שתף קטע נבחר

צפו בבכורה: האמנים החרדים שרים ירדנה ארזי

"עד עלות השחר מתפלל לשלומכם, שבוי באזיקי פחדים אני שומע צעדים": המילים "גוירו", וירדנה ארזי הוחלפה בישי ריבו, ישי לפידות, יצחק מאיר, אודי אולמן, אברימי רוט ועוד רבים וידועים במגזר ומחוצה לו, שחברו לשיר למען יהודי צרפת, ביום השנה לפיגוע ב"היפר כשר" בפריז, שחל היום. המסר: בואו הביתה

 

 

"עוד שנה חלפה, עוד שנה טרופה": היום (ג', י"ז בטבת), לפני שנה אירע הפיגוע ב"היפר-כשר" בפריז, שזעזע את אמות הסיפים של הקהילה היהודית – והיווה קריאת השכמה לרבים מהם, ונורה אדומה לצרפתים, שהקדימה שנת טרור מלא פשוטה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

בפיגוע קיפחו את חייהם ארבעה יהודים שעסקו בקניות לקראת השבת, והיום יתקיימו טקסי הזיכרון היהודיים לזכרם של מישל סעדה, פיליפ ברהם, יוהן כהן ויואב חטב.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כעשרים מוזיקאים מהז'אנר החסידי והיהודי התגייסו להפקת שיר מיוחד לציון שנה לאירוע, ביוזמתם של יוחאי כפיר ויהודה קלמן, שניים מבכירי המפיקים, שהחליטו להעביר לצרפתיים מסר מוזיקאלי, דרך עיבוד מחודש וגרסת כיסוי ללהיט של ירדנה ארזי משנות השמונים, "הביתה". כאן בבכורה, מיוחד לגולשי ynet.

 

על המשתתפים שנוטלים חלק בפרויקט, גם שמות המוכרים מחוץ לשטעטל המוזיקלי, כמו ישי לפידות וישי ריבו – וכוכבים במגזר ובהם אברימי רוט, יצחק מאיר ויוסי ברגר. "עם כל הפיגועים באירופה בשנה שעברה, שהמשיכו גם השנה בכפל-כפליים, חיפשנו שיר שקורא לכולם לשוב לכאן, הביתה", אומר המפיק יוחאי כפיר ל-ynet.

 

"בתחילתו מדבר על 'עוד שנה חלפה', וקורא לכולם לחזור הביתה. היה חיבור נורא טבעי דווקא למילים של השיר הזה, שכתב אהוד מנור המנוח". השיר, אגב, עבר התאמה לקהל היעד, ואחד הבתים שלו תורגם לצרפתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל ציון
ישי ריבו ויצחק מאיר
צילום: אייל ציון
צילום: אייל ציון
ישי לפידות
צילום: אייל ציון
מומלצים