שתף קטע נבחר

הנר השביעי של חנן בן ארי: "התפקיד שלי הוא להפיץ אור"

שמונה ימים - שמונה נרות: חנן בן ארי מדליק נר שביעי בהתרגשות, מספר על הקשר ההדוק שהוא רואה בין חנוכה לחינוך ילדיו - ועל הקשר ההדוק בין חג האורים למוזיקה שלו: "חנוכה זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות: להביא את האור האמיתי של היהדות"

 

 

בואו ליהנות מהאור של חנוכה: מדי יום נעביר כאן הדלקת נרות חגיגית, עם אמנים דתיים וחילונים שיחממו לכם את הלב. רגע לפני הסוף, מדליק את הנר השביעי חנן בן ארי, שמחובר לחג האורים ברמה האישית, המקצועית והרוחנית. לדביו, חנוכה הוא קודם כל, מבחינתו, חג עם המשפחה, עם הילדים.

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"חנוכה", הוא אומר, "זה מלשון חינוך. ומבחינתי הנרות מאוד דומים לילדים. אתה יכול לשים את השמן והפתילות הכי טובים, ולשים את הילדים במסגרות החינוכיות הכי טובות, ולשמור עליהם - אבל בסופו של דבר, אין לך רשות להשתמש בהם. אין לך רשות לגעת בהם. מתישהו אתה צריך לשחרר ולהאמין בהם, ולדעת שיש להם מה להאיר".

 

"חנוכה זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות במוזיקה שלי: להביא את אור היהדות, אור התורה. היוונים ניסו להקטין אותה. הם לא רצו לכלות את הגוף שלנו, כמו ביקשו לעשות עמים אחרים. הם רצו לכלות את הנשמה שלנו. והרבה ממה שקורה גם היום, זה מפני שהאור של היהדות לא מספיק מאיר, לא מספיק מגניב, לא מספיק יפה ומושך, חי ובועט. והתפקיד שלי, אני חושב, זה לצאת החוצה ולהאיר אור שהוא אמיתי".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להוסיף מעט אור, ולהשתתף בטקס הדלקת הנר החמישי של חנוכה. אם אתם רוצים להדליק חנוכייה משלכם - אתם יכולים להדפיס כאן את הקובץ המיוחד עם כל הברכות, ההלכות והמנהגים.

 

הדליקו נרות:

 

יומולדת 5 ל"אורות":

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
חנן בן ארי מדליק
צילום: אורות
מומלצים