שתף קטע נבחר

המשטרה בהודעה רשמית: בודקים פרשת ההטרדות המיניות של ינון מגל

חבר הכנסת הודיע כי אינו מתכוון להתפטר - אבל הוא הולך ומסתבך: המשטרה הודיעה כי להב 433 תבדוק את החשד שעורך "וואלה" בעבר הטריד מינית נשים. שרת המשפטים שקד: "התנהלות כזו לא מקובלת, אבל הבדיקה לא צריכה להתבצע ברשת"

המשטרה נכנסת לעובי הקורה: יממה לאחר ששתי נשים חשפו בפוסטים בפייסבוק עדויות שמהן עולה לכאורה חשד להטרדה מינית מצד ח"כ ינון מגל, הודיעה היום (ד') המשטרה כי הליך הבדיקה החל. לפי ההודעה, ההליך לבדיקת הפרסומים על אודות חשד להטרדה מינית ינוהל בלהב 433, בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן עודכנו על ידי ראש אגף החקירות מני יצחקי על פתיחת הבדיקה והוחלט כי הם יקבלו עדכון על ההתפתחויות.

 

 
ח"כ מגל, היום מחוץ לביתו (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ח"כ מגל, היום מחוץ לביתו(צילום: שאול גולן)


חשיפת מעשיו של מגל בפייסבוק ()
חשיפת מעשיו של מגל בפייסבוק

מגל, שנועד הלילה עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הודח על ידו מתפקיד יו"ר הסיעה ואף ננזף. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", כתב מגל בהודעתו - אך הודיע כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו כחבר כנסת.

 

"אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע", הוסיף עורך "וואלה" בעבר. "אני נחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי. כמו כן, הודעתי כי אפסיק לכהן כיו"ר הסיעה. אפעל כחבר כנסת למען עם ישראל כפי שעשיתי עד כה מתוך אמונה ושליחות לבוחריי. אני מקווה שהציבור ימצא בלבו את האפשרות לתת לי את ההזדמנות לתקן את דרכיי ולשרתו נאמנה".

 

שרת המשפטים איילת שקד מהבית היהודי התייחסה לעדויות על הטרדה מינית ואמרה: "מגל החליט לסיים את תפקידו כיו"ר הסיעה והתנצל על ההתנהלות שיוחסה לו. התנהלות שכזו בשום אופן אינה יכולה להיות מקובלת ואינה ראויה. עם זאת, הליך הבדיקה הדקדקני צריך להתבצע בדרך המקובלת ולא מעל דפי הרשת".

 

בינתיים, נחשפו הבוקר עוד ועוד עדויות על ההתנהלות המטרידה של ינון מגל עת עמד בראש אתר "וואלה". לאחר הפוסט בפייסבוק של העיתונאית רחלי רוטנר, שחשפה את שאירע במסיבת הפרידה של מגל, העידה גם אור שוקרון על מעלליו של מגל, ומאז צצו גילויים בעייתים ומעוררי תהיות נוספים על אותה מסיבת פרידה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ח"כ ינון מגל, היום מחוץ לביתו
צילום: שאול גולן
מומלצים