שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי החדש: מנהיגי היהודים והמוסלמים הקימו מועצה משותפת

ב"מועצה למנהיגות מוסלמית-יהודית" שותפים ארגון רבני אירופה וארגונים אסלאמיים, והוא הוקם על רקע ניסיונות חוזרים ונשנים להטיל הגבלות על קיום ברית מילה ושחיטת בשר במדינות האיחוד. בישיבתם הראשונה הם יצאו בקריאה משותפת למנהיגי אירופה: "הבטיחו טיפול ראוי בפליטים מסוריה"

מנהיגים יהודים ומוסלמים באירופה הכריזו על הקמת מועצה משותפת ראשונה מסוגה למאבק למען חופש הדת ביבשת. היא נוסדה על רקע ניסיונות חוזרים ונשנים להטיל הגבלות על קיום ברית מילה ושחיטת בשר במדינות האיחוד. ב"מועצה למנהיגות מוסלמית-יהודית" (MJLC) שותפים ועידת רבני אירופה, ארגון הסיוע האסלאמי העולמי, המועצה האסלאמית לרפובליקת גרמניה והמרכז הבינלאומי לדו-שיח (KAICIID) .

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

יוזמי המהלך, שיצא לדרך בכנס ייסוד שנערך השבוע בווינה, בהשתתפות נציגי הארגונים השונים, אמרו כי מדובר בפלטפורמה ראשונה שבמסגרתה יעבדו מנהיגים משתי הדתות בשיתוף פעולה מול מוסדות האיחוד האירופי והממשלות, וזאת במטרה לקדם הבנה וכבוד ביניהן, ולאפשר החלפת מידע חיוני על הצרכים, הדאגות, האתגרים והחוויות היומיומיות של הקהילות הדתיות המקומיות והארציות.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

בהצהרה ראשונה שפרסמה המועצה החדשה, התייחסו חבריה לסוגיה הבוערת ביותר ביבשת, ומסרו: "הפליטים באירופה נשללים מקלט, עזרה רפואית, מעבר ותחבורה. משבר זה סותר את ערכי כבוד אדם שעליו אירופה המאוחדת מבוססת. בשל חוסר מעש, פליטים נפגעים מפושעים קשוחים, שאחראים למספר מקרי מוות מזעזע".

 

"המועצה למנהיגות מוסלמית-יהודית היא צורך השעה, מאחר ואנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לצמצם את חופש הדת". איברהים אל זייט, לשעבר מנכ"ל ארגון הסיוע האסלאמי העולמי, בישיבה היום (צילום: KAICIID) (צילום: KAICIID)
"המועצה למנהיגות מוסלמית-יהודית היא צורך השעה, מאחר ואנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לצמצם את חופש הדת". איברהים אל זייט, לשעבר מנכ"ל ארגון הסיוע האסלאמי העולמי, בישיבה היום(צילום: KAICIID)

 

"אנו קוראים לקובעי מדיניות באירופה לנקוט בפעולה כדי להבטיח את הטיפול ההגון והאנושי בפליטים אלה בזמן שהם מחכים למקלט. במקביל, אנו משבחים את היוזמות הפרטיות הרבות של יחידים וקהילות דתיות לתמוך בפליטים. אנו קוראים לשרי הפנים של האיחוד האירופי שייפגשו ב-14 בספטמבר לנקוט בצעדים המעשיים והדחופים הדרושים כדי לסיים את המשבר הזה".

 

"זכות המיעוטים לחופש דת"

נשיא "ועידת רבני אירופה", הרב פנחס גולדשמידט, ממייסדי המועצה החדשה, אמר כי היא תשמש, בין היתר, מקור למידע סמכותי ומהימן על הבסיס המשפטי שבשמו פועלים אנשי דת: "יחד נוכל לפתח גישה חדשנית ויצירתית מול מוסדות האיחוד האירופי וממשלות אירופה, שתבטיח את המשך קיום מצוות דתנו".

 

"המועצה תפעל לזכות באמונם של צעירים בהסברה מתאימה שתביא לשגשוג באירופה - בד בבד עם חיים בעלי אמונה ומשמעות", הוסיף גולדשמידט. מייסדיה מסרו עוד כי היא תקדם בניית גשרים בין הקהילות בעתיד, תעסוק גם בחינוך וכן תיזום פרסומים משותפים בענייני דת אקטואליים באירופה ובעולם.

 

איברהים אל זייט, שהיה מנכ"ל ארגון הסיוע האסלאמי העולמי, אמר כי "לקהילות המוסלמיות והיהודיות יש תורשה משותפת ועבר משותף. המועצה למנהיגות מוסלמית-יהודית היא צורך השעה, מאחר ואנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לצמצם את חופש הדת".

 

"כאנשים מאמינים, עלינו להילחם על זכותם של המיעוטים הדתיים לחופש הדת. אם נעמוד מאוחדים, נוכל להגן על זכויותינו ביתר שאת. אך אם נישאר מנותקים, נאבד את זכותנו לקיים את מצוות דתנו במלואן".

 

מנכ"ל המרכז הבינלאומי לדו-שיח, פהד אבו-לנאסר, שאירח את כנס הייסוד, הגדיר זאת "זכות גדולה", ואמר כי ארגונו גאה לקחת חלק בהקמת סמכות מוסלמית-יהודית שתילחם על זכויות הדת של מיעוטים, ותקדם דו-שיח באירופה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: KAICIID
"להבטיח את המשך קיום מצוות דתנו". המועצה מתכנסת
צילום: KAICIID
מומלצים