שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בהוד"ש: מגדיאל או רמתיים

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו להוד השרון: איזו שכונה משתלמת יותר - מגדיאל או רמתיים? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בת"א? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם הגענו להוד השרון: איזו שכונה משתלמת יותר - שכונת מגדיאל או שכונת רמתיים? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת מגדיאל ובשכונת רמתיים? דירת 4 חדרים מיד שנייה בשכונת מגדיאל עולה 1.690 מיליון שקלים בממוצע. בשכונת רמתיים, לעומת זאת, עולה דירה דומה 1.630 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים חדשה בשכונת מגדיאל עולה 1.750 מיליון שקלים; ואילו דירה דומה ברמתיים עולה 1.940 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשכונת מגדיאל והן בשכונת רמתיים הוא 8 מתוך 10. השכר הממוצע בשכונת מגדיאל עומד על 12,800 שקלים, ואילו בשכונת רמתיים על 11,500 שקלים.

 

מלחמת שכונות: נווה אפק או גבעת הסלעים?

מלחמת שכונות: האלמוגים או קריית ים א'?

מלחמת שכונות: גני אביב או לוד הצעירה?

 

בשכונת מגדיאל והסביבה ישנם לא פחות מ-12 בתי ספר, מיסודי ועד תיכון. לעומת זאת, בשכונת רמתיים יש שני בתי ספר בלבד. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת מגדיאל מרוחקת כשעה נסיעה ממרכז עזריאלי בתל-אביב, כ-10 דקות נסיעה מכביש 6, כ-20 דקות נסיעה מצומת רעננה צפון וכ-10 דקות הליכה מתחנת הרכבת סוקולוב. שכונת רמתיים מרוחקת כ-50 דקות נסיעה ממרכז עזריאלי בשעות העומס, כ-15 דקות מכביש 6 ומהיי-טק פארק רעננה. תחנת הרכבת ממוקמת כ-10 דקות נסיעה מהשכונה.

שכונת מגדיאל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שכונת מגדיאל(צילום: עידו ארז)

שכונת רמתיים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שכונת רמתיים(צילום: עידו ארז)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: בשכונת מגדיאל, הממוקמת במזרח הוד השרון, ניתן ליהנות ממגוון רחב של בתי ספר ומקירבה לתחנת הרכבת. עם זאת, היא מאבדת מאופייה הכפרי וסובלת בעומס של תשתיות שצפוי להתגבר עם אכלוס המתחמים החדשים מצפון לה. שכונת רמתיים עוברת תהליך של התחדשות עירונית, בעיקר מסוג תמ"א 38. תושבי השכונה נהנים ממסעדות ובתי הקפה, אך יש מחסור בשטחים ירוקים.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל וניצן דרור
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: חגי דקל וניצן דרור
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים