שתף קטע נבחר

50 חברות בנייה זרות מתעניינות בישראל

משרד השיכון מדווח על היענות לקול הקורא שפרסם יחד עם משרד האוצר, המזמין חברות ביצוע בינלאומיות לבנות פרויקטים למגורים בארץ. בין המדינות המתעניינות: סין, ספרד, יוון, טורקיה, רוסיה, פורטוגל, ויטנאם ואוקראינה

יש עניין: משרד הבינוי והשיכון מדווח היום (ב') כי 50 חברות בנייה בינלאומיות הגישו את מועמדותן לקול הקורא שפרסם יחד עם משרד האוצר, המזמין חברות ביצוע זרות לבנות פרויקטים למגורים בישראל. בין היתר הוגשו מועמדויות ממדינות כגון סין, ספרד, יוון, טורקיה רוסיה, פורטוגל, ויאטנם ואוקראינה.

 

קבלנים זרים הוזמנו לישראל: "הבנייה תואץ"

קבלנים זרים יצליחו להוזיל את הדירות?

קבלנים זרים יצליחו להוזיל את הדירות?

 

בשלב הבא ההצעות יבחנו על ידי ועדה בראשות היועץ המשפטי של המשרד, אלעזר במברגר, שתקבע עמידת ההצעות בתנאי סף ותנקד אותן על פי בדיקת תנאי איכות. משרד הבינוי והשיכון יבחר שש חברות זוכות שיכללו במאגר ויהיו רשאיות לבנות בישראל בנייני מגורים ולנהל פרויקטים של בנייה למגורים כגורם האחראי על כל ההבטים ההנדסיים והביצועיים של הפרויקט.

 

החברות הזוכות ירשמו במאגר לתקופה של חמש שנים בלבד, עם אפשרות להארכה של שלוש שנים נוספות, על פי שיקול דעת הגורמים המוסמכים לכך במשרד הבינוי והשיכון.

 

שיטת בנייה מהירה מקנדה בישראל - מוזמנים לצפות בראיון באולפן ynet:

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אמר היום כי "שוק הדיור בישראל סבל בשנים האחרונות ממחסור בכוח אדם, מאיטיות וממשאבים יקרים. החברות הזרות, המיומנות בשיטות בנייה ייחודיות שלא תמיד קיימות בניסיון הישראלי, יביאו גם טכנולוגיות וכוח אדם מומחה בתחומו, כדי לקצר את משך הבנייה ולהוזיל עלויות".

 

לדבריו, "העולם היום שטוח, ולכן אימוץ של שיטות וטכנולוגיות, ושיתוף הידע עם הקהילה הגלובלית יכולות להביא אותנו להישגים רבים בענף הבנייה. כל צעד כזה יהיה מלווה בפיקוח הדוק על תקנים, איכות ויציאת וכניסת פועלים באופן מסודר ומוגבל".

 

אשל ארמוני, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, הוסיף כי "ההיענות לקול קורא שפרסמנו מהווה הבעת אמון בענף הבנייה הישראלי. טכנולוגיות התיעוש והמיומנות הרבה שיביאו איתן החברות הזרות יסייעו להעלאת היקף הבנייה ואיכותו בארץ".

 

נזכיר כי בחודש מרס האחרון, בעקבות החלטת מממשלה בנושא, פורסם קול קורא להבאת חברות ביצוע זרות המתמחות בבנייה באיכות גבוהה וברמת תיעוש גבוהה, על עובדיהן המיומנים לכך. תנאי הסף שנקבעו מציבים רף גבוה במיוחד של דרישות, ומטרתם להבטיח כי החברות שיבחרו בהליך יהיו בעלות ניסיון רב בבנייה למגורים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages
אילוסטרציה
צילום: Gettyimages
צילום: פוטו מרסלו
שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט
צילום: פוטו מרסלו
מומלצים