שתף קטע נבחר

דמי חנוכה: החילונים לא נותנים - הדתיים הכי לארג'ים

בחג החנוכה שווה להיות ילד דתי או מסורתי: סקר שערכה עמותת "חסדי נעמי" מגלה כי 51% מכלל הציבור החילוני כלל לא נותנים לילדיהם דמי חנוכה, זאת לעומת 61% בקרב הדתיים, ו-71% בקרב המסורתיים. וגם: מי נותן את דמי החנוכה הנמוכים ביותר – ומי יזכו למאה שקלים ביד?

 

 

עוד שבועיים (פחות יום) לחנוכה – וכדאי להתחיל לתכנן את התקציב: כמה מהציבור היהודי מעניק דמי חנוכה לילדים? ומה אחוז החילונים המשתתפים במנהג? מי נותן את דמי החנוכה הנמוכים ביותר – ומי יזכו למאה שקלים ביד?

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

סקר מקיף שערך מכון סמית, מעלה כי 42% מכלל הציבור הישראלי כלל לא נותנים לילדיהם דמי חנוכה. 31% אחוזים מעניקים עד חמישים שקלים, 18% - בין חמישים למאה, ואילו 7% מההורים מפנקים את הצאצאים עם מעל מאה שקלים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

את הסקר הזמינה עמותת "חסדי נעמי", והוא מגלה כי בחג החנוכה שווה להיות ילד דתי או מסורתי: 51% מכלל הציבור החילוני כלל לא נותנים לילדיהם דמי חנוכה, זאת לעומת 61% בקרב הדתיים, ו-71% בקרב המסורתיים.

 

 

בואו נדבר במספרים: 22% מהדתיים נותנים מעל מאה שקלים, בקרב המסורתיים הנתון עומד רק על 11%, ואילו הילדים מהמגזר החילוני יצטרכו לקנות אופניים חשמליים בדרך אחרת, כי רק 7% מההורים שלהם נותנים מעל מאה שקלים.

 

"פעם נתנו יותר"

ומי נותן את דמי החנוכה הנמוכים ביותר? כאן התמונה מתהפכת: 69% מהמסורתיים נותנים עד חמישים שקלים.

בקרב החילונים מדובר ב-54% - ואילו אצל הדתיים הדתיים: רק 33% חוסכים במנהג.

 

לדברי משה כהן, מנכ"ל עמותת "חסדי נעמי" - הגדולה בישראל לחלוקת מזון לנזקקים - בעבר מנהג "דמי חנוכה" היה דבר שבשגרה, כחלק מאווירת החג, גם אם דובר בשקלים בודדים.

 

"לתחושתי, העובדה שכמעט חצי מהישראלים אינם נותנים דמי חנוכה, מעידה על הגידול בקשיים הכלכליים בקרב הציבור בישראל", הוא אומר. "יחד עם זאת, מעודד לשמוע שיותר מחצי מההורים הישראלים נותנים דמי חנוכה לילדיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כמה תוציאו?
צילום: shutterstock
"העובדה שכמעט חצי מהישראלים אינם נותנים דמי חנוכה, מעידה על הגידול בקשיים הכלכליים". הרב משה כהן
מומלצים