שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות: גני דן או קריית מנחם בגין?

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו לרמלה: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת גני דן או שכונת קריית מנחם בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה הכי משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". הפעם הגענו לעיר רמלה: איזו שכונה משתלמת יותר - גני דן או קריית מנחם בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר
 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת גני דן ובשכונת קריית מנחם בגין? בשכונת גני דן, דירת 4 חדרים מיד שנייה עולה 1.040 מיליון שקלים בממוצע. בשכונת קריית מנחם בגין עולה דירה דומה 1.120 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים חדשה בשכונת קריית מנחם בגין עולה 1.3 מיליון שקלים; ואילו בשכונת גני דן אין בשלב זה בנייה חדשה. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) בשכונת גני דן הוא 4 מתוך 10 ובשכונת קריית מנחם בגין 5 מתוך 10.
 

 

השכר הממוצע בשכונת גני דן עומד על 6,500 שקלים, ואילו בשכונת קריית מנחם בגין על 7,470 שקלים. בשכונת גני דן מקבלים התלמידים 93 במדד החינוך ואילו בשכונת קריית מנחם בגין התלמידים לא הרחק מאחור עם ציון של 83. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת גני דן מרוחקת כ-54 דקות נסיעה ברכב פרטי ממחלף השלום בתל-אביב בשעת העומס; שכונת קריית מנחם בגין קרובה יותר ונמצאת במרחק של 46 דקות נסיעה ברכב פרטי ממחלף השלום.

שכונת קריית מנחם בגין (צילום: ניצן דרור ואבי חי) (צילום: ניצן דרור ואבי חי)
שכונת קריית מנחם בגין(צילום: ניצן דרור ואבי חי)

שכונת גני דן (צילום: ניצן דרור ואבי חי) (צילום: ניצן דרור ואבי חי)
שכונת גני דן(צילום: ניצן דרור ואבי חי)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: אחד היתרונות הבולטים של שכונת גני דן הוא החינוך. ניתן למדוד בה הישגים מרשימים של התלמידים, לצד שביעות רצון גבוהה מצדם. בשנים הקרובות צפויה לקום בצמוד שכונת ענק חדשה שתכלול 20 אלף תושבים. לצד היתרונות שבהתחדשות האזור, יש לקחת בחשבון את מפגעי הרעש והאבק כתוצאה מההקמה העתידית. בשכונת קריית מנחם בגין יש בנייני מגורים מתחילת שנות ה-90 לצד בנייה מהשנים האחרונות - מה שיוצר פער מחירים. תחנת הרכבת נמצאת במרחק הליכה ומהווה יתרון משמעותי.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור ואבי חי
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: ניצן דרור ואבי חי
רוה איתן
מומלצים