שתף קטע נבחר

מגל: "אשאר ח"כ". בנט: "ינון חבר אמת, לא חורצים דין בכיכר הפייסבוק"

אף שלא הכחיש את הטענות שהועלו נגדו על הטרדה מינית, ח"כ ינון מגל לא מתכוון להתפטר מהכנסת. בנט נזף בו והדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי, אך אמר כי "לא חורצים דין אדם בכיכר הפייסבוק". בינתיים: עוד עדויות נחשפות נגד מגל

המשטרה הודיעה אמש שתחל בבדיקה, יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט קרא לו לשיחה, נזף בו והדיח אותו מראשות הסיעה - ובינתיים נחשפות עוד ועוד עדויות על ההתנהלות המטרידה של ינון מגל עת עמד בראש אתר "וואלה". לאחר הפוסט בפייסבוק של העיתונאית רחלי רוטנר, שחשפה את שאירע במסיבת הפרידה של מגל, העידה גם אור שוקרון על מעלליו של מגל, ומאז צצו גילויים בעייתים ומעוררי תהיות נוספים על אותה מסיבת פרידה.

 

בהודעה שפרסם מגל לאחר הפגישה הלילית עם בנט אמר כי יפסיק כעת לכהן כיו"ר סיעת הבית היהודי, אך יישאר כח"כ. למעשה, בנט הדיח אותו מתפקיד יו"ר סיעת הבית היהודי, החליף אותו בח"כ שולי מועלם ואף נזף בו. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", כתב מגל בהודעתו.

  

 

  

"אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע", הוסיף. "אני נחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי. כמו כן, הודעתי כי אפסיק לכהן כיו"ר הסיעה. אפעל כחבר כנסת למען עם ישראל כפי שעשיתי עד כה מתוך אמונה ושליחות לבוחריי. אני מקווה שהציבור ימצא בלבו את האפשרות לתת לי את ההזדמנות לתקן את דרכיי ולשרתו נאמנה".

 

בנט אמר למגל בשיחה: "התנהגותך לא תואמת את ערכיי. מהרגע, שולי מועלם היא יושבת ראש הסיעה". מקורביו של יו"ר הבית היהודי ציינו כי "מגל התחרט בשיחה על מעשיו והבטיח לשפר את מעשיו". בשיחה לא עלתה האפשרות והצורך שמגל יפרוש בשלב זה מן הכנסת, אולם בכירים בבית היהודי הבהירו הבוקר כי "אם הדברים יסתבכו, בנט יצטרך לשקול את הכול מחדש. האופציה הזו על השולחן, אם הדברים יסתבכו".

 

בכנס "שדרות לחברה" שנערך הבוקר בשדרות התייחס בנט לראשונה בקולו לפרשת מגל. הוא מתח ביקורת על התנהגותו של מגל - אך גם יצא להגנתו: "ינון מגל הוא חבר אמת שלי ואני אוהב אותו, אבל הדברים שאמר לא היו צריכים להיאמר בשום צורה ואין להם מקום, בטח על ידי שליח ציבור. תהיה לי אפס סובלנות להתנהגות בלתי נאותה".

מגל אמש, בדרך לפגישתו עם בנט  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מגל אמש, בדרך לפגישתו עם בנט (צילום: מוטי קמחי)

לדברי בנט, "ישראל היא מדינת חוק ולא חורצים דין אדם בכיכר הפייסבוק, במיוחד כשמדובר בדיני נפשות. מגל בטוח בחפותו ואני מתכון לרשויות לעשות עבודה ונפעל בהתאם. ינון ביקש להשתחרר אמש מתפקידו כיו"ר הסיעה ונעניתי לבקשתו. ח"כ שולי מועלם תחליף אותו בתפקיד יו"ר הסיעה".

 

ר', שנכח במסיבת הפרידה ממגל כשזה עזב את "וואלה", סיפר לחדשות 10 כי המסיבה התרחשה בחדר פרטי בבר צרפתי ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב, בנוכחות מרבית עובדי האתר. "ינון השתכר", שחזר העובד. "בשלב מסוים התחילו לעשן ג'וינטים, כולל ינון. זה היה אחרי שידעו שהוא הולך לכנסת. ברגע מסוים הוא הרים את אחת העובדות כשהפנים שלה על הפנים שלו, התקרב לנשק אותה. כולם הסתכלו והיו המומים".

 

העובד המשיך וחלק אירוע שהתרחש לקראת סוף הערב. "לפני שיצאנו אחת העובדות באה להיפרד ממנו והוא החזיק אותה בראש והתקרב לתת לה נשיקה בפה. היא הלכה אחורה ואמרה לו: 'מה אתה עושה?' הוא אמר לה: 'סתם, בצחוק'. יצאנו החוצה והיינו מזועזעים ממה שקרה. אני יודע על עוד בנות שנגע בהן וניסה לנשק".

הפוסט של רחלי רוטנר, שהחל את הסערה ()
הפוסט של רחלי רוטנר, שהחל את הסערה

אנה, מפיקה לשעבר באתר "וואלה", סיפרה אתמול ל"ידיעות אחרונות" על האירוע. "במסיבה הזאת הוא נגע בכולן, אבל בצורה חברית", סיפרה. "כולנו ישבנו יחד מחובקים. זה ינון, הוא מחבק. אני לא רואה בזה משהו רע. אני ישבתי איתה רוב הזמן במסיבה וישבתי עליו חלק מהערב. אולי הוא היה קצת שיכור וזרק בדיחות מכל הכיוונים, כל נושא פתוח בשבילו".

 

אנה הסבירה שההתרחשות במסיבה הייתה חלק מהאווירה הכללית ששררה במסדרונות האתר. "הייתה אווירה מאוד פתוחה בוואלה והייתה פלרטטנות, אבל לא ברמה של הטרדה. הוא היה יכול להגיד למישהי 'החולצה הזו מבליטה לך את הציצי, איזה יופי', אבל בצחוק וברוח טובה".

 

עובדת אחרת סיפרה לחדשות 2 כי לא באה למסיבה. "בחרתי שלא להגיע לשם באופן יזום, כי גם אני חששתי מסיטואציה דומה", אמרה. "היום שבו הוא הודיע לנו שהוא עוזב הסתכם בפרידה מאוד מרגשת ממני שהייתה חיבוק ממש צמוד, 'איזה כוסית', ומשהו בסגנון של: 'עכשיו, כשאני לא הבוס שלך, אז...'. בבוקר אני זוכרת שראיתי אותו במסדרון והוא עשה קולות של שריקה. ואני לא הייתי היחידה, אני זוכרת שהיו עוד כמה בחורות, כל אחת זכתה לשריקה עם ליווי של 'איזה כוסית' או משהו כזה".

 

"הטרדות, פלירטוטים, מבטים מביכים"

הערב ההוא נחרט אצל רבים מהעובדים ב"וואלה" כשיאה של תקופה שבה הפכה התרבות הבעייתית הזו לחלק מסביבת העבודה באתר. עדויות חדשות מגלות כעת עד כמה מקובלת נעשתה ההתנהלות של מגל. "הוא היה פלרטטן וזה היה ידוע", סיפרה אתמול עובדת לשעבר ל"ידיעות אחרונות". "זו הייתה האווירה כל הזמן. הטרדות, פלירטוטים, היו מבטים מביכים, אמירות לא מתאימות. כולם גם ידעו על זה ודיברו על זה".

המתלוננת השנייה, אור שוקרון ()
המתלוננת השנייה, אור שוקרון

גורם אחר באתר אמר שאיש מאלה שעבדו לצד מגל לא הופתע מהעדויו שנחשפו. "כל הזמן דיברו עליו במערכת בהקשר של רדיפת נשים", הסביר ל"ידיעות אחרונות". "זה היה ידוע ולכן אף אחד לא נפל היום מהכיסא. "במסיבת הפרידה הוא הגיע סביב 9 בערב. בזמן שהייתי בחוץ עם עוד כמה אנשים יצאו כמה בנות - שלוש או ארבע - וסיפרו שהוא נגע בהן בצורה לא נעימה. אחת אמרה שהוא ניסה לנשק אותה, ומישהי אחרת אמרה שהוא נגע לה בישבן. הן היו נסערות. לא ברמה של בכי, אבל נסערות".

 

עובדת אחרת סיפרה אתמול כי במהלך העבודה היומיומית מגל לא היה מחמיץ הזדמנויות לשחרר אמירה קולנית לעבר עובדות תחת מרותו. "היינו מסוגלים לשבת בישיבת מערכת, הייתה נכנסת מישהי באיחור והוא היה עוצר הכול, סורק אותה מכף רגל ועד ראש ואז אומר 'הופה, איזה ג'ינס חדש'. אין בחורה במערכת שלא הכירה את הצד הזה שלו".

 

באתר "וואלה" אמרו בתגובה: "הנהלת וואלה מבהירה כי החברה והאחראית על הנושא בחברה לא קיבלו תלונה כלשהי נגד ינון מגל בתקופת העסקתו בחברה וגם לא לאחר מכן. ברור שאם הייתה מתקבלת תלונה כזו היא היתה מטופלת בכל הרצינות ועל פי דרישות החוק".

 

 


פורסם לראשונה 25/11/2015 07:34

 

עמיחי אתאלי, אדוה כהן ואלי סניור השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ינון מגל, לפני הפגישה עם בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים