שתף קטע נבחר

הרב הראשי: חזרת בתשובה? נתק את ילדיך מהמשפחה החילונית

הרב יצחק יוסף קורא שלא לחשוף ילדים לאורח החיים של קרוביהם, מחשש ל"ניבול פה וטלוויזיה", ומזהיר כי הם עלולים "להתקלקל" ולהפוך ל"שבאבניקים". הוא סיפר כי כך נהג גם אביו: "לא הכרנו את הבני-דודים שלנו"

 

 

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, קורא לדתיים להרחיק את ילדיהם מבני משפחה חילונים או מסורתיים, ואף למנוע כל היכרות עמם – זאת מחשש כי יושפעו מהם לרעה מבחינה רוחנית. לדבריו, אין לחשוף כלל את הילדים שומרי המצוות לאורח חיים הכולל "ניבולי פה וטלוויזיה", שמא "יתקלקלו" ויגדלו להיות "שבאבניקים" – נערי שוליים חרדיים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

באחד משיעוריו השבועיים המרכזיים של יוסף, המתקיימים מדי מוצאי-שבת בירושלים, אמר הרב: "יש בעלי תשובה שיש להם משפחה לא דתיים, ולוקחים את הילדים הקטנים, בגיל 7, בגיל 8 - לוקחים אותם לבקר, וזה משפיע על הילדים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"בפרט אם במשפחה השנייה יש ילדים לא דתיים או מסורתיים - הם יכולים לדבר כל מיני ניבול פה או טלוויזיה או כל מיני דברים האסורים, יכולים לקלקל אותם. ואחר כך הוא מצטער 'איך יצא לי בן שבאבניק'. למה לא שמת לב על החינוך? כל מעשה שאתה עושה תתייעץ!"

 

הרב הראשי סיפר כי כשאביו, הרב עובדיה יוסף, ביקר אצל קרובי משפחתו החילונים - הוא לא לקח איתו את הילדים. "היה הולך אליהם לבד, הוא והרבנית. את הבנים אף פעם לא לקח אותם לקרובי משפחה לא דתיים או מסורתיים (...) הרב בכוונה ככה עשה את החינוך שלו, בדרך כזו (...) אנחנו לא הכרנו את הבני דודים".

 

לא הכיר את בן הדוד

עוד סיפר הרב יוסף: "כשמרן (אביו) נבחר לרב הראשי, דפק בדלת אחד עם מדי צבא, טייס בחיל האוויר, והיה מביא לנו פרחים. חשבתי שהוא שליח של החנות. התפלאתי: מה זה, שליח עם דרגות? באתי לסגור הדלת, שיילך, את הפרחים קיבלתי. הוא מסתכל עליי: 'אתה לא מכיר אותי?' אמרתי: 'לא'. (אמר:) 'בן דוד'. (אמרתי:) 'בן דוד? טוב, בבקשה, תיכנס לרב'. לא הכרנו".

 

הרב רפי פוירשטיין, יו"ר עמית בארגון רבני "צהר", העביר ביקורת על הגישה, ואמר כי "את פירותיו של

החינוך המנתק והחרד, אנו פוגשים ביחס המתנשא והמזלזל אל הציבור החילוני, שרק מרחיק אותו מערכי היהדות והמסורתיות, ורק מגדיל את הקיטוב והשנאה בעם". 

 

לדבריו, "החיבור למשפחה והחיבור לעם הוא אחד מהערכים היסודיים של היהדות. ולכן החינוך של הילדים לתורה ויראת שמים עובר דרך יכולתם להרגיש קשורים למשפחתם באשר היא, ולשמור על זהותם החינוכית".

 

עוד הוסיף, כי "היהדות לא עוברת דרך ניתוקים וסכסוכים, וגם לא דרך פחדים וחרדות. החינוך היהודי מתמקד ביצירת חוט שדרה רוחני, שמאפשר לאהוב את בני המשפחה החילוניים, ובו זמנית לשמר על הזהות הרעיונית והמעשית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב יצחק יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים