שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

הסכמאהבה: כדי למנוע את המסורב/ת הבא/ה

בדרך לכתובה חותמים על הסכם מאהבה: בעיצומה של עונת החתונות, משיק ארגון רבני "צהר" מיזם חברתי חדש, שמטרתו - עידוד זוגות לחתום על הסכם ממון ייחודי, רגע לפני שהם צועדים מתחת לחופה. המטרה: לבטל מראש מצבים של עגינות על רקע של מחלוקת ממונית. צפו בסרטו של עו"ד ד"ר יונה רוט-ויילר

 

 

בעיצומה של עונת החתונות, משיק ארגון רבני "צהר" היום (ג') מיזם חברתי חדש, שמטרתו - עידוד זוגות לחתום על הסכם ממון ייחודי, המכונה "הסכם מאהבה" - רגע לפני שהם צועדים מתחת לחופה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 


 

המסמך מתייחס למצב עתידי אפשרי שבו הנישואים יגיעו לידי משבר, ונועד להבטיח שהישארותם של בני זוג יחד תהיה מתוך בחירה, אהבה ושוויון.

 

ההסכם מכיל מנגנונים שונים, שמטרתם לבטל מראש מצבים של עגינות - בין לאישה ובין לאיש, על רקע של מחלוקת ממונית - ולהבטיח כי במקרה של פרידה, ינהגו בני הזוג בצורה מכבדת ושיוויונית, ללא צורך בדיונים משפטיים ממושכים, ובהוצאות כבדות ומיותרות על עורכי-דין.

 

הכירו את עו"ד ד"ר יונה רוט-ויילר

במסגרת הקמפיין יזמו ב"צהר" סדרת סרטוני וידיאו בהשתתפות עורך הדין ד"ר יונה רוט-ויילר (גיא לואל), מומחה לענייני גירושין, הנלחם בהסכם העומד לכרות את מטה לחמו, ותוקף את "צהר". "מגע הקסם, מלחמתו של עורך דין אחד בארגון רבני 'צהר'", כאן בצפייה ראשונה, בגרסה מקוצרת ומלאה.

 

ב"צהר" מבהירים כי ההסכם הוא הדדי – ההתחייבויות של האיש ושל האישה הן זהות. ואומרים כי "דווקא שעה זו של אהבה, אחדות ואמון הדדי – כשבני הזוג נכנסים מתחת לחופה - היא המתאימה ביותר לניסוח הסכם משותף".

 

 

"לצערנו, אחוז מקרי הגירושין בישראל מתקרב ל-40%", אומר הרב דוד סתיו, ראש ארגון רבני "צהר". "אחת לכמה ימים אנחנו שומעים על סרבן גט המתעמר ברעייתו וסיפורו מגיע לתקשורת. אבל על רוב הסרבנים לא נשמע כלום. על זעקתן של אלפי משפחות שסיפורן לא מגיע לסיום אלא אחרי שנים, לא נשמע".

 

"יש מה לעשות בנידון", מוסיף הרב סתיו. "זו איננה גזירת שמים.

אחרי שנים של עיסוק ממצה בסוגיות, ניסח ארגון רבני 'צהר' - תוך התייעצות עם עשרות רבנים, דיינים ומשפטנים, ובשיתוף עם לשכת עורכי הדין - הסכם שיפתור את מרבית העימותים ללא השהיות מיותרות: הסכם מאהבה".

 

הרב סתיו קרא "לזוגות שבונים היום את ביתם ואלה שכבר עשו כן, לחתום על הסכם זה, ובכך להבטיח חיים משותפים באהבה וכבוד הדדי".


פורסם לראשונה 14/06/2016 13:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
"סרבנות זו לא גזירת שמים". הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
תשאלו את עו"ד יונה רוט-ויילר
מומלצים