שתף קטע נבחר

הדו"ח השנתי קבע - מהי הדיאטה הכי יעילה ב-2015?

איזו דיאטה מצליחה לקיים את מה שהיא מבטיחה, מהי הדיאטה המומלצת לחולי סוכרת, איזו שיטת תזונה הכי פחות בריאה ובאיזו דיאטה תרדו הכי מהר במשקל? אתר U.S. News & World Report's מציג את הדירוג השנתי

דיאטת DASH היא הדיאטה המוצלחת ביותר. כך נקבע זו השנה השישית ברציפות בפאנל מומחים לבריאות של האתר U.S. News & World Report's. דיאטת DASH (שראשי התיבות שלה הם Dietary Approaches to Stop Hypertension), נוצרה כדיאטה למניעת יתר לחץ דם. התפריט שלה מבוסס על הימנעות משומנים, בשר אדום וסוכר והעדפת דגנים מלאים, עוף, מוצרי חלב דל-שומן ואגוזים.

 

קראו עוד על דיאטה ותזונה:

המומחים דירגו: 10 הדיאטות הכי קלות ויעילות

מחקר ישראלי: איזו דיאטה הכי יעילה לטווח ארוך

מהי הדיאטה הטובה בעולם - ואיך היא עובדת

 

מדי שנה עורך המגזין דירוג של הדיאטות הטרנדיות ביותר של השנה החולפת שזכו לפופולריות והוכחו כיעילות עבור עשרות מיליוני מרזים ברחבי העולם. השנה נבחנו 38 דיאטות על ידי פאנל שכלל תזונאים, רופאים מומחים בתחומים שונים ודיאטנים.

אין דיאטה אחת שמתאימה לכולם, אבל ישנם עקרונות תזונה נכונים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אין דיאטה אחת שמתאימה לכולם, אבל ישנם עקרונות תזונה נכונים(צילום: shutterstock)

"נקודת ההנחה היא שאין דיאטה אחת אידיאלית המתאימה לכולם, אך ישנה תוכנית תזונתית כוללת שההתאמה שלה היא גבוהה יחסית", אומרת אנגלה הופט, עורכת הבריאות הראשית באתר.

 

המומחים מתבקשים לדרג את הדיאטות על פי תשע קטגוריות שונות, בהן הישגי הדיאטה לטווח קצר ולטווח ארוך, מידת הקושי ליישום הדיאטה, עד כמה היא מקיימת את מה שהיא מבטיחה והתועלת התזונתית והבריאותית של כל דיאטה.

 

הקלה ליישום והמתאימה לסוכרתיים

בקטגוריות הבריאות מצאו המומחים כי דיאטת MIND, המיועדת למניעת אלצהיימר, היא הטובה ביותר. למקום השני בקטגוריה הגיעה דיאטת TLC, שנועדה למנוע כולסטרול גבוה. מיד אחריה הגיעה הדיאטה המיועדת לעיכוב ניוון, המשלבת עקרונות מתוך דיאטת DASH, יחד עם עקרונות מהדיאטה הים תיכונית, כמו ריבוי אכילת פירות, ירקות ודגים, והתמקדות במאכלית המחזקים את בריאות המוח.

 

דיאטת MIND זכתה גם בקטגוריית "הקלה ביותר ליישום" יחד עם הדיאטה של שומרי משקל ודיאטת הפוריות, שעוסקת בכמה שינויים תזונתיים שאמורים לעודד את הפוריות.

 

דיאטת הפוריות, הכוללת הימנעות מאכילת מאכלים עם שומן טרנס, הגיעה למקום הראשון כדיאטה המוצלחת ביותר עבור סוכרתיים. הדיאטה של התוכנית "לרדת בגדול" (The Biggest Loser) ודיאטת DASH הגיעו למקום השני והשלישי בהתאמה בקטגוריית הסוכרתיים.

 

דיאטת DASH נוקדה גבוה בכל הקשור לתזונה נכונה, אחריה הגיעה למקום השני דיאטת TLC. הדיאטה הים תיכונית ודיאטת MIND חלקו את המקום השלישי.

 

הדיאטה של שומרי משקל דורגה במקום הגבוה ביותר באשר לירידה הכי משמעותית במשקל ומיד אחריה הדיאטה של מרפאת MAYO בקטגוריית הדיאטת המסחריות.

 

מרזים מהר, אבל פחות בריא

כאשר מדובר בירידה מהירה במשקל, דיאטת HMR, המבוססת על ארוחות מוכנות והתוכנית של "לרדת בגדול" חלקו את המקום הראשון, למקומות השני והשלישי הגיעו דיאטת אטקינס ושומרי משקל.

 

סוגרת את הרשימה עם התואר הבלתי נחשק "הדיאטה הכי פחות טובה" דיאטת 30 הימים, לפיה במשך 30 ימים יש להימנע מאכילת מזון מעובד, חלב, קטניות, דגנים, אלכוהול וסוכר.

 

דיאטת המזון הנא ודיאטת אטקינס דלת הפחמימות דורגו גם הן במקומות הנמוכים בקטגריות של בריאות. דיאטת המזון הנא נחשבת גם כתזונה הקשה ביותר ליישום, אם כי הגיעה לראש רשימת הדיאטות שיורדים בהן הכי הרבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כל מה שצריך זה למצוא את הדיאטה הנכונה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מומלצים