שתף קטע נבחר

תמ"א 38 בת"א: דירת 5 חדרים ב-3 מיליון ש'

יוצא לדרך פרויקט תמ"א 38/1 במסלול חיזוק ותוספת קומות בשכונת הדר יוסף במזרח ת"א. מדובר בפרויקט ראשון בעיר ללא הפסקה לבניין בן 7 קומות, לאחר שעד כה ניתנו היתרים לפרויקט מסוג זה עבור בניינים בני 4 קומות

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בתל-אביב נתנה באחרונה היתר בנייה לפרויקט 38/1 (מסלול חיזוק ותוספת קומות) ברחוב קיציס 4 בשכונת הדר יוסף בעיר. מדובר בהיתר ראשון לפרויקט שחל בבניין בן 7 קומות, שעליו יתווספו 2.5 קומות נוספות. זאת מאחר שפרויקטים של תמ"א 38/1 מבצעים לרוב בבניינים בני 4 קומות בלבד.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

רווח הארנונה מדירות רפאים - 18 מיליון שקל

"צריך תוכנית דיור שנותנת מענה לכל העולים"

השכירו 120 דירות - וישלמו מס כמו על עסק

 

הפרויקט, שמבוצע על ידי חברת URBAN נדל"ן העוסקת בהתחדשות עירונית, יכלול בסופו בניין עם 10 קומות ו-38 דירות (כלומר יתווספו לבניין 10 דירות חדשות). 28 המשפחות המתגוררות בבניין כיום יקבלו תוספת של 15 מ"ר שטח לדירתם, ממ"ד בשטח של 15 מ"ר, מרפסת בשטח של 12 מ"ר ומחסן בשטח של 4 מ"ר. העבודות בקרקע יחלו עוד החודש ואכלוס הדירות החדשות צפוי בתחילת 2018.

 

במסגרת שיווק הפרויקט שהחל לאחרונה, נמכרו שתי דירות בנות 5 חדרים בשטח של 122 מ"ר עם מרפסת בשטח של 10 מ"ר שעלו כל אחת שלושה מיליון שקל. שאר הדירות בפרויקט המוצעות למכירה (8 במספר) גם הן בנות 5 חדרים ועולות החל מ-3.3 מיליון שקל. דירת הפנטהאוז כוללת 5 חדרים ומשתרעת על שטח של 119 מ"ר עם מרפסת בשטח של 108 מ"ר ותעלה כ-4.885 מיליון שקל.

הדמיית פרויקט קיציס 4 בת"א (הדמיה: kromba3d studio) (הדמיה: kromba3d studio)
הדמיית פרויקט קיציס 4 בת"א(הדמיה: kromba3d studio)

לדברי דוד זהבי, מנכ"ל ובעלים משותף בחברה, "מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בעיר, שכן עד כה חיזוק יסודות במסגרת תמ"א 38 נעשה בבניינים בני 4 קומות. הבניין אינו עומד בקריטריון לפינוי-בינוי בשל מספר הקומות, ועלויות החיזוק שלו גבוהות כמעט פי 4 מחיזוק בניין רגיל. יזמים רבים חוששים לגשת לפרויקט כזה, אך בשל העובדה שאנחנו גם היזמים וגם החברה המבצעת, לקחנו על עצמנו את הפרויקט. הפוטנציאל להתחדשות עירונית בשכונת הדר יוסף גדול מאוד ואני מאמין שזה לא יהיה הפרויקט האחרון שלנו בשכונה ונקדם פרויקטים נוספים שיחדשו את פני האזור".

 

נזכיר כי בשבוע שעבר יצא לפועל פרויקט פינוי-בינוי ראשון בשכונת הדר יוסף, במסגרתו יפונו 48 דירות בשטח ממוצע של 40-60 מ"ר ב-6 מבנים בני שתי קומות ברחוב קהילת לודג'. במקומם ייבנו 6 בניינים חדשים בני 7 קומות עם 105 דירות חדשות בנות 3-4 חדרים, לצד דירות דופלקס בנות 5 חדרים, דירות גן ודירות פנטהאוז.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שכונת הדר יוסף בתל-אביב
צילום: עידו ארז
מומלצים