שתף קטע נבחר

דירות 110 מ"ר בכרמיאל בפחות ממיליון שקל

124 דירות שווקו במכרז מחיר למשתכן בשכונת הר כרמי בכרמיאל. מדובר בדירות שיצאו לראשונה לשיווק בפברואר. הדירה הזולה ביותר תימכר תמורת כ-717 אלף שקל. בנשר פורסם מכרז ל-32 דירות במסגרת התוכנית

הושלם מכרז נוסף של תוכנית מחיר למשתכן, הפעם בכרמיאל: משרדי האוצר והבינוי והשיכון דיווחו היום (א') כי במסגרת המכרז לדיור מוזל, שווקו 124 יחידות דיור בשכונת הר כרמי בעיר. במכרז, ששווק על ידי רשות מקרקעי ישראל, זכתה חברת ורדים השקעות ונכסים בע"מ.

 

כתבות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

בדרך: תבוטל אגרת שמירה ברשויות מקומיות

משכיר 30 דירות - ומקבל ביטוח לאומי

"כחלון יקפיץ את מחירי הדירות במרכז"

 

ניתוח תנאי המכרז מעלה כי מחיר דירת 3 חדרים בשטח של 80 מ"ר הכוללת חניה, מרפסת ומחסן, יעמוד על 717,425 שקל. מחיר דירת 100 מ"ר הכוללת חניה, מרפסת ומחסן יעמוד על 880,476 שקל. דירה בשטח 110 מ"ר הכוללת חניה, מרפסת ומחסן תימכר תמורת 962,002 שקל.

 

השכונה החדשה נבנית כרצף אורבני לשכונת גבעת רם בדרום כרמיאל. היא תתחבר לנתיבי תחבורה מרכזיים: כביש 85 עכו-צפת וכביש 784 לגוש שגב. בחלקה הדרומי של העיר מתוכננת כניסה חדשה לכרמיאל, לצד הקמת תחנת רכבת. הפרויקט מתאפיין ברובו בבנייה רוויה ובמעט בתים צמודי קרקע.

כרמיאל. בקרוב דירות מוזלות (צילום: עידו בקר) (צילום: עידו בקר)
כרמיאל. בקרוב דירות מוזלות(צילום: עידו בקר)

בשכונה אף יוקמו שירותים מותאמים למשפחות צעירות: פארקים, גני שעשעים, גני ילדים, בתי ספר, שירותי בריאות, בית כנסת, שטחי מסחר, מגרש ספורט ועוד.

 

נציין כי מדובר בשיווק שני של דירות אלו, לאחר שבחודש פברואר 2016 לא הוגשו הצעות מתאימות. במכרז הקודם שווקו 414 דירות מתוך 538. מחיר דירה בשטח של 80 מ"ר במכרז זה יעמוד על כ-746 אלף שקל; ואילו מחיר דירה בשטח של 100 מ"ר יעמוד על כ-916 אלף שקל.

 

צפו: פער המחירים בין דירות במחיר למשתכן לבין דירות הנמכרות בשוק החופשי

 

גם בנשר: מכרז עתידי ל-32 דירות מוזלות

בתוך כך ל-ynet נודע כי משרד הבינוי והשיכון מקדם שיווק של 32 יחידות דיור מוזלות ברחוב חבצלת בשכונת גבעת עמוס הסמוכה לטכניון שבנשר, במסגרת תוכנית מחיר למשתכן. מדובר בתוכנית ראשונה בעיר, לצד קידום תוכניות בנייה נוספות של העירייה להקמת 1,000 יחידות דיור חדשות.

 

שכונת גבעת עמוס היא שכונה ותיקה שהוקמה בשנות ה-70 של המאה הקודמת ונמצאת בימים אלה במסלול של התחדשות. לדברי ראש עיריית נשר, אבי בינמו, "נשר היא עיר איכותית שמעניקה כיום לתושביה סל שירותים רחב. לכן הביקוש לדירות נמצא במגמה של עלייה מתמדת".

 

במקביל מוקמות כיום בנשר קרוב ל-1,000 יחידות דיור חדשות במסגרת שורה של פרויקטים, בהם עמק הכרמל של חברת אלמוגים ופרויקטים נוספים בשכונת רמות יצחק של החברות י.א אלון ויובל אלון. מנתוני משרד הבינוי והשיכון עולה כי נשר נמצאת במקום השני בארץ (אחרי היישוב חריש) בשיעור הגידול במספר היתרי הבנייה שניתנו במהלך שנת 2015.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
כרמיאל. מתרחבת
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים