שתף קטע נבחר

"אמרתי שמע ישראל, והחיים חלפו לפניי בשניות"

הוא יהודי חילוני מישראל, היא נוצרייה אדוקה מאקוודור - ואיש מהם לא דמיין כי הרומן שהחל על האי פוקט בתאילנד, יסתיים בירושלים כשמלי יהודייה שומרת מצוות, ונועם איתה. צפו בסיפורם - עד למעמד המרגש בבית הדין, והחופה שאחריו

 

 

סיפור האהבה של מלי ונועם חוסרובן החל באפן הכי פסטורלי, על חופי האי פוקט שבתאילנד. באותו שלב לא דמיין איש מהם כי יסתיים בירושלים, בגלגול חיים חדש. הוא היה בחופשה, היא הייתה סטודנטית זרה, מהשפחה נוצרית אדוקה באקוודור. אבל היה "קליק אנושי", כדבריהם.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

תוך כדי סיפור האהבה המתפתח, נודע לנועם חוסרובן שאביו הלך לעולמו, והוא נאלץ להיפרד מהבחורה שזה עתה הכיר. אבל הקשר לא דעך. אדרבא, הוא נמשך בטלפונים – עד שמלי הגיעה לישראל.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

"היה לי ברור שאחיה עם אישה יהודייה", חוסרובן מבהיר. "זה היה מאוד חשוב לי". וזה היה בעצם הכל, שכן בכל מה שקשור לדת – לא היה רחוק ממנו.

 

"בירושלים הרגשתי שמשהו קורה לי", חוסרובן מספרת, "אבל לא הבנתי מה. היה לי רק בלגאן". מלי החליטה לבדוק מה מסתתר מאחורי הבלבול, לקחה סידור – והלכה לראשונה בחייה לבית כנסת. "לא היה לי אומץ לספר שאני לא יהודייה, היא מודה. "אז התיישבתי ליד אישה נחמדה בשם גילה פרידמן, עם הסידור הענק שלי, ומהרגע הראשון היא הנחתה אותי יד ביד".

 

"יום אחד, היא קראה לי החוצה והחלה לבכות", משחזרת פרידמן. "שאלתי אותה, מה קרה מלי? והיא ענתה: תראי, אני לא יהודייה – ואני רוצה מאוד להתגייר. אמרתי לה: כנראה שיש לך נשמה יהודית".

 

"אנשים טובים באמצע הדרך ליהדות"

בלחצה של מלי, החלו בני הזוג שומרים שבת. "אבל לא ידענו שיש שעון שבת, לא ידענו שיש פלטה, לא ידענו כלום", נועם משחזר. "אמרתי, שומרים שבת? אז עד הסוף. ניתקתי את הכבלים. לא היה אור בבית, היינו בחושך. היה קשה".

 

 (צילום: עמ"י) (צילום: עמ
(צילום: עמ"י)

 

כך, כשהם תועים באפלה, המשיכו נועם ומלי עוד זמן מה לנסות לפענח את היהדות בעצמם, עד שפגשו בגבריאל חרצ'ובסקי – עוד אחד מהרבה אנשים טובים באמצע הדרך. "במשך כמה חודשים הגעתי לבית שלהם, ולמדנו תורה, אבל לא רק. היה שם הרבה מעבר".

 

בשלב זה, כשהיא כבר עמוק בתוך היהדות, גמלה בלבה של מלי ההחלטה לעבור הליך גיור. היא פנתה למכון הגיור עמי - אולפני גיור, יחד עם בן זוגה היהודי – להתחיל מאפס.

 

בני הזוג מרגישים שעברו את ההליך בצורה הנוחה ביותר האפשרית, אבל דווקא הצוות שליווה אותם, מעיד על רגעים קשים רבים – עד לאישור להגיע לבית הדין.

 

"כל השאלות נשאלו ברוך ובסמפטיה", הם מספרים. מטרתן היא לבדוק איפה אתה. ואם אתה שם – אז הכל בסדר. אני זוכרת שאמרו שאני מקבלת את המצוות, ושכחתי את ה'שמע ישראל' מרוב לחץ... כשאת אומרת את ה'שמע ישראל' – כל החיים עוברים לפנייך בשניות".

פורסם לראשונה 07/06/2016 21:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמ"י
נועם ומלי. הכל השתנה בירושלים
צילום: עמ"י
צילום: עמ"י
"שכחתי את המילים". במעמד המרגש של "שמע ישראל"
צילום: עמ"י
מומלצים