שתף קטע נבחר

קמפיין "הציידים": צה"ל חוקר מי הדליף את פרטי החיילים החרדים

המשטרה הצבאית חוקרת האם משתפי פעולה מתוך הצבא הם שהדליפו את פרטיהם של החיילים החרדים ה"מככבים" בחוברת ההסתה "הציידים", שהפיצו קנאים במגזר. סגן שר הביטחון, הרב אלי בן-דהן, יעדכן את חברי הכנסת כי הוקם צוות משותף לפרקליטות המדינה, המשטרה והפצ"ר - והוגשו מספר תלונות

פרסום ראשון: המשטרה הצבאית חוקרת האם משתפי פעולה מתוך הצבא הם שהדליפו את פרטיהם של החיילים החרדים ה"מככבים" בחוברת ההסתה "הציידים" שהפיצו קנאים במגזר. סגן שר הביטחון, הרב אלי בן-דהן, יעדכן היום (ד') את חברי הכנסת כי הוקם צוות משותף לפרקליטות המדינה, המשטרה והפצ"ר - והוגשו מספר תלונות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

סגן השר המלווה מקרוב את החקירה, אומר כי בצה"ל ליוו מספר חיילים שהוטרדו להגשת תלונה, ונשלחה איגרת של ראש אכ"א לחיילים החרדים. כן הוגשה פנייה לפרקליטות המדינה להאיץ את הטיפול בסוגיה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בצבא ובמשטרה פתחו חקירה בעניין הדלפת המידע אשר שימש לכתיבת חוברות ההסתה, שהופצו בחודש יולי. החוברות חשפו את תמונותיהם ופרטיהם האישיים של בני המגזר ובוגרי ישיבות שהתגייסו לצבא, או פועלים לגיוסם של אחרים.

 

מתוך החוברת ()
מתוך החוברת

 

תחת הכותרת "הציידים" פורסמו שתי חוברות - באחת נחשפו 22 פעילים בכירים, ובשנייה 17 זוטרים יותר, כולם "מיסיונרים מקצועיים עם חזות חרדית", אשר "למען בצע כסף מכרו נשמתם לשטן". על פי ה"קנאים", אותם מגייסים זוכים במענקים כספיים בסך "מאות מיליונים" – "בונוסים על כל ראש", ובשורה התחתונה: "הגייס החמישי קודח בספינה".

 

מידע החשוד כמודלף

החרדים הקיצוניים חשפו בפרסומים את פרטיהם האישיים של "הציידים" – שמותיהם המלאים, תמונותיהם, מספרי הזהות והטלפון, כתובות המגורים והחוגים הדתיים מהם באו – ואפילו מצבם האישי. כמו כן צויין מה תפקידו של כל אחד מהם והפרופיל האישי שלו – מידע שחשוד אף הוא כמודלף מתוך הצבא.

 

לצד השמות והתמונות, ה"קנאים" לא חסכו בפרטים רגישים גם מחייהם האישיים של אותם פעילים: אחד הוא "גרוש בוגר פוניבז'", אחר "התפקר והיגר לצרפת" לאחר "נישואים כושלים" - ואז "נישא והתגרש שוב וחזר לארץ במסווה חרדי".

 

 

מאפייני אישיות ה"נפוצים" בקרב המגייסים: "ידוע כמושחת ורודף בצע", "טיפוס ערמומי ושקרן", "אכול מרירות ושנאה לוהטת להיכלי התורה ולומדיה", "רודף בשיגעון אחר בחורים, תוך רמייה עצמית של כיסוי רבני ואידיאולוגי", "נער מופרע והולל, מתבהם ופורץ גדרות" - וגם "שחקן קולנוע וטלוויזיה, פרוץ חוטא ומופקר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
סגן שר הביטחון, הרב אלי בן-דהן
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים