שתף קטע נבחר

שורשי הכחשת השואה בעולם הערבי וברש"פ

לא מעט תיאוריות קונספירציה מסתובבות ברחבי העולם הערבי סביב השואה, שבהן נטען כי היהודים אינם יכולים בשום פנים ואופן להיות הקורבן. "קורבן האמיתי הם הפלסטינים אשר גורשו מאדמתם על-ידי הציונים"

על-פי יד ושם, הכחשת שואה היא לא רק כאשר מפקפקים במספר הקורבנות, בתמונות של מחנות ריכוז, או בהימצאותם של תאי גזים, אלא כאשר מציינים כי השואה היא מזימה וכי היהודים היו אחראים לגרימתה.

 

עוד בערוץ הדעות:

"דע מאין באת ולאן אתה הולך"

צעדת המוות ושמע ישראל

שואה שנייה? זה תלוי בנו

ברית כוח האדום-ירוק - סכנה לישראל ולעולם

 

למעשה הראשונים שהכחישו את השואה היו הנאצים עצמם, על מנת לפתור את עצמם מהאחריות הפלילית של השמדת העם. אדריכל השואה, הפושע הנמלט אדולף אייכמן, היה מבין הראשונים שהכחישו את השואה. בהיותו נמלט בארגנטינה ממשפט נירנברג ומהחוק הבינלאומי אייכמן התיידד שם עם העיתונאי ההולנדי הפרו-נאצי וילם אנטוניוס זאסן. שני אלה ונאצים נוספים הוציאו לאור בארגנטינה כתב-עת נאצי ספוג רעל אנטישמי, בשם Der Weg (הדרך).

 

עיתון זה עסק במערכת "הסברה" שמגמתה "להזים" את מה שהם כינו "הכזב בדבר ששת המיליונים". מי שהיה התובע במשפטו של אייכמן גדעון האוזנר כתב בספרו "משפט אייכמן בירושלים" ש"השואה על-פי התעמולה שהפיץ אייכמן הייתה 'תוכנית-תופת יהודית מתוחכמת', שנסתייעה בשירותים חשאיים מסוימים, כדי 'שהיהדות תקבל סוף סוף טריטוריה לעצמה, לאחר אלפיים שנה בלא בית. היהודים היו מוכנים להקריב את עצמם ובשרם ובלבד לזכות בקיום לאומי'. זו המסקנה שאייכמן מגיע אליה במילים אחרות: היהודים גרמו להשמדת עצמם. היהדות העולמית, ובראש וראשונה הציונות, בחרו להם את אירופה כ'זירת מלחמה' של שחרור לאומי. 'שדות הקרב של מלחמה זו היו מחנות ההשמדה', קבע אייכמן".

 

תיאוריות הקונספירציה

לא מעט תיאוריות קונספירציה מסתובבות ברחבי העולם הערבי סביב השואה, ככלל היהודים אינם יכולים בשום פנים ואופן להיות הקורבן, הקורבן האמיתי הם הפלסטינים אשר גורשו מאדמתם על-ידי הציונים, אותם ציונים שהיטלר לא רצה בנוכחותם באירופה בשל האופי ההרסני שלהם וההשפעה השלילית שלהם על החברה הגרמנית. במהלך המו"מ על הסכם השילומים דרשו מדינות ערב מגרמניה המערבית להעביר את כל הכספים שמדינת ישראל אמורה לקבל אל הפליטים הפלסטינים. "היהודים הם שגרמו למלחמה, העבירו את כספכם לעם הפלסטיני", כך כתבו פוליטיקאים ערבים לקנצלר הגרמני דאז.

 

אנשי דת בכירים כמו יוסף אלקרצאוי מצדיקים את השואה ומגדירים אותה "עונש ראוי" שהטיל אללה על היהודים בשל מעלליהם בהיסטוריה. אחרים אשר מהווים הדעה הרווחת בעולם הערבי עושים שימוש בתעמולה של אייכמן, לפיה השואה נועדה למטרה אחת בלבד שקידשה את כל האמצעים והיא הקמתה של מדינת ישראל. אחד האישים שהשפיע על העולם הערבי והחדיר לתוכו את תיאוריית הקונספירציה הזו הלא הוא מחמוד עבאס (אבו מאזן) אשר בחר לכתוב עבודת דוקטורט בנושא שם העבודה: "הפנים האחרות: הקשרים החשאיים בין הנאציזם לציונות". הספר הזה מככב באתר האישי של אבו מאזן וניתן לקרוא אותו בצורה מקוונת.

 

הספר של אבו-מאזן

מניתוח הספר שמבוסס על אותה עבודה ניכר כי אבו מאזן הוקסם מהתעמולה של אייכמן. משום לכאורה הספר הנ"ל עוסק ביחסים בין הנאציזם לבין הציונים מאז שנחתם הסכם "ההעברה" בשנת 1933 בין התנועה הציונית לבין השלטונות הנאצים.

 

אולם לאורך כל הספר אבו מאזן מציג את התזה שלו הזהה לזו של אייכמן אשר עשה שימוש בה בארגנטינה ושהיא בעצם כתב אישום כנגד הציונות וראשי הציונות. למעשה אבו מאזן מאשים אותם שהם הפושעים הנוספים זולת הנאצים במלחמת העולם השנייה ואחראיים להשמדת עמם ועל כך שהם התעלמו משואת יהודי אירופה, נטלו חלק ממנה, הכשילו במכוון מבצעים רבים להצלת יהודים, דרשו עוד ועוד קורבנות וכל זה תוך שיתוף פעולה עם היטלר ועם הרייך השלישי.

 

אבו מאזן מתייחס לנ"ל כמזימה שראשי הציונות קשרו כנגד העם היהודי וכל מטרתה

 היא להקים בית לאומי בפלשתינה. ומי חשף את אותה מזימה נאצית-ציונית? האיש המסכן, הלא הוא אלא אותו אדולף אייכמן ששילם על כך מחיר כבד כאשר נחטף על-ידי המוסד והוצא להורג בישראל בשל החשיפה הזאת, כך כותב אבו מאזן בספרו המזעזע.

 

אבו מאזן לא חזר מעולם מהדברים הללו נהפוך הוא באחד הראיונות שהוא שנתן לאחרונה בערבית הוא אמר כי הוא יכול לכתוב עוד ששים ספרים בנושא השת"פ הציוני-הנאצי. יד ושם מי שאמור לחקור את השואה ובוודאי את הכחשת השואה לא מתעניין בספר זה, מוסדות אקדמיים רבים לא מגלים עניין, כולם חוששים להתעסק עם תפוח האדמה הלוהט הזה כל אחד והסיבה שלו. עד עצם יום זה לא קם אף מנהיג ישראלי שדרש מאבו מאזן להתנצל על הדברים אשר כתב ו/או להסיר את הספר מהאתר הרשמי של הרש"פ. ספר אשר פוגע בניצולי השואה. אין ספק שאבו מאזן חייב לחזור בדבריו ולהתנצל מהעם היהודי בשל הדברים שכתב ואמר. 

 

ד"ר אדי כהן הינו מזרחן ועמית מחקר במרכז לתקשורת בינלאומית, אוניברסיטת בר- אילן

 

בקרוב ייצא לאור הספר "השואה בעיני אבו מאזן" שכתב ד"ר אדי כהן, בהוצאת לביא פ. אנטרפרייז בע"מ. הספר הזה יעסוק בהכחשת שואה בעולם הערבי ויחשוף את תפישת עולמו של מי שנחשב כיום לאחד מגדולי מכחישי השואה הקיימים בעולם הערבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פיית' בגינסקי
ד"ר אדי כהן
צילום: פיית' בגינסקי
מומלצים