שתף קטע נבחר

הסנדוויץ' לא באורך הנכון, סאבווי לא תפצה

בית משפט בארה"ב אישר הסכם פשרה בתביעה ייצוגית נגד רשת הסנדוויצ'ים האמריקאית. לקוח טען כי סנדוויץ' איננו באורך "רגל", 12 אינץ', אלא רק 11 אינץ' ובדיקה נוספת איששה זאת. למרות הממצאים, לא הצליחו להוכיח נזקים והחברה תשלם רק את שכר הטרחה של עורכי הדין

הלקוחות של סאבווי יכולים להירגע, הסנדוויצ'ים של הרשת באורך "רגל אחת", (Footlong), או 12 אינץ', יהיו באורך המובטח. בית משפט בארה"ב אישר הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד סאבווי על ידי נער אוסטרלי בשנת 2013, שמדד את הסנדוויץ' שלו וגילה כי הוא באורך 11 אינץ' בלבד. הטענה עוררה סערה תקשורתית ו"הניו יורק פוסט" גילה בבדיקה שערך כי 4 מתוך 7 סנדוויצ'ים שנרכשו בניו יורק היו באורך של 11 או 11.5 אינץ'.

 

כתבות נוספות בערוץ הכלכלה :

סאבוויי חוזרת לישראל: מחפשת זכיינים

ייצוגית נגד מקדונלד'ס: "מקלות המוצרלה לא מכילים גבינה"

 

כעת ניתן אישור סופי להסכם פשרה, אשר לפיו סאבווי תיישם נהלים למשך ארבע שנים לפחות שיוודאו כי הלחם באורך 12 אינץ' לפחות. לפי ההסכם, סאבווי תשלם את שכר הטרחה של עורכי הדין בגובה 520 אלף דולר וכן 500 דולר לכל אחד מ-10 האנשים שהיו נציגים של הציבור בתביעה, אך לא הוענקו פיצויים כספיים לחברים פוטנציאליים בציבור המיוצג.

 

"היה קשה להוכיח נזקים כספיים, משום שכולם אכלו את העדויות", אמר תומאס זימרמן, שהיה אחד מעורכי הדין שהובילו את התביעה. 

 

סאבווי מסרה בתגובה כי היא שמחה שאף שופט לא מצא פגם בהתנהלותה. "האישור הזה מאפשר לנו להמשיך ולספק סנדוויצ'ים וסלטים טעימים, אשר מוכנים כפי שהלקוח אוהב. נקטנו בצעדים על מנת להבטיח שכל לקוח יקבל סנדוויץ באורך רגל אחת (12 אינץ') או 6 אינץ', כפי שהזמינו".

 

להגנתה, הרשת טענה שכל הכריכים נעשים מאותה כמות בצק, שבמתיחה מגיעה לגדלים שונים בכל פעם. השופט אמנם כתב בפסיקה כי "על לחמנייה קצרה במקצת יכול להיות שיהיו קצת פחות תוספות, כמה עלעלים של חסה וכמה גרמים פחות של מיונז", אך גם ציין שהלקוח רואה את ההכנסה מול עיניו ולכן יכול לבקש תוספת של מרכיבים. 

 

"לפיכך, נראה שהצדדים למדו שאורך הלחם לא משפיע על איכות המזון שהלקוח מקבל", כתב השופט. עם זאת, סאבווי הסכימה בתור חלק מהפשרה לנקוט בצעדים על מנת להבטיח כי הלחם לפחות באורך של 12 אינץ', אשר כולל לאלץ את הסניפים "להשתמש בכלי מדידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים