שתף קטע נבחר

סיכום דמי חנוכה בחב"ד: מיליון וחצי ש"ח

כמה סופגניות חילקו חסידי חב"ד בחג החנוכה החולף? כמה עלתה הצבת חנוכיות הענק בערים? עם התקציב של "מבצע חנוכה" 2012 אפשר היה לקנות דירת 2 או 3 חדרים אבל יו"ר צעירי חב"ד אומר כי הפצת האור בחג שווה כל פרוטה

 

הישענו רגע לאחור, והיזכרו אם אחת הסופגניות שאכלתם בחג החנוכה החולף, הוגשה לכם מידו של חסיד חב"ד חייכן. אם תמונה כזאת עולה בזכרונכם, אזי אתם וודאי אחד או אחת מ-384,615 אזרחי ישראל שעבורם קנו צעירי חב"ד סופגיות לחג במחיר הסיטונאי של 1.3 שקלים ליחידה. מכפלה פשוטה (בסיוע מחשבון) תגלה כי תקציב הסופגניות של חב"ד לשנת תשע"ג הגיע לחצי מיליון שקלים (!).

 

<< כנסו לפייסבוק שלנו - ותתעדכנו בכל מה שמעניין >>

 

 

 מסיכום תקציב "מבצע חנוכה" 2012 של צעירי חב"ד, "הזרוע הביצועית" של החסידות בישראל, עולה כי חג האורים האחרון עלה לארגון מיליון וחצי שקלים. מלבד הסופגניות, שגזלו כשליש מהסכום, גם החנוכיות הגדולות המוצבות במרכזי הערים, היוו הוצאה לא קטנה.

 

210 כלי רכב מפיצי אור, שעלותם הכוללת כ-120 אלף שקלים (צילום: באיבות צעירי חב"ד) (צילום: באיבות צעירי חב
210 כלי רכב מפיצי אור, שעלותם הכוללת כ-120 אלף שקלים(צילום: באיבות צעירי חב"ד)

 

מחירה של הצבת חנוכיית ענק המתנשאת לגובה של שני מטר וחצי בחוצות הערים הוא 1,320 שקלים. חסידי חב"ד לא הסתפקו בחנוכיות נייחות, והתקינו השנה חנוכיות ניידות על גבי 210 כלי רכב, שעלותן הכוללת היא כ-120 אלף שקלים. סך תקציב החנוכיות שחולקו לאזרחים ושהוצבו בערים ועל גגות מכוניות הוא כ-700 אלף שקלים.

 

את יתר הכסף הוציאו צעירי חב"ד על עלונים בשפה הרוסית המסבירים את מנהגי החג, ועל הפעלת 2,500 מתנדבים ברחבי הארץ במהלך החג.

 

השקעה ברוכה ומניבה

גם חסידי חב"ד בעולם לא שקטו על שמריהם בחג והקפידו להפיץ את אור החנוכה. מלבד הדלקות הנרות בכל בתי חב"ד ברחבי העולם, הדליקו החסידים חנוכיות עם אנשי הממשל בבית הלבן, ברחבת הקרמלין ברוסיה, עם ראש ממשלת צ'כיה ולמרגלות מגדל אייפל.

 

סה"כ: כמעט מיליון וחצי שקלים. סיכום תקציב "מבצע חנוכה" 2012 (באיבות צעירי חב"ד) (באיבות צעירי חב
סה"כ: כמעט מיליון וחצי שקלים. סיכום תקציב "מבצע חנוכה" 2012(באיבות צעירי חב"ד)

 

הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, יושב ראש צעירי חב"ד, המשקיעים משאבים רבים כדי לקרב יהודים אל המסורת היהודית ומפעילים 293 בתי חב"ד ברחבי הארץ, אומר כי "מבצע חנוכה" אכן עולה יותר מכל שאר המבצעים שעורך הארגון במהלך השנה, "אבל יחד עם זאת", הוא מדגיש, "מבחינתנו זאת השקעה ברוכה ומניבה. התועלת הגדולה שפועלים נרות החנוכה בהפצת האור ועידוד כל שכבות האוכלוסיה וחיבורם למסורת שווים כל פרוטה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באיבות צעירי חב"ד
700 אלף שקל על חנוכיות. חסיד חב"ד מדליק חנוכיית ענק
צילום: באיבות צעירי חב"ד
מומלצים