שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  יקנעם: אושרה תוכנית ל-514 דירות חדשות
  מדובר בתוכנית ראשונה שאושרה ע"י הוועדה המקומית ביקנעם, לאחר שזו הוסמכה לאשר תוכניות בניין עיר בסמכותה. בר"ג יתבצע פרויקט פינוי-בינוי בשכונת רמת השקמה, במסגרתו יהרסו 144 דירות לטובת 510 חדשות

  הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר יקנעם אישרה באחרונה תוכנית להקמת שכונת מגורים הכוללת 514 יחידות דיור חדשות. ל-ynet נודע כי השכונה מהווה המשך לשכונת שער הגיא, הנמצאת בשלבי אכלוס, ובכך יושלם מתחם המגורים אשר יכלול בסופו של דבר כ-2,000 דירות בתמהיל מגוון.

   

  כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

  באוצר מנסים להגדיל את הסיכוי לזכות בדירה

  כחלון אישר: שקיפות במכירת קרקע חקלאית

  במקום מפעל בשר: דירות לצעירים ליד הרכבת

   

  מדובר בתוכנית ראשונה שמאושרת להפקדה להתנגדויות הציבור על ידי עיריית יקנעם, לאחר שזו הוסמכה לאשר תוכניות בניין עיר (תב"ע) בסמכותה. המשמעות היא שכעת העירייה יכולה להפקיד את התוכניות להתנגדויות הציבור ולא רק להמליץ עליהן לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, כך שלוח הזמנים להקמת מתחם המגורים צפוי להתקצר בכ-3 שנים בממוצע.

  הדמיית השכונה החדשה ביקנעם (הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים) (הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים)
  הדמיית השכונה החדשה ביקנעם(הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים)

  התוכנית, ביוזמת משרד הבינוי והשיכון וחברת ערים, מציעה למקם את מוסדות הציבור והחינוך שייבנו בתפר שבין שתי השכונות, על מנת ליצור אשכול חינוך שישמש את שתיהן. הבינוי המוצע בשכונה החדשה מתחשב בסביבה הגובלת בו, כך שהגובה בקרבת היישוב אליקים הוא שתי קומות, היוצר מראה כפרי המשתלב עם הסביבה.

   

  במסגרת התוכנית, המנוהלת על ידי חברת אברהמי קלימשטיין לוי-חושן ניהול פרויקטים ותוכננה על ידי אדריכל אילן אייזן ממשרד א.ג. אייזן אדריכלים, מספר הקומות שייבנו בבנייני מגורים משותפים בלב השכונה יעלה ל-4-5 קומות. בשני בניינים בלבד ייבנו תשע קומות, ואלה יהוו נקודת ציון לשכונה. בחלקה הצפוני גובלת התוכנית עם יער קיים השולח רצועות ירוקות ללב השכונה, המרושתת בשבילי אופניים ושבילי הלכי רגל.

  מפת התוכנית במתחם שער הגיא (הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים) (הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים)
  מפת התוכנית במתחם שער הגיא(הדמיה: אילן אייזן, א.ג. אייזן אדריכלים)

   

  רמת גן: פינוי-בינוי להקמת 510 דירות חדשות

  ברמת גן, חברת אאורה ישראל זכתה במכרז להקמת כ-510 יחידות דיור במסגרת פרויקט פינוי-בינוי במתחם שלם שבשכונת רמת השקמה. זאת לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה את התוכנית והיא פורסמה להתנגדויות הציבור, בחברה צופים כי התב"ע (תוכנית בניין עיר) תאושר כבר בשנה הקרובה וניתן יהיה להתחיל את הבנייה.

   

  במסגרת התוכנית ייהרסו 144 יחידות דיור בשישה מבני רכבת שנבנו בשנות החמישים של המאה הקודמת ועוד תשע יחידות מסחריות במבנה חד קומתי. מרבית המבנים והתשתיות במצב כללי ירוד וכן לא קיימים כיום פתרונות הולמים לחניה ומיגון. לצורך פיתוח המתחם, מציעה התוכנית להגדיל את זכויות הבנייה ל-45,900 מ"ר למגורים שיכללו 510 דירות ועוד 800 מ"ר מסחר ושטחים לצרכי ציבור.

  הדמיית פרויקט מתחם שלם בשכונת רמת השקמה ברמת גן (הדמיה: ישר אדריכלים) (הדמיה: ישר אדריכלים)
  הדמיית פרויקט מתחם שלם בשכונת רמת השקמה ברמת גן(הדמיה: ישר אדריכלים)

  בכוונת החברה לחדש את השכונה, שתשלב מסחר ומגורים. הבינוי יתאפיין בבנייה מרקמית, ובין היתר ייבנו כשלושה מגדלי מגורים בני 30 קומות עם חניונים תת-קרקעיים. בנוסף יוקמו שטחי ציבור ירוקים. לדברי יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלי אאורה ישראל, "מדובר באזור מבוקש ובכוונתנו להפוך את מצבו הרעוע של המתחם הקיים לשכונה איכותית ונעימה".

   

  יצוין כי המכרז לבחירת היזם נערך על ידי נציגות בעלי הזכויות במתחם, שנוהלה על ידי יורם אסידון בשיתוף עוה"ד איל מאמו וישי איצקוביץ ממשרד עוה"ד אגמון. היא קודמה מול הוועדה המחוזית על ידי אדריכל אבנר ישר ושמאי המקרקעין אריה קמיל.

   

  עוד ברמת גן - איך נראה פינוי-בינוי מקרוב? מוזמנים לצפות בסרטון:

  צפו: פינוי-בינוי ברמת גן    (צילום: ינאי אלפסי)

  צפו: פינוי-בינוי ברמת גן    (צילום: ינאי אלפסי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים