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, "על האמון שנתן בי ולעמיתיי בסיעה ובכנסת על הזכות לעבוד לצדם. אמשיך לתרום ולקדם את הדברים שאני מאמין שהם לטובת מדינת ישראל גם בהמשך הדרך". כעת גל צפוי לחזור להגיש תוכנית כלכלית בערוץ 20, שבו שידר לפני כניסתו לחיים הפוליטיים.

 

ליברמן מצדו אמר כי הוא "מצר על החלטתו של גל לפרוש מן הכנסת אך מכבד את העובדה כי גל פועל על פי צו מצפונו ומתוך כוונה להביא את יכולותיו לידי ביטוי בצורה המרבית ובדרך הטובה ביותר שהוא סבור שהוא יכול לתרום למדינת ישראל. גל השתלב בישראל ביתנו בצורה טובה ותרם למפלגה ואני מודה לו על כך".

 

מוקדם יותר היום פרש מהכנסת שי פירון מיש עתיד, שהחליט להתמקד בתחום החינוך. פירון בן ה-50 נבחר לכנסת הקודמת ברשימת יש עתיד והפך לשר החינוך. הוא יזם כמה רפורמות כמו "ישראל עולה כיתה", אך בסוף 2014 התפטר מתפקידו לאחר פיטורי שרי יש עתיד מהממשלה. בכנסת הנוכחית שוב נבחר מהמקום השני ברשימה. את מקומו יתפוס ח"כ לשעבר אלעזר שטרן.

 

פורר ושטרן ייכנסו בקרוב לכנסת, אבל כבר היום הושבעה למליאה חברת כנסת חדשה. מדובר בח"כ שרן השכל שהצהירה אמונים במליאת הכנסת ותחל לשמש כחברת כנסת מטעם הליכוד. השכל דורגה במקום ה-31 ברשימת הליכוד לכנסת ונכנסה בעקבות מינויו של ח"כ דני דנון לשגריר ישראל באו"ם.

 

"החודשים אחרונים העלו שוב את הקרעים בחברה הישראלית והמאבק על דמותה של המדינה הפך אלים ומתלהם", אמרה ח"כ השכל בנאומה לאחר השבעתה. "בימים כאלה הציבור נושא עיניו אל נבחריו כאן בבית הזה. זו אחריות גדולה המונחת על כתפיי החל מהיום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צוגנברג
ח"כ שרון גל
צילום: אוהד צוגנברג
מומלצים