שתף קטע נבחר

"ציידי הנשמות": חוברת הסתה נגד מגייסי חרדים

"סוחרים בנשמות", "מיסיונרים מקצועיים בחזות חרדית", "למען בצע כסף מכרו נשמתם לשטן": אלה מקצת הכינויים שלהם זוכים עשרות פעילים העוסקים בגיוס חרדים לצבא - שנחשפו בשתי חוברות על שמותיהם המלאים, תמונותיהם, מספרי הזהות והטלפון, כתובות המגורים - ואפילו מצבם האישי. הנפגעים הודיעו כי יגישו תלונה משותפת במשטרה

נמשכת הסתה מצד ה"קנאים" נגד חיילי צה"ל: גורמים חרדיים קיצוניים מפיצים בימים האחרונים חוברות החושפות את תמונותיהם ופרטיהם האישיים של בני המגזר ובוגרי ישיבות שהתגייסו לצבא, או פועלים לגיוסם של אחרים. המפרסמים מבקשים להוקיע כך את "ציידי הנשמות" (כהגדרתם), אשר מקדמים "שוויון בנטל", ופוגעים, לכאורה, בעולם התורה ובציבור החרדי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

תחת הכותרת "הציידים" פורסמו שתי חוברות - באחת נחשפים 22 פעילים בכירים, ובשנייה 17 זוטרים יותר, כולם "מיסיונרים מקצועיים עם חזות חרדית", אשר "למען בצע כסף מכרו נשמתם לשטן". על פי ה"קנאים", אותם מגייסים זוכים במענקים כספיים בסך "מאות מיליונים" – "בונוסים על כל ראש", ובשורה התחתונה: "הגייס החמישי קודח בספינה". הפעילים שנחשפו הודיעו כי יתאגדו ויגישו תלונה במשטרה. 

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

מטבעות הלשון בחוברות שאולות מתיאורים של אירועים קשים בהיסטוריה של העם היהודי, כמו מלחמת עמלק בישראל או הניסיון של המן הרשע להשמיד, להרוג ולאבד את העם היהודי – רמז לכך שהגיוס לצבא הוא "גזירת שמד רוחנית", החמורה בעיני המפרסמים לא פחות מהשמדה פיזית.

 

 

גם החיילים עצמם נדמים מבחינתם למתים, ובעמוד האחרון בשתי החוברות מופיעה תמונה של מצבת זיכרון דימיונית, שסביבה נרות נשמה ועליה הכיתוב: "יזכור אלוקים את אלפי החללים שנפלו למסלולי נצח, שח"ר וגבעתי, שנשבו בידי בני עוולה, 'ציידי הנשמות', אשר מכרו נשמתם לשטן. ארץ אל תכסי דמם... זכור ואל תשכח".

 

"ידוע כמושחת ורודף בצע"

החרדים הקיצוניים חושפים בפרסומים את פרטיהם האישיים של "הציידים" – שמותיהם המלאים, תמונותיהם, מספרי הזהות והטלפון, כתובות המגורים והחוגים הדתיים מהם באו – ואפילו מצבם האישי. כמו כן צויין מה תפקידו של כל אחד מהם והפרופיל האישי שלו.

 

 

אחד הוא "שבאבניק מצוי, מריר וחסר סיפוק", האחר "צעיר קל דעת" שנמשך לעיסוק ב"סחר בנשמות", ויש שהוא "ממשפחת גדולים, מהגרועים", אשר "שנאתו לתלמידי חכמים מעבירה אותו על דעתו". מגייס נוסף מתואר כ"פרחח צעיר" המחפש את עצמו ב"מערך המיסיון הצבאי", ועוד אחד הוא "נהנתן ומדורדר רוחנית".

 

 

לצד השמות והתמונות, ה"קנאים" לא חוסכים בפרטים רגישים גם מחייהם האישיים של אותם פעילים: אחד הוא "גרוש בוגר פוניבז'", אחר "התפקר והיגר לצרפת" לאחר "נישואים כושלים" - ואז "נישא והתגרש שוב וחזר לארץ במסווה חרדי".

 

יש מגייס ש"נזרק מחסידות גור", ואחד ש"לא הצליח בישיבות, נפל לצבא ונפל ברוחניות מאוד" - וגם מי ש"נזרק מתלמוד תורה בבני ברק", "לא הצליח בישיבה" או "ניחון ב-IQ נמוך" (הטעות במקור).

 

מאפייני אישיות ה"נפוצים" בקרב המגייסים: "ידוע כמושחת ורודף בצע", "טיפוס ערמומי ושקרן", "אכול מרירות ושנאה לוהטת להיכלי התורה ולומדיה", "רודף בשיגעון אחר בחורים, תוך רמייה עצמית של כיסוי רבני ואידיאולוגי", "נער מופרע והולל, מתבהם ופורץ גדרות" - וגם "שחקן קולנוע וטלוויזיה, פרוץ חוטא ומופקר".

 

ה"קנאים" מזהירים את הציבור מפני אדם ש"מסתובב בישיבות כבחור רגיל ומוסר מידע לצבא על מי צריך 'להתלבש' ולמי לשלול מעמד בן ישיבה", ומכנה אותו ושכמותו "משתפי"ם אומללים". על אחרים נכתב בפשטות "מזרח'ניק" (כינוי גנאי לדתיים-לאומיים השגור בפי החרדים), שאחד מהם "מוכר את החרדים על מזבח אידיאולוגיה מעוותת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נחשון למסיון". מתוך החוברת
כריכת חוברת ההסתה
מומלצים