שתף קטע נבחר

הלהט"בים הדתיים נחשפו: "רבנים ממשיכים לעודד 'טיפולי ההמרה'"

לאחר שהשתתפו בקמפיין הקהילה הדתית הגאה, מספרים הומו ולסבית בוגרי ישיבה ואולפנה לאולפן ynet גם על שינוי חיובי: "לא כולם עושים מזה היום עניין. יש הדרה, אבל אנחנו לקראת שינוי. ההומופוביה עדיין קיימת, אבל בחברה הישראלית כולה – חוץ מדיזינגוף פינת בוגרשוב"

הומו דתי? זה כבר לא אישיו: עשרות להט"בים בוגרי ישיבות ואולפנות חשפו את עצמם בקמפיין רשת ראשון מסוגו, במטרה לעודד קבלה והכלה של בני הקהילה הגאה בחברה הדתית - ויצאו אופטימיים. שניים ממשתתפיו, אדיר ויהודית, מספרים בראיון לאולפן ynet כי התהליך כבר בעיצומו, והם משוכנעים: "אנחנו לקראת שינוי". ועם זאת, הם מעירים, מכונים ל"טיפולי המרה" עדיין קיימים, ורבנים מהזרם השמרני מוסיפים לעודד שינוי של "נטייה הפוכה" ולהדיר להט"בים מקהילותיהם.

 

לדברי אדיר בן טובים, הומו בוגר ישיבת הסדר, בסביבה שבה הוא חי ובקרב חבריו לא עושים עניין מיוחד מזהותו המינית. ההומופוביה קיימת, הוא מדגיש, אך היא מופיעה בחברה הישראלית כולה ("חוץ מאשר בבוגרשוב פינת דיזינגוף") - ולאו דווקא בקרב הדתיים.

 

"בעיניי אין שום סתירה בין להיות אדם דתי ושומר מצוות לבין אדם שהוא בעל נטיות ורוצה להקים משפחה ביחד עם אותו המין", מבהיר בן טובים, מנהל מיזם "מכאן - סדנאות הסברה ישראלית. "אתה יכול להאמין בכל מיני דברים ולהיות מחובר לתרבות היהודית - ועדיין להיות נאמן לעצמך".

 

יהודית ברוזה, לסבית בוגרת אולפנה, מוסיפה כי החברה הדתית צועדת לעבר קבלה והכלה של הלהט"בים ומציאת פיתרונות הלכתיים שיקלו עליהם ויאפשרו להם להתמודד עם המורכבות שבתוכה הם חיים, כאנשים המאמינים בדת שאוסרת יחסים חד-מיניים. "עד אחרי השירות הלאומי הייתי בארון", היא אומרת, "באותו זמן זה היה נראה לי מוזר, אבל עכשיו אני מבינה שאין שום בעיה עם השילוב הזה".

 

קו המידע של "בת קול" - 0543133239


פורסם לראשונה 14/12/2015 15:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול"
הלהט"בים נחשפים
מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול"
זהורית שורק
מומלצים