שתף קטע נבחר

אמא של חייל בודד לבנה: "לתפילות שלנו תהיה הרבה יותר משמעות השנה"

אמא של יוני נדל המשרת בצנחנים שולחת לו מדטרויט עוגת דבש לפי מתכון משפחתי, "כדי שירגיש קצת בית". אבא של טורי לונדון המשרת בגדוד נחשון, אומר כי "השנה נצטרך להתחיל מסורת חדשה". ynet הפגיש חיילים בודדים לשיחת חג עם הוריהם - ועם רמ"ד חיילים בודדים בצה"ל

 

 

חגים הם הזמן המשפחתי ביותר בשנה. בשעה שבישראל וברחבי העולם ישבו משפחות-משפחות לסעודות החג המסורתיות, יהיו כמה מאות חיילים שיחגגו הרחק מיקיריהם, מהמסורת המוכרת ומאווירת החג הנוסטלגית.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

זמני כניסת החג (יום א') - ויציאתו (יום ג')

 

יוני נדל מדטרויט המשרת בצנחנים וטורי לונדון משיקגו המשרת בגדוד נחשון, הם שניים מאותם "חיילים בודדים". ynet הפגיש אותם לשיחת חג עם הוריהם ועם ראש מדור חיילים בודדים בצה"ל, רס"ן רותם קליין.

 

ראש השנה בערוץ היהדות :

 

"מרגש וגם עצוב שאני לא בבית עם כל המשפחה שלי", אומר יוני בשיחה עם אמו, אריאלה, בביתם שבדטרויט. זו לו ולמשפחתו השנה הראשונה כחייל בודד. " קשה לא להיות בבית הכנסת ובתפילה עם אבא, אבל צריך להעריך את הבית, ועושים את זה כשמביאים את המסורת של הבית – לארץ".

 

אריאלה נדל מספרת על הקושי והגעגוע, אך גם על הגאווה הגדולה בבן החייל. "אנחנו אתו בכל תפילותינו, ולתפילות שלנו תהיה הרבה יותר משמעות השנה", היא אומרת. "יש לנו מסורת, ואני שולחת לו אותה עם מישהו שנוסע לישראל: עוגת דבש לפי מתכון משפחתי, כדי שירגיש קצת בית. זה כל מה שאני יכולה לעשות".

 

"נצטרך להתחיל מסורת חדשה"

בניגוד ליוני, טורי כאן כבר ארבע שנים, מהן שנתיים בישיבה ושנתיים בשירות הצבאי. ועדיין, הגעגועים לא פוסקים, במיוחד לתפילות עם אביו. "אני רגיל לעמוד לידו בתקיעות השופר, וזה אחד הדברים שחסרים לי עכשיו", הוא אומר.

 

"אנחנו נחשוב עליו בכל רגע", אומר גם הנרי לונדון. "עברנו דירה לפני כמה חודשים, ואנחנו רגילים שבכל

שנה שואלים אותנו מה שלום טורי, ואיך הוא מסתדר בצבא. השנה נצטרך להתחיל מסורת חדשה".

 

בעוד יוני יבלה את החג בישיבת ההסדר ברעננה, יעשה טורי את החג עם אחיו הצעיר שעלה לארץ בעקבותיו כדי לשרת בצבא, ושוהה בינתיים בישיבת ההסדר. "זה מאוד מרגש אותי", הוא מעיד.

 

אריאלה נדל מבקשת לאחל, רגע לפני סיום, ממנה ומכל חבריה לקהילה היהודית בדטרויט: "שנת בריאות, הצלחה ושלום לכל עם ישראל בארץ ישראל. כל חג אנחנו גאים בצבא ששומר עלינו. והשנה אנחנו מרגישים ממש את התפילה 'אחינו כל בית הישראל'. אנחנו בדטריוט שותפים לתפילה אתכם בארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבא הנרי לונדון וטורי
אמא אריאלה נדל ויוני
מומלצים