שתף קטע נבחר

טאבלט "במתנה" וביטוח בלי רשות לבן 78

תרמית הטאבלטים נמשכת? נציג פלאפון הציע ללקוח ניצול שואה טאבלט בחינם. אלא שהלקוח נדרש לשלם עבור המכשיר 1,400 שקל ב-36 תשלומים, למרות שבחנויות הוא נמכר בחצי מהסכום. בנוסף החלו לגבות ממנו ביטוח מכשירים אחרי שעזב את החברה. אחרי פניית ynet החזירו לו את הכסף

נציגי חברת תקשורת הציעו לכם לאחרונה טאבלט או סטרימר בחינם וגיליתם שאתם משלמים על המכשירים ביוקר? כיתבו לנו, כדי שנוכל לשים קץ לתופעה השערורייתית הזאת. בשלהי 2014 התפרצה התופעה כמו מגיפה בקרב כל חברות הסלולר, ואמנם נחלשה, אבל בראשית 2016 מסתבר שהיא עדיין ממשיכה לגבות קורבנות. הסיפור האחרון שהגיע אלינו שייך לבן 78 שקיבל טאבלט "במתנה" מפלאפון, אבל המתנה עלתה לו ביוקר.

 

מכרו לכם טאבלט או סטרימר "במתנה" והסתבר לכם שאתם משלמים עליו ביוקר? כיתבו לנו >>  

 

"קח טאבלט חינם ותבטיח שתישאר אצלנו"

"אבא שלי אריה הוא ניצול שואה בן 78", סיפר לנו טירן זלאי, אחרי שפנה אלינו דרך עמוד הפייסבוק של ynet. "בספטמבר 2015, נציג צעיר של פלאפון תפס אותו בקניון רחובות ואמר לו בפירוש שמגיעה לו מתנה: טאבלט בחינם והדגיש שזו מתנה על כך שהוא מנוי של החברה. 'אני לא לוקח ממך כסף רק נותן לך מתנה', אמר הנציג לאבי. 'אתה לא משלם כלום אני מבטיח לך, רק תבטיח שתישאר אצלנו'. אבא שלי אמר לו: 'אני במילא לקוח שלכם כבר 20 שנה', ונתן לו את פרטי המנוי שלו.

 


 

"לפני חודשיים שלושה גיליתי שהחשבון שלו התנפח ולא הבנו למה. פתאום החשבון שלו קפץ מ-90 ל-200 ומשהו שקל. יש לו שני מכשירים ישנים שהוא משלם עליהם מ-2013 והתשלומים עליהם עומדים להסתיים. אני מתקשר לפלאפון ואומרים לי בשירות הלקוחות שהסיבה לכך היא הטבלט. אני אומר להם: 'אבל אמרו לו שזה בחינם'. אומרים לי: 'לא, זה בתשלום'. והוא לא משתמש בו בכלל. התכוון לתת אותו כמתנה לנכדים".

 

אחרי שעזבנו את פלאפון: צץ עוד חיוב של 67 שקל

טירן הגיע לקניון כדי לדבר עם הנציג שלכאורה מכר לאביו את השקר הזה."'אמרו לי: 'הבחור שעבד על אבא שלך, הוא כבר לא עובד פה'. אמרתי להם: 'קחו את הטבלט בחזרה'. אמרו לי: 'לא, אין לנו מה לעשות איתו. צריך לשלם'. אוקיי, בלית ברירה המשכנו לשלם.

 

"אבא שלי התעצבן, עזב אותם ועבר לחברת סלולר אחרת. הוא כבר 3 חודשים שם, אך עדיין ממשיך לשלם את יתרת התשלומים על המכשירים מ-2013 וכן ממשיך לשלם על הטאבלט ה'חינמי'. פתאום, בחודש שעבר, גילינו חיוב חדש מפלאפון, של 60 ומשהו שקל. אני מתקשר אליהם ושואל מה זה החיוב, ואומרים לי: 'ביטוח מכשירים על שני אייפונים'. מדובר במכשירים שלי ושל הבת שלי שקניתי אותם באופן פרטי. כולנו היינו תחת חשבונית אחת, וגם אני כבר לא לקוח פלאפון. הם ידעו עליהם כי המכשירים היו כמה חודשים בפלאפון ואז עברתי לחברה אחרת. הרמתי צעקות, דיברתי לא יפה קצת, שלחו לי מנהל ששלח לי במייל זיכוי של 58 שקל, וזה למרות שגבו ממני 67 שקל".

 

מילא הטאבלט לא בחינם, אלא בכ-1,400 שקל ב-36 תשלומים, אלא שגם חייבו אותו בביטוח מכשירים ב-67 שקל והחזירו רק 58 שקל (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
מילא הטאבלט לא בחינם, אלא בכ-1,400 שקל ב-36 תשלומים, אלא שגם חייבו אותו בביטוח מכשירים ב-67 שקל והחזירו רק 58 שקל(צילום: shutterstock )

 

אבא ביטל את הוראת הקבע, איימו עליו בעיקול

טירן הטיח בפני הנציגים כי הם עושים כבשלהם בחשבון של אדם מבוגר. "הוא לא כל הזמן בודק את הוראות הקבע שלו, 'לקחתם בלי אישור בגניבה', אמרתי, אבא שלי הלך למנהל הבנק ומייד ביטל כל הוראת קבע לפלאפון. עד מהרה, התקשרו אלינו מפלאפון ואמרו: 'ביטלת את ההוראת קבע? נוציא לך הוצאה לפועל, כי נשארו לך כמה תשלומים על המכשירים והטבלט'.

 

"אני זה שדיברתי איתם ואמרתי להם: 'כמה כסף שווים התשלומים האלה? אתן לכם את כל הסכום באשראי עכשיו וזהו, כי אני לא רוצה לראות אתכם שוב'. פתאום אומרים לי שגובה הסכום הוא 'אלפיים ומשהו' שקל. איך אלפיים ומשהו? תהיתי. יש לנו חיובים על שני מכשירים מ-2013 שעוד מעט מסתיימים התשלומים עליהם. אמרו לי: 'לא, על הטבלט זה 1,400 שקל'. לא יאומן, זה טבלט קטן שלא שווה 300 שקל ועליו הם מחייבים את אבא שלי ב-1,400 שקל.עכשיו אנחנו חוששים שיעקלו לו את החשבון".

 

בעקבות פניית ynet האב לא יחוייב בגין הטאבלט. כמובן שחינם אין אף פעם שכן הוא נתבקש להשיב את המכשיר לחברה.

 

מפלאפון נמסר בתגובה: "מאחר והנציג לא עובד עוד בחברתנו, הנושא יבדק בקפידה מול מנהליו ואנו מבטיחים שנטפל בלקוח לשביעות רצונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים