שתף קטע נבחר

תעודת _ _ _ _ _ : בחרו את השלט האלטרנטיבי

זכינו להקים מדינה, ולמרבה האושר לא עוד גויים רודים בנו. אנו עושים זאת לעצמנו: בג"ץ קבע כי המילה "כשר" תולאם, ותותר בשימוש רק לעסקים שתחת השגחת מונופול הכשרות של הרבנות הראשית. מכעיס? אתם מוזמנים להצביע על שלט המחאה האלטרנטיבי

כמה טוב שבאנו הביתה

בשבוע שעבר כתבתי כאן על האיסור שחל על בעלי עסקים במדינת ישראל, להכריז כי הם מוכרים מזון שהוכן בהתאם לחוקי הכשרות. בית המשפט העליון העניק הכשר לחוק הקובע כי התואר "כשר" הולאם, והוענק לגוף מונופוליסטי – "הרבנות הראשית לישראל".

 

לזמני הדלקת נרות ויציאת השבת - היכנסו לכאן 

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

במשך שנות הגלות נדרשנו להתאים את עצמנו להגדרות דתיות שנכפו עלינו. פעמים רבות המדינות שבהן התארחנו הגדירו עבורנו מיהו יהודי, מה מותר ומה אסור לנו לאכול, מה מותר לנו ללמוד, היכן מותר לנו לגור וכיצד עלינו להתלבש.

 

והנה זכינו להקים מדינה משלנו, ולמרבה האושר לא עוד גויים רודים בנו. במדינת היהודים אנו עושים זאת לעצמנו; יהודים אוסרים על אחיותיהם לקרוא בתורה בכותל, או לטבול במקווה. ועכשיו – בית משפט יהודי אוסר על יהודים להודיע שהם מוכרים מזון כשר. כמה טוב שבאנו הביתה.

 

הם מפחדים

מסעדות ובתי קפה מקומיים קטנים רוצים לתת ללקוחותיהם שירות טוב, ולא מוכנים להיכנע לסחטנות של הרבנות. הם מתאמצים ולומדים את חוקי הכשרות וגם מקפידים לקיימם (בלי ספק יותר משמקפיד המשגיח של הרבנות). וכל שהם מבקשים זה לספר לנו על כך, אבל המדינה אוסרת. 

 

 

חברות וחברים יקרים, לא מדובר בסוגיה הלכתית, מדובר בכסף. מערך הכשרות שווה המון-המון משרות וכסף. ומשהרבנות רואה שקיימים מערכי כשרות אלטרנטיביים של אנשים יראי שמיים ואוהבי אדם, שלא עושקים את הציבור - הם מבינים את המגמה ונבהלים.

 

(כ)שרות לציבור

אני מציעה שמהיום נקפיד אנחנו לתגמל את בעלי הכשרויות האלטרנטיביות, ונתאמץ לאכול במקומות כשרים שמסרבים לשתף פעולה עם מונופול הכשרות. נשים את הכסף המועט שלנו במקום הקרוב ללבנו, וכך ננצח.

 

בשבוע שעבר ביקשתי מכם להירתם למען בעלי עסקים אלה, ולהציע להם דרכים יצירתיות להצהיר על כשרותם מבלי לעבור על החוק. ההצעות שקיבלנו היו רבות ונפלאות, ואת חלקן אנו מעלים כאן. אנו ושולחי ההצעות, בניגוד לרבנות, נותנים אמון בבעלי העסקים - וגם לא דורשים בלעדיות על ההצעות. קחו אותן ותיהנו, ואל תשכחו לדרג את ה"מם" שהכי אהבתם (שימו לב: בהחלט ניתן לדרג יותר מתמונה אחת).

 

התמונות מופיעות לפי סדר ההצבעות (הכי פופולארית - הכי בראש).

 

צאו לדרך:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיצוב: ליאור נבו
כשרות בלי המילה כשרות... אין לזה מילה בעברית
עיצוב: ליאור נבו
צילום: דבי קופר Debbi Cooper Photographer
רוחמה וייס
צילום: דבי קופר Debbi Cooper Photographer
עיצוב: ליאור נבו
ממים בכל מקום
עיצוב: ליאור נבו
מומלצים