שתף קטע נבחר

חתונה באולם הגירושין: באו לריב על מזונות - ויצאו נשואים

אחרי שהתקוטטו, התגרשו והמשיכו להתקוטט בין כותלי בית הדין הרבני - נערכה לראשונה בתולדות בית הדין חתונה באולם הגירושין. הרב המקדש: אב בית הדין, שסידר את הגירושין בין השניים - ושידך ביניהם בפעם השנייה: "הרב הפסיק את הדיון באופן חריג, והציע להם לצאת לדייט כאילו הם נפגשים בפעם הראשונה"

עובדי בית הדין לא פספסו את האירוע (צילום: דוברות בתי הדין) (צילום: דוברות בתי הדין)
עובדי בית הדין לא פספסו את האירוע(צילום: דוברות בתי הדין)

 

אומרים שבין אהבה לשנאה מבדיל קו דקיק - ובמקרה של ח' ו-ד', זוג גרוש ממרכז הארץ, זה נגמר בחתונה: אחרי שהתקוטטו, התגרשו והמשיכו להתקוטט בין כותלי בית הדין הרבני סביב ענייני משמורת, מזונות ומה לא – נערכה היום (ה'), לראשונה בתולדות בית הדין - חתונה באולם הגירושין.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

 

ראשיתו של הסיפור לפני כשנתיים, כש-ח' הופיעה בפני בית הדין בדרישה להתגרש מ-ד'. השניים היו אז זוג צעיר בתחילת דרכם, ו-ח' הייתה בחודשים מתקדמים להריונה, ואף שעילות הגירושין שהציגה לא נחשבו כ"משמעותיות" – היא הביעה נחישות להתקדם בהליך הגירושין.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 • לפני שאתם מתנפלים על הרבנים, תלמדו/ שני ששון

   

  אב בית הדין הרבני בתל אביב, הרב שלמה שטסמן, שכנע את הבעל להיעתר לבקשת אשתו. "אם תיעתר לבקשתה להתגרש, ולא תצער ותעגן אותה, יש סיכוי שאולי תחזרו זה לזו", אמר לו. ד' קיבל את העצה, ובין הצדדים סודר גט.

   

  מרוב מריבות - דייט

  עם לידת הבת החריפו הסכסוכים בין הצדדים הגרושים, והם הופיעו מספר פעמים בפני בית הדין בתביעות הדדיות בענייני מזונות והסדרי הראייה. מקורבים לזוג העידו כי הבעל ביקש להתראות עם הילדה כמה שיותר, ואילו האישה כמה שפחות. ח' אף הגישה כמה פעמים תביעה להגדלת מזונות, בטענה כי אלה אינם מספיקים לצרכיה - והבעל תבע את הפחתת תשלום המזונות, בטענה כי הוא מתקשה לעמוד בנטל.  

   

   

  אלא שריבוי ההופעות ההדדיות בפני אב בית הדין, משכו את תשומת לבו של הרב שטסמן. מקורבים לדיין סיפרו כי הוא בחן היטב את יחסם של הגרושים זה לזו, את הקשר המשותף לבתם הפעוטה ואת מצוקותיהם הכלכליות, והגיע למסקנה המקורית כי הפתרון הטוב ביותר עבורם ועבור בתם הפעוטה, הוא... נישואין מחדש.

   

  הרב שגירש - הוא הרב שקידש (צילום: דוברות בתי הדין) (צילום: דוברות בתי הדין)
  הרב שגירש - הוא הרב שקידש(צילום: דוברות בתי הדין)

   

  בדיון האחרון, לפני מספר חודשים, הפסיק הרב את הדיון באופן חריג, וזימן את הצדדים ללשכתו. מקורבים מספרים כי אב בית הדין שטח בפניהם את מסקנותיו - והציע להם לקבוע "דייט" "כאילו הם נפגשים בפעם הראשונה". "נסו לצאת כאילו שאתם רווקים בשידוך", הציע. השניים הסכימו, והרב שטסמן דחה את ההחלטה בתיק עד לישיבה הבאה.

   

  לאחר מספר שבועות הופיעו השניים בבית הדין נרגשים ושמחים, וסיפרו לרב כי החליטו לקבל את הצעתו ולהינשא בשנית. שניהם הפצירו באב בית הדין כי הוא יהיה הרב שיסדר להם את הקידושין וישמח אותם.

   

  היום – לראשונה בתולדות בית הדין הרבני – הועמדה החופה באולם בית הדין הרבני, ובני הזוג נישאו בשנית. המזכיר הראשי של בית הדין הרבני בתל אביב, הרב רפאל כהן, ציין בסיפוק כי "בשמחת החתונה שנערכה אצלנו נטלו חלק כל עובדי בית הדין", והוסיף כי "בדרך כלל אנחנו נתקלים בעבודה השוטפת במקרים מצערים. כמו בהרבה מקרים אחרים, בית הדין הרבני בתל אביב סייע לבני הזוג באמצעות גישור - אבל הפעם הם החליטו לחזור זה לזה. ואנו מודים לדיינים שהשכילו להביאם לרגע מאושר זה".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות בתי הדין
  הרב שגירש - הוא הרב שקידש
  צילום: דוברות בתי הדין
  מומלצים