שתף קטע נבחר

אומן: ישראלי נעדר, חשש לחייו

ישראלי בשנות העשרים לחייו, אב לארבעה, נעדר מאז יום ג' באומן. משטרת ישראל בשיתוף משטרת אוקראינה והקונסוליה הישראלית פתחו בחיפושים, והמשפחה עודכנה. במתחם הקבר נערכות תפילות לשלומו. המתנדבים: "אנו דואגים מאוד לחייו". רעייתו: "התפללו על בעלי הצדיק"

חששות כבדים לגורלו של גבר כבן 28 שנעדר מאז אתמול (יום ג') באומן, לשם נסע לתפילות החג. משטרת ישראל בשיתוף משטרת אוקראינה והקונסוליה הישראלית פתחו בחיפושים כדי לאתרו, ובמקום פועלים אף צוללנים. 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לא ברור עדיין אם א', אב לארבעה ממרכז הארץ, יצא להתבודדות בחורשה הסמוכה – או שנעלם ב"אגם התשליך" באומן. חבר שקבע להיפגש עמו, הגיע אמש (יום ג') בשעת לילה מאוחרת למרפאת מוקד "איחוד ברסלב" באומן, והודיע על ההיעדרות לאחר שא' לא הגיע לפגישה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

חיים שפירא, מנהל "איחוד ברסלב" באומן, האחראי על הקמת מתחם ברסלב בקבר רבי נחמן לקראת ראש השנה, מספר כי "המוקד הפנה את החבר לנציג משטרת ישראל שהגיע לאומן ממוסקבה, והם תחקרו אותו".

 

"התפללו עליו". רעייתו של הנעדר ()
"התפללו עליו". רעייתו של הנעדר

 

שפירא מוסיף כי "יצאנו לסריקות וביצענו חיפושים, ועד כה לא מצאנו כלום". לדבריו, "החיפושים התמקדו ב'אגם התשליך' באומן, ובחורשת סופיה". בהמשך יצאו משלחות חיפוש גם לבתי החולים המקומיים והפרטיים באזור, אך לדברי שפירא – "לא הצלחנו למצוא שום דבר, אנו דואגים מאוד לחייו. נקודת האור היחידה היא תקוותנו שהוא יגיע לטיסה שלו, שאמורה להמריא מחר מקייב לישראל".

 

באומן - תפילות לשלומו

הערב פרסמה רעייתו של א' פוסט בפרופיל המשותף לה ולבעלה, ובו היא קוראת לחבריהם להתפלל לשלומו. "בעלי האהוב נסע לאומן לראש השנה", כתבה, "ובדרכו להתבודדות ביער נעלמו עקבותיו. במשך 30 שעות מחפשים אותו ולא מוצאים.

 

מתפללים על הנעדר באומן (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24" ) (צילום: סוכנות הידיעות
מתפללים על הנעדר באומן(צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24" )

 

"א', אהוב שלי, לבי יוצא אליך בתפילה. תחזור אלי", הוסיפה. "כל מי שרואה את ההודעה - התפללו על בעלי הצדיק", וחתמה: "אבא, תרחם עלי. בלעדיו אין לי חיים!!!" 

 

במתחם ברלסב באומן, בסמוך לציון קברו, נערכו הערב תפילות המוניות של הישראלים השוהים במקום לשלומו של הנעדר.

 

נציגי הקונסוליה הישראלית נמצאים באיזור החיפושים, ומסייעים באיתור הצעיר הנעדר. מאחר ומדובר בהגעת המוני ישראלים לאומן בראש השנה, תוגברה הקונסוליה הישראלית, ואף שלחה נציג מטעמה ששהה עם הישראלים במהלך החג.

 

הקונסוליה יצרה קשר עם בני המשפחה בישראל – רעייתו, ילדיו והוריו - והם מעדכנים אותם סביב השעון בכל התפתחות.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
תפילות לשלומו באומן
צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
מתפללים על הנעדר
צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
מומלצים