שתף קטע נבחר

מחיר למשתכן: דירה ב-780 אלף שקל בלוד

הושלם מכרז מחיר למשתכן בשכונת אחיסמך במסגרתו תינתן הנחה של 420 אלף שקל - 30% ממחיר השוק - על דירות לזכאים, זוגות צעירים מחוסרי דיור

משרד האוצר הודיע היום (ב') כי שווקו בהצלחה ליזמים כל המגרשים לבניית 376 דירות בשכונת המגורים החדשה אחיסמך שבעיר לוד. המכרזים שווקו בשיטת "מחיר למשתכן", המהווים כיום את השיטה היחידה של מכרזי המדינה לשיווק קרקעות לבנייה.

 

עוד כתבות על מחיר למשתכן בערוץ נדל"ן:

 

במסגרת המכרז, היזמים קיבלו הנחה משמעותית על מחיר הקרקע והתחייבו למכור את הדירות במחיר ממוצע של כ-805 אלף שקל לזוגות צעירים. מחיר דירת 110 מ"ר יעמוד על החל מ-780 אלף שקל, כולל מרפסת ומחסן. מהאוצר נמסר, כי המחיר משקף הנחה של עד 30% ממחיר השוק - או הנחה של עד 420 אלף שקל ליחידת דיור.

 

תוכנית שכונת אחיסמך הגדולה בלוד כוללת כוללת 3,600 יחידות דיור. 18 קבלנים ניגשו למכרז שחולק ל 3 מתחמי משנה, בכדי לאפשר ליזמים קטנים לגשת למכרז.

שכונת אחיסמך (באדיבות עיריית לוד) (באדיבות עיריית לוד)
שכונת אחיסמך(באדיבות עיריית לוד)
 

הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" – מי שלא הייתה דירה בבעלותם בשש השנים האחרונות - יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4.

 

"בשורה לילדים שלנו"

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "התוצאות של המכרזים הן תוצאה ישירה של הפסקת הספסור בקרקע. דירה במרכז הארץ בפחות מ-800 אלף שקל זאת בשורה לילדים שלנו. כבר חודש שני ברציפות שאנחנו רואים שהמשקיעים מתרחקים משוק הדיור בעקבות מס הרכישה וזה מפנה דירות לצעירים".

 

עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, הוסיף כי "הצלחת מכרז מחיר למשתכן באיחסמך לוד מלמדת ששילוב הידיים המוצלח של רשות מקרעי ישראל עם משרד האוצר, תחת שר האוצר ומטה הדיור של אביגדור יצחקי, מניבה תוצאות טובות לציבור הישראלי".

 

לדבריו, "מחיר למשתכן מצליחה להביא לשוק הדיור מחירים סבירים ומוכיחה שוב שרשות מקרקעי ישראל רואה בקרקע משאב לאומי, שתכליתו לספק קרקע זמינה למגורים ברחבי הארץ ולא אמצעי לייצור הכנסות לקופת המדינה".

 

עוד בערוץ הנדל"ן: ביקור שכונה ביפה נוף, ברמלה. צפו

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: שכטר אופטיקנה
שכונת אחיסמך בלוד - הדמיה
הדמיה: שכטר אופטיקנה
מומלצים