שתף קטע נבחר

עבירת תנועה? זו עבירה על ההלכה

"פרשת תצווה עוסקת בפירוט בהכנת בגדי הכהן הגדול. האם אנחנו נותנים את אותה תשומת לב לחוקי התנועה? למה הדיון על תאונת הדרכים המחרידה בכביש 1 השבוע, נשאר רק במישור החוקי?" סיון רהב-מאיר מאבחנת אנשים לפי חניה ברוורס. למה? צפו בשיעור חדש שמגיע לתל אביב - וגם ל-ynet

 

 

פרשת תצווה עוסקת בפירוט בהוראות המדודקות להכנת בגדי הכהן הגדול. אבל האם אנחנו נותנים את אותה תשומת לב לחוקי התנועה, למשל? האם הם לא חלק מחובתנו היהודית? למה הדיון על תאונת הדרכים המחרידה בכביש 1 השבוע, נשאר רק במישור החוקי? מדוע אנחנו לא אומרים בפה מלא שמי שנוסע מהר פשוט חוטא?

 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

מאז גיל 16-17 אני משתדלת שלא להכניס שום דבר לפה מבלי לברך עליו קודם לכן. על כל דבר שאני אוכלת – אני מברכת, לפני ואחרי. ואני מסמסת בנהיגה לפעמים, ונוהגת יותר מהמהירות המותרת לפעמים. איך זה יכול להיות? למה לא אשכח אף פעם לברך - ולמה אני מסוגלת לחטוא? שכן זו לא רק חוסר הקפדה על חוקי התנועה, אלא עבירה הלכתית. דיני נפשות ממש.

 

על מה שראינו השבוע אפשר לדבר במונחי מצווה ועבירה. הדרך שבה אדם נוהג, היא חלק מהעבודה התורנית שלו. מהמצוות ומהעבירות שלו. לאדם שנוהג לירושלים בשלושים דקות, לא נעשית "קפיצת הדרך" של צדיקים. זו עבריינות. צריך ממש "להתחזק" בזהירות בדרכים.

 

מה חשב רש"י על זוגיות, לאור פרשת השבוע

אחרי שמילאה את "היכל שלמה" בירושלים – השיעור השבועי של סיוון רהב מאיר מגיע לאזור חיוג 03: זאב אייזיק הבעלים של ההאנגר 11 בנמל תל אביב כבר הביא ארצה את מדונה, "יו 2" ואלטון ג'ון. עכשיו הוא החליט שמה שתל אביב צריכה זה שיעור תורה. כך נולד שיעור תורה שבועי חדש בהאנגר, בשיתוף עם "התחנה" - נקודת מפגש ברוח יהודית, המארגנת את השיעור.

 

ynet יהדות יביא מדי שבוע את פרשיית השבוע מתוך השיעור, המשודר במלואו באתר התרבות "ליבא". "המטרה היא לדבר על יהדות, ולא על כל המסביב", אומרת רהב-מאיר. "לא על מפלגות ולא על כסף ולא על ויכוחים.

 

"לשאול מה למשל חשב רש"י על זוגיות, לאור פרשת השבוע. לשמוע מה הקשר בין גידול ילדים, או בין התמכרות לווטסאפ - לבין עגל הזהב שמופיע בפרשה. לי אישית קצת נמאס לשמוע ח"כים צורחים זה על זה, ולחשוב שבכך יסתכם העיסוק שלנו בזהותנו. למה לא לצלול פנימה, ולדבר על התורה עצמה?"

 

  • באדיבות אתר התרבות "ליבא"

 

עוד על פרשת השבוע :

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
סיון רהב-מאיר
צילום: ענת מוסברג
מומלצים