שתף קטע נבחר

עשרות להט"בים דתיים נחשפו ברשת: "שלמים עם עצמנו"

עשרות להט"בים דתיים ודתיות חושפים את זהותם ונטייתם המינית - ומככבים בשמותיהם ותמונותיהם בקמפיין רשת ראשון מסוגו. תחת הכותרת "הפנים שלנו", הם פירטו באיזו ישיבה או אולפנה התחנכו - ואת מצבם המשפחתי. "אני מפחד", מודה אחד המשתתפים, "אבל עושה את זה למען הנערים שבארון: שלא יחזרו על הטעויות שלי. והעיקר, שלא יתייאשו"

  (מתוך
(מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול")

 

אחרי המאבק לסובלנות והכלה – באה החשיפה: עשרות לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים דתיים ודתיות חושפים את זהותם ונטייתם המינית – ומככבים בשמותיהם ותמונותיהם בקמפיין רשת ראשון מסוגו. תחת הכותרת "הפנים שלנו", פרסמו הארגונים "חברותא" (הומואים דתיים) ו"בת קול" (לסביות), בשיתוף "איגי, הקבוצות הדתיות" את פרטיהם של 44 מבני הקהילה הלהט"בית הדתית. עבור חלקם מדובר ביציאה הפומבית הראשונה מהארון.

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לקמפיין קדמה מודעה בעיתונות הדתית שבה רשימה שמית של המשתתפים. כעת הם עושים צעד נוסף בחשיפה – מצולמים, בציון הישיבות והאולפנות שבהן התחנכו ומצבם המשפחתי/זוגי. "יש עם מי לדבר. יש לכם חברים, כמוכם", כתבו שני הארגונים באתרי האינטרנט ובדפי הפייסבוק שלהם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"אנחנו, הומואים ולסביות שגדלנו בבית דתי וחרדי, מכירים את תחושת הבדידות, הניכור, המחנק. אנחנו מכירים את תקופת הגילוי וההבנה כי אנחנו שונים קצת מאחרים. כמוכם היינו בישיבה, באולפנה, בתנועה, בסמינר, בצבא בהסדר. כמוכם חששנו לשתף את הסיפור שלנו. אבל אנחנו כאן - חזקים וחשופים - מזמינים אתכם לקרוא סיפור קטן מחיינו, שאולי יעזור לכם להרגיש יותר בטוח".

 

"כן, אני מפחד"

כל מי שנחשף לקמפיין שיזם והפיק דן עוזיאל, מוזמן על ידי יוזמיו לשתף את התמונות לחבריו ברשתות החברתיות – "כדי שהתמיכה והנראות שלנו תגיע לכמה שיותר אנשים". אחד המשתתפים, נדב שוורץ, סיפר ל-ynet כי החשיפה לא באה לו בקלות, על אף פעילותו בחזית המאבק למען הכרה בלהט"בים הדתיים: "זה קצת מפחיד פתאום לחשוב על תמונה שלי ליד השם שלי מסתובבת ברשת", אמר. "אני לא יודע לאן זה יגיע ומי יראה את זה. וכן, אני מפחד".

 

אז למה בכל זאת עשית את זה?

 

"אני מקווה שזה ירגיע את אותו נער או נערה שעדיין בארון, שעדיין חוששים ולא בטוחים לאיזה כיוון יקחו את החיים שלהם. אני רוצה שהם יראו ויבינו שאפשר לחיות נאמן לעצמך ולערכים שעליהם גדלת ואתה מאמין בהם. שלא יחזרו על הטעויות שלי. והעיקר, שלא יתייאשו".

 

  (מתוך
(מתוך "הפנים שלנו" של הקהילה הדתית הגאה, "חברותא" ו"בת קול")

 

יו״ר "חברותא - הומואים דתיים", דניאל יונס, אמר: "במשך שנים היו מי שהיה להם נוח לטעון ש'אצלנו זה לא קיים', או 'כן, אבל מדובר על תופעה זניחה שלא קיימת בכל מקום'.

 

"ובכן, אנחנו כאן! עם פנים, שמות, סיפור אישי ומסר ברור כלפי כל אותן צעירות וצעירים - אתם לא לבד! חווינו את מה שאתם חווים עכשיו, אבל יש לכם עתיד כלהט״ב דתיים ששלמים עם עצמם, חיים בקבלה, אהבה, זוגיות ואף עם ילדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זהורית שורק. "הרגשתי שהגעתי הביתה"
אביגיל שפרבר, בוגרת אולפנת "חורב". מתוך הקמפיין
מומלצים