שתף קטע נבחר

נתן מאיר למזכ"ל האו"ם: "לא פצית פה, לא הבטת בפניי"

מאיר, ששכל את אשתו דפנה בפיגוע טרור, הוזמן לישיבה של מועצת הביטחון באו"ם. לדבריו, "בנוכחותנו התלונן הנציג הפלסטיני על שמאות ילדים פלסטינים כלואים בישראל. אך אחד מאותם ילדים רצח את אשתי!". הוא חש כי נעשה לו עוול עת "המזכ"ל לא הביט בפניי המיוסרות מכאב"

 

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, עם נתן מאיר ובתו רננה ()
שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, עם נתן מאיר ובתו רננה

נתן מאיר, ששכל את אשתו דפנה מאיר בפיגוע טרור בביתם שבעתניאל, פנה למזכ"ל האו"ם במכתב, וזאת במחאה על היחס שלו זכה במהלך ביקור רשמי במקום. השניים הגיעו למטה האו"ם לאחר שהוזמן לשם על ידי השגריר דני דנון וארגון "משפחה אחת" כנפגעי טרור, ונכחו בישיבה של מועצת הביטחון בנוגע למצב בישראל וברשות הפלסטינית. אך לדברי מאיר, "אף שגריר מהאומות המאוחדות לא ניגש ללחוץ את ידינו, לא התקשר ולא נפגש איתנו. אפילו אתה, כבוד המזכ"ל, ישבת בתחילת אותה ישיבה ולא פצית פה. לא ניגשת להביט בפנים המיוסרות מכאב".

 

במכתבו סיפר מאיר כי בינואר השנה "נכנס נער פלסטיני לביתי שבדרום הר חברון ורצח בדקירות סכין את רעייתי לעיני ילדיי. ב-19 באפריל נכחתי, יחד עם בתי הגדולה שמנעה במו ידיה את המשך הרצח בביתנו, בדיוני מועצת הביטחון. בנוכחותנו התלונן הנציג הפלסטיני על כך שמאות ילדים פלסטינים נמצאים בכלא הישראלי. אחד מאותם ילדים שהוא דיבר עליהם רצח את אשתי! למרות השערורייה הנוראה שיש במצג שווא זה, אף אחד לא מנע ממנו מלהמשיך בדבריו".

 

מאיר הסביר כי שגריר ישראל באו"ם הציג אותו ואת בתו בפני הנוכחים, אך למרות זאת "אף שגריר מאומות העולם לא טרח לבוא ולנחם את בתי בת ה-17. אף לא אחד ניגש ללחוץ את ידינו. אף אחד לא התקשר או נפגש איתנו לפני או אחרי.

 

"האם ארגון האומות המאוחדות שואף להיות רלוונטי כאשר אין בו טיפת אנושיות בסיסית ביותר? האם נציגים שאינם יודעים להישיר מבט לעיניו של אדם ראויים לגנות דרך חיים של אדם אחר? היכן הכנות? היכן השאיפה לאנושיות שנמצאת בבסיס הקמתו של המוסד שבראשו אתה עומד? האם גוף שכזה יוכל למנוע שנאה, איבה וחוסר שוויון?"

 

במכתב הסביר מאיר כי ברור לו שמקום מגוריו שנוי במחלוקת, "אבל דע לך, שרבים משכניי הערבים המכונים פלסטינים שלחו לי תנחומים, הישירו מבט ובאו אל ביתי. הם יודעים ואני יודע שאת השלום האמיתי אנחנו, האנשים הפשוטים, נביא".

 

עוד כתב: "אפשרו לנו לקדם בסבלנות רבה את חיינו המשותפים למען הדורות הבאים. אם בכל זאת תתעקשו לסייע, אנא ממך, עזרו לנו לבנות גשרים וחיבורים בין בני האדם ולא גבולות וגדרות".

 

דפנה מאיר ז"ל נרצחה בפתח ביתה בעתניאל בדרום הר חברון. המחבל, מוראד אדעיס בן 16, הגיע חמוש בסכין ורצח אותה לעיני בתה. מאז הרצח פועל מאיר לשינוי השיח הציבורי ומנסה בשלל דרכים להעביר את מסריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים