שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ההורים הדתיים הצביעו: מחלל שבת, נער גבעות - רק לא הומו
  91% יתקשו מאוד להשלים עם יציאה מהארון של הבן, אך רק 60% ירגישו כך אם יעזוב את הדת - ו-48% אם יצטרף לימין הקיצוני. נתונים שמפרסם מכון המחקר "מסקר" לקראת כנס ארגון רבני צהר, מלמדים: הורים דתיים מתקשים להכיל את השונות החד-מינית
  רבים בציבור הדתי התנערו מדברי הרב יגאל לוינשטיין בגנות הלהט"בים, אך מה קורה כאשר זה מגיע אליהם הביתה? סקר חדש מלמד על מידת הקושי של הורים דתיים להשלים עם הצהרה של בנם על משיכה מינית לגברים, ומגלה כי הם יעדיפו אותו חילוני או "נער גבעות" – רק לא הומו.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  על פי נתונים שמפרסם מכון המחקר "מסקר", התמחה בציבור הדתי-לאומי, 91% ממנו הודו כי יהיה להם קשה מאוד לקבל יציאה מהארון ולהתמודד עם השלכותיה, זאת לעומת 60% שאמרו זאת על עזיבת הדת, 48% שמרגישים כך ביחס להשתייכות לנערי הימין הקיצוני - ו-33%-40% שיתקשו מאוד להשלים עם הצטרפות בנם לעולם החרדי.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות  

 1. לפני שאתם מתנפלים על הרבנים, תלמדו/ שני ששון

   

  בנוגע לשאלת שירות נשים בצה"ל, 40% אמרו כי אם בתם תבחר להתגייס לצבא, הם ינסו להניא אותה מכך וחלקם אף ינסו למנוע זאת "באופן אקטיבי מעבר לשכנוע". לעומתם, 61% יתמכו בה – בין אם הם גאים בבחירה ובין אם לאו.

   

  קשה לקבל את השונות

  הסקר נערך עבור ארגון רבני "צהר", לקראת כנס הקיץ השנתי לחינוך, חברה ומדינה שייערך בשבוע הבא בירושלים, ובו ידונו גם על היחסים המורכבים שבין הורים לילדיהם.

   

  עדות: טיפולי המרה לדתיים    (צילום: חגי דקל, אלי סגל ועפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עורך המחקר, ד"ר עדו ליברמן, ניתח את התוצאות והסביר כי מידת הקושי של הורים דתיים בקבלת השונות של
  ילדיהם מושפעת הן מהמשמעויות העתידיות של העניין עליהם ועל סביבתם הקרובה, והן מיכולת הקהילה הרחבה יותר להכיל אותה.

   

  "ככל שהשינוי מקובל יותר בציבור, ויכול 'לעבור' ללא צורך בהסברים ו/או הסתתרות כזאת או אחרת - כך קל יותר להורים לקבל אותו", אמר החוקר. "הפיכת נער/ה לחסיד (חב"ד / ברסלב) היא השינוי הקל ביותר, שכן היא יחסית מקובלת בחברה הדתית-לאומית, והשינוי הנדרש מהפרט ומסביבתו הינה נמוכה יחסית. לעומת זאת, 'יציאה מהארון' והכרזה על חד-מיניות הינה בדיוק להיפך, ולכן היא הקשה ביותר".

   

  יו"ר ארגון רבני "צהר", הרב דוד סתיו, אמר בתגובה לממצאים כי "בימים אלה, בהם החברה הישראלית כולה והדתית-לאומית בפרט עוברות טלטלות תרבותיות סוערות, הם בדיוק הזמן המתאים ליום לימוד ובירור לדרכי ההתמודדות עם אתגרי השעה - היחס לשמירת מצוות בדור הצעיר, גיוס בנות לצבא, בניית המשפחה בעידן המודרני ועוד"


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ההורים הדתיים הצביעו: מחלל שבת, נער גבעות - רק לא הומו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים