שתף קטע נבחר

לאחר 3 שנים: סרבן הגט נתפס עם נערת ליווי בים המלח

הבעל בילה בים המלח - והאישה נותרה עגונה בליון: אחרי שלוש שנים שבהן ניסה רב קהילת ליון לשכנע את הבעל הסרבן לתת גט לאישתו-בנפרד, נתפס הסרבן בישראל במבצע בילוש מדויק. צו עיכוב יציאה מהארץ שכנע אותו לתת את הגט המיוחל לאישה, שהוטסה ארצה באישון ליל

עם המכנסיים למטה: גבר צרפתי שסירב להעניק גט לאשתו-בנפרד, נתפס כשהוא מבלה עם נערת-ליווי בישראל. עדות של רב הקהילה היהודית בליון, עיר מגוריו, ולפיה הוא נמצא בארץ עם "חשוקתו" (כלשונו) - הביאה להסגרתו לידי בית הדין הרבני. לאחר שאותר בבית מלון בים המלח והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מישראל, הסכים הסרבן לגירושין.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

במשך שלוש שנים ניסה הרב יחיא טובול לדבר על לב הגבר, בן קהילתו, כדי שישחרר את אשתו מהנישואים הכושלים – ללא הועיל. האיש סירב לשתף פעולה עם בית הדין שבראשות הרב מהעיר ליון שבצרפת, ולא הגיע לדיונים. בינתיים הוא נצפה מבלה ומתרועע עם נשים, בעודו מותיר את אשתו עגונה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

לאחרונה נודע לטובול כי הגבר מתכוון לנפוש באחד ממלונות ים המלח עם אחת מבנות הלוויה שלו. אף שתיק הגירושין אינו מתנהל בארץ, העביר הרב את המידע להנהלת בתי הדין הרבניים בישראל – אולי יצליחו הדיינים המקומיים לסייע.

 

מכתבו של הרב יחיא טובול. להגדלה - לחצו כאן

 

"הנה האישה (פלונית) סובלת מעיגון חמור על ידי בעלה (פלוני), ולצערנו הרב לא עלה בידינו להוציאה מעגינותה, מחמת הקשיים הקיימים פה במדינת צרפת", כתב בפנייתו לבית הדין (למכתב המלא - לחצו כאן ). "עתה נודע לנו כי הבעל נמצא בארץ ביחד עם חשוקתו, ומבקשים אנו בזה מבית הדין שיוציאו כנגד הבעל צו עיכוב יציאה מארץ ישראל, עד שייתן את הגט". הוא הוסיף כי "כבר נתברר לנו שהבעל הנ"ל הוא מזנה עם כמה נשים, ומסרב בכל זאת ליתן הגט לאשתו".

 

מבצע עגונה

הטיפול בנושא הועבר לאגף העגונות בבתי הדין, אף מאחר שפרטיו האישיים המדוייקים של האיש לא היו ידועים - התקשו שם לבדוק האם אכן נכנס לישראל. לבסוף, בתום חקירה מאומצת, הצליחו לאתר את מספר הדרכון שלו על פי השם הפרטי, ועדות בנוגע ליום שבו יצאה הטיסה ארצה.

 

לאחר שנמצא אימות לכך שהוא שוהה בישראל, גויס גם ארגון "יד לאישה" למשימה. עו"ד מוריה דיין איתרה מטעמו בצרפת את העגונה, שהוזעקה מיד לישראל. היא עלתה על הטיסה הקרובה, ונחתה בארץ בשעה ארבע לפנות בוקר. המזכיר הראשי של בית הדין בירושלים, משה ביטון, פתח מיד תיק וכינס דיינים – שתחילה הוציאו לגבר צו עיכוב יציאה מהארץ. לפי המידע שהיה בידי אגף עגונות, הוא שהה באותה העת בים המלח ותכנן לעזוב את ישראל יומיים לאחר מכן.

 

בינתיים הצליחה עו"ד דיין לאתר את מספר הטלפון של האיש, הודיעה לו על ה"ריתוק", והזמינה אותו לבית הדין – אך הוא טען כי הוא כלל אינו נמצא בארץ. המידע המודיעיני, כאמור, היה שונה. שעות ספורות לאחר מכן, לאחר שככל הנראה הבין כי נתפס, יצר פרקליטו קשר עם דיין, והודיע על נכונותו לגרש את אשתו. למחרת בבוקר התייצב הבעל בבית הדין הרבני, והעניק לה את הגט המיוחל.

 

מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מיימון, סיכם את המבצע: "בתי הדין משתדלים לתת כתף גם למצוקותיהן של נשים שאינן תושבות מדינת ישראל, ואני שמח על שהצלחנו להביא לסיומה של עוד פרשייה עגומה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האישה הייתה עגונה בצרפת, הבעל בילה בישראל (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
הוזעקה לארץ באישון לילה
צילום: shutterstock
מומלצים