שתף קטע נבחר

לפני שאתם מתנפלים על הרבנים, תלמדו

הרב עובדיה יוסף התיר לציבור הקראים לבוא בקהל ישראל. אני עוד מחכה למרן של ימינו שימצא פתרון הלכתי לקהילה הגאה, ולא רק כבלוף. עד אז, אני מסרבת לכעוס על רבנים דוגמת יגאל לוינשטיין או שמואל אליהו, שבסך הכל אומרים, מבחינתם, דברי אלוקים חיים

אז בשבועיים האחרונים מדינת ישראל נחרדה לגלות "דעות חשוכות של רבנים" בנוגע לקהילה ההומו-לסבית, נשים והיה משהו על "אשת יפת תואר" (שאיכשהו הצליחו להבין הפוך, לגמרי הפוך).

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

קצת סדר, ונתחיל ברב יגאל לוינשטיין: החרד"לניק מישיבת עלי, זה שלימד עשרות-אלפי קצינים ולוחמים את תורת ישראל ומשנת הרב קוק, לא מתנגד לקהילה הגאה כי הוא אדם רע (נשבעת. הוא לא) - אלא כי ההלכה מתנגדת לקהילה הגאה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 

בספר ויקרא כתוב "וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם". כך שלא לוינשטיין, לא החברים הפנאטיים שלו מישיבת "הר המור" ולא מאה-אלף חרד"לניקים מקבלים תמלוגים על שנאת הקהילה הגאה. זה בכלל פטנט של היהדות.

 

אלא מה, הציונות הדתית איכשהו הצליחה למכור לציבור החילוני איזה בלוף שהיא מקבלת את הקהילה הגאה. הבלוף הזה מגוחך כמעט כמו חילונים שמצטטים את הרב קוק – ולא שומרים שבת. עם כל אהבת האדם והגאולה, הוא מתהפך בקברו רק מלחשוב על מרכולים שפתוחים בשבת.

 

לא כועסת על הרבנים

הדברים של הרב לוינשטיין היו קשים ולא הולמים רב במעמדו, אבל תראו לי רב אחד – ולא

רפורמי – שמתיר משכב זכר. אה, אין. אז אולי במקום לתקוף נקודתית את אחד מבכירי הרבנים החרד"ליים בארץ, תפעלו להפיכת הבלוף – הלכה למעשה.

 

הרב עובדיה יוסף ז"ל התיר בצעד תקדימי לציבור הקראים לבוא בקהל ישראל, והתיר אלפי נשים עגונות בדרכים מקובלות יותר ופחות. אני עוד מחכה למרן של ימינו שימצא פתרון הלכתי לקהילה הגאה, ולא רק כבלוף. עד אז, אני מסרבת לכעוס על רבנים דוגמת הרב לוינשטיין או הרב שמואל אליהו, שבסך הכל אומרים – מבחינתם – דברי אלוקים חיים.

 

הרב הצבאי הראשי המיועד, הרב אל"מ אייל קרים, הואשם בהתרת אונס גויות. בספר דברים כתוב כך: "כִּי תֵצֵא לַמִּלְחָמָה עַל אֹיְבֶיךָ וּנְתָנוֹ ה' אֱלֹהֶיךָ בְּיָדֶךָ וְשָׁבִיתָ שִׁבְיוֹ. וְרָאִיתָ בַּשִּׁבְיָה אֵשֶׁת יְפַת תֹּאַר וְחָשַׁקְתָּ בָהּ וְלָקַחְתָּ לְךָ לְאִשָּׁה. וַהֲבֵאתָהּ אֶל תּוֹךְ בֵּיתֶךָ וְגִלְּחָה אֶת רֹאשָׁהּ וְעָשְׂתָה אֶת צִפָּרְנֶיהָ. וְהֵסִירָה אֶת שִׂמְלַת שִׁבְיָהּ מֵעָלֶיהָ וְיָשְׁבָה בְּבֵיתֶךָ וּבָכְתָה אֶת אָבִיהָ וְאֶת אִמָּהּ יֶרַח יָמִים וְאַחַר כֵּן תָּבוֹא אֵלֶיהָ וּבְעַלְתָּהּ וְהָיְתָה לְךָ לְאִשָּׁה. וְהָיָה אִם לֹא חָפַצְתָּ בָּהּ וְשִׁלַּחְתָּהּ לְנַפְשָׁהּ וּמָכֹר לֹא תִמְכְּרֶנָּה בַּכָּסֶף לֹא תִתְעַמֵּר בָּהּ תַּחַת אֲשֶׁר עִנִּיתָהּ".

 

בתרגום לעברית בת ימינו, זה אומר שאם לוחם יהודי התאהב בנוכרייה בזמן מלחמה, הוא לא יכול פשוט לקחת אותה לאישה. יש "תקופת צינון" של חודש שבה תוכל להתאבל על הוריה ולבכות על ביתה. בחודש הזה היא תגלח את ראשה, תגדל ציפורניים – ותהפוך ל"פחות יפה". אם אחרי חודש ומהפך חיצוני, עדיין יהיו לבבות באוויר –ברוכה הבאה למשפחה. אם לא, אסור ללוחם להפוך אותה לשפחה, והוא נדרש לשחררה. שום אונס, אפילו לא מין בהסכמה.

 

מאות-אלפי בורי יהדות

עכשיו, תסבירו לי, למען השם, כל הליברלים בשם עצמכם, איך מזה הגעתם לאונס של נשים פלסטיניות? לקחתם חצי משפט שאתם לא מבינים – והפכתם רב מוערך (ואפילו ליברל ביחס לרב לוינשטיין. הכל יחסי), למפלצת שמתירה אונס. האשם בזה, אגב, הוא לא הציבור החילוני – אלא מערכת החינוך הממלכתית, זו שמפמפמת חמש יחידות במתמטיקה, ומכשירה מאות-אלפי בורי יהדות שלא יודעים להחזיק סידור, מעולם לא שמעו על "אשת יפת תואר", או על פרשת כי תצא. אתם יודעים מה? על פרשת השבוע.

 

חברי בציונות הדתית יספרו לכם שהסערות האחרונות הן מאבק כוחות בין החרד"לים

לליברליים. החרדים לא באמת יגיבו לדברים, כי הם מבינים עד כמה זה מגוחך (וקצת נהנים לראות את החברים הסרוגים מסתבכים) – וחברי הקהילה הגאה ונשות כל העולם ייעלבו וייכעסו, בצדק.

 

ואני? רק מחכה לקול האמיץ שיעמוד איתן ויסביר בפשטות שכמו שההלכה לא מתירה להצית אש בשבת, היא גם לא מתירה משכב זכר, אבל בעוד שהיא פוסלת את המעשה, היהדות איננה פוסלת את האדם באשר הוא אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שני ששון
מלחמת החרד"ל בליברל? הרב לוינשטיין
מומלצים