שתף קטע נבחר

נתניהו איים לפטר את בנט: "אתה לא קובע כלום"

פרסום ראשון: בשיאו של עימות חסר תקדים בישיבת הקבינט איים רה"מ לפטר את שר החינוך, שאמר כי הובטח לו שנושא כניסת צה"ל לשטח A יעלה לדיון. "תעמוד בהבטחות שלך", קרא לעברו בנט, ונתניהו ענה: "אתה לא מנהל פה את העניינים"

 

נתניהו ובנט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו ובנט(צילום: אלכס קולומויסקי)

עימות חסר תקדים בישיבת הקבינט בין ראש הממשלה ליו"ר הבית היהודי: שר החינוך נפתלי בנט ראה את הנושאים שעל סדר היום והתרעם על העובדה שכניסת צה"ל לשטחי A לא מופיעה על סדר היום. הוא ביקש מראש הממשלה בנימין נתניהו הבהרות בנוגע לכך, וטען כי היה סיכום שהנושא יעלה לדיון בישיבה שנערכה הבוקר (ד').

 

"אתה לא קובע פה כלום", הטיח נתניהו בבנט בשיאו של הוויכוח - כך על פי גורמים המעורים במקרה. לאחר מכן נתניהו אף איים על בנט בפיטורים.

 

ביום ראשון האחרון התחייב נתניהו בפני שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, השר בנט והמזכיר הצבאי כי הישיבה תכלול דיון בנושא שטחי A. "תעמוד בהבטחות שלך", קרא בנט לנתניהו, שענה לו: "אתה לא מנהל פה את העניינים".

 

מלשכת בנט נמסר בתגובה: "לא נתייחס לפרטים שנידונו בדיון בטחוני סגור. הדלפות מקבינט הן דבר חמור שמסכן את ביטחון המדינה. אני מצפה מראש הממשלה לטפל בכך". ואילו מלשכת נתניהו נמסר: "לא מתייחסים לדיונים בקבינט".

 

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את התוכנית הרב שנתית לצה"ל לשנים 2020-2016, ש"תאפשר הצטיידות במערכות נשק מתקדמות והתעצמות בצד התייעלות", כך על פי הודעה שפורסמה בסיום הישיבה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את שר הביטחון, שר האוצר והרמטכ"ל על התוכנית שאושרה פה אחד. הקבינט קיבל גם עדכון מהרמטכ"ל על שיחות התיאום הביטחוני מול מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

 

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל הבהירו שצה"ל שומר וישמור על האפשרות להיכנס לשטחי A ולכל מקום שיידרש "על פי הצרכים המבצעיים. אין שום הסכמה אחרת עם הפלסטינים".

 

בין השניים פרץ לפני כמה שבועות עימות נוסף: במהלך ישיבת הממשלה תקף בנט את מי שגינה את התנהגות החייל היורה בחברון, ורמז לראש הממשלה. נתניהו הגיב בזעם: "הובלתי חיילים לקרב, אל תטיף לי מוסר". אך זה לא ריצה את יו"ר הבית היהודי: "גיבוי זה במעשים. לא במילים. למה חורצים דין לפני בדיקה?".

 

גם בחודש ינואר פרץ ויכוח בין השניים במהלך ישיבת ממשלה: לאחר שעובדי משרד החוץ הודיעו כי הם מחרימים את יו"ר הבית היהודי, אך נתניהו העניק להם גיבוי, ולפיכך טען בנט: "אתה חושש לנהל את האנשים במשרד החוץ. זו שאלת משילות - אם עובדים מנהלים אותך או שאתה אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו ובנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים