שתף קטע נבחר

תושבי חוץ מעלים את מחירי הדירות בקיץ

בדיקה שנערכה בקרב עשרות פרויקטים למגורים המוקמים בקו ראשון ושני לחוף הים בשנתיים האחרונות, מגלה כי מחירי הדירות עולים בשיעור של עד 15% בחודשי הקיץ - בשל הביקושים הגבוהים מצד תושבי חוץ. איפה נרשמה עליית המחירים הגבוהה ביותר? רמז: דווקא לא בתל-אביב

 

 

עליית מחירי הדירות בישראל היא עובדה, אבל מי גורם לזינוק מחירים דווקא בחודשי הקיץ? בדיקה שערכה מחלקת המחקר והאסטרטגיה בחברת אלדר שיווק נדל"ן מגלה כי מחירי הדירות בפרויקטים חדשים על חוף הים עולים בשיעור של עד 15% בחודשי הקיץ - בשל הביקושים מצד תושבי חוץ.

 

המרכז השפוי? הצצה לשוק הדיור מצפון לת"א

מהו רחוב הרצל היקר ביותר בישראל? מיוחד

בזמן שחסכתם: הביקוש לדיור יוקרה לא עוצר

 

הבדיקה בחנה את תנודות המחירים בקרב עשרות פרויקטים למגורים בקו ראשון ושני לחוף בשנתיים האחרונות, בין החודשים יוני 2014 עד יוני 2016. על פי הבדיקה, בנתניה מחירי הדירות על חוף היום עולים בשיעור של 13%, באשקלון ואשדוד ב-10%, בחיפה מחירי הדירות בפרויקטים הסמוכים לחוף עולים בשיעור של 15%, בבת ים ב-12% ובתל-אביב מדובר בעלייה של 9%.

 

"בחודשי הקיץ, ללא קשר לתושבי חוץ, יש עלייה עונתית בביקושים לדירות בפרויקטים הסמוכים לחוף הים ובייחוד דירות עם נוף לים", מסביר את הממצאים רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן שביצעה את הבדיקה. לדבריו, "החל מסוף חודש יולי ועד סוכות ישנה עלייה חדה בהתעניינות גם מצד תושבי חוץ שמגיעים לחופשה בישראל ומעוניינים לבדוק נכסי נדל"ן לקנייה".

 

"לא תמיד מדובר בעליית מחירים גורפת", ממשיך כהן, "לעתים ההתייקרות מתבטאת בעיקר בדירות הפונות מערבה לים או באי מתן הנחות או חוסר גמישות מצד איש המכירות בשטח לתת הנחה ממחיר המחירון".

 

רן בן אברהם, המשנה למנכ"ל חברת צמח המרמן הבונה פרויקטים בתל-אביב, מחזק את הדברים. "בעוד שבשוק הנדל"ן יש ביקושים גבוהים, בשוק היוקרה מדובר במקרים רבים בביקושים עונתיים. במשך השנה ישנה התעניינות בדירות יוקרה ואנשי המכירות שלנו בפרויקט וויט סיטי בנווה צדק, למשל, נפגשים עם רוכשים פוטנציאלים מחו"ל. העסקאות עצמן מבשילות בחודשי הקיץ ובתקופות החגים, כאשר הם מגיעים לחופשה בישראל".

 

"ברגע שנסגרות עסקאות רבות ובניית הפרויקט מתקדמת - המחירים עולים", מציין בן אברהם, "דווקא בתל-אביב העלייה מתונה יחסית מבין ערי החוף, אבל מהסיבה הפשוטה שהמחירים גם כך מאוד גבוהים. מחירה של דירת יוקרה בקו ראשון לים מגיע גם ל-100 אלף שקל למ"ר".

 

תושבי החוץ גילו את בת ים, אשקלון וחיפה

עוד עולה מהבדיקה כי בשנתיים האחרונות תושבי חוץ יצאו מגבולות נתניה, אשדוד ותל-אביב - וגילו יישובים חדשים כדוגמת בת ים, אשקלון וחיפה. לדברי כהן, "לא כל תושבי החוץ שמחפשים נכס בישראל הם מיליונרים. חלקם משפחות מאוד מבוססות שמעוניינות לעלות בשנים הקרובות לישראל, וחשוב להן לקבל את מה שאין בארץ המוצא - ים".

 

לדבריו, "בגלל שתל-אביב יקרה הם מחפשים ערים אלטרנטיביות כמו בת ים בשל הקרבה שלה לעיר ללא הפסקה, או חיפה בשל ההיצע הגדול יחסית והמחירים האטרקטיביים". עוד אומר כהן כי במחלקת המחקר זיהו מגמה חוזרת של רכישת סוויטות נופש על ידי תושבי החוץ. "מדובר בסוויטות בהן יכולים התושבים הזרים לגור מספר חודשים במהלך השנה בישראל, וביתר השנה לקבל דמי שכירות מהנכס", הוא מסביר.

 

לדברי רוני טננבאום, סמנכ"ל השיווק בקבוצת יצחקי העוסקת בתחום, "אנחנו רואים עלייה חדה במיוחד בביקוש לסוויטות נופש במלון הרודס שבנינו בהרצליה, בקרב תושבי חוץ בפרט בחודשי הקיץ. ישראל היא יעד מבוקש מאוד בחודשים אלו, בין היתר בזכות האקלים, הים ואיכות החיים הגבוהה יחסית. סוויטות נופש מהוות עבור תושבי חוץ רבים פתרון עבור חודשי הקיץ, וביתר חודשי השנה הם נהנים מהכנסה מהשכרת הסוויטה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות Lowshot
מגדלים בקו החוף בנתניה
צילום: באדיבות Lowshot
מומלצים