שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

136 דירות להשכרה לטווח ארוך בצפון ת"א

ועדות התכנון אישרו סופית תוכנית להקמת פרויקט מגורים בשכונת המשתלה בצפון ת"א. במסגרת הפרויקט הדירות יושכרו לתקופה של 20 שנה בשכר דירה מפוקח, כאשר רבע מהן יושכרו לזכאים בהנחה של 20% ממחיר השוק

לידיעת השוכרים בעיר ללא הפסקה: החברה הממשלתית של מטה הדיור דירה להשכיר, העוסקת בהקמת פרויקטים לשכירות ארוכת טווח, הודיעה היום (א') כי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה בסוף השבוע באופן סופי את תוכנית דיור להשכרה לטווח ארוך בשכונת המשתלה בצפון תל-אביב. מדובר ב-136 יחידות דיור המיועדות להשכרה, רבע מהן יושכרו לזכאים בהנחה של 20%.

 

כתבות אחרונות במדור צנרת התכנון :

10,000 דירות חדשות בב"ש, אשקלון ואופקים

תוכנית מתאר לקריית טבעון בדרך לאישור

הרצליה: 6,000 דירות חדשות בפינוי-בינוי

 

הפרויקט, שזכה לשם "דירה להשכיר במשתלה", הופקד להתנגדויות הציבור בחודש יוני האחרון. הוא ייבנה ברחוב משה וילנסקי וצפוי לכלול ארבעה בנייני מגורים בני שש קומות כל אחד על שטח כולל של כשישה דונם. בנוסף יוקמו שטחי מסחר בהיקף של כ-1,500 מ"ר, מרתפי חניה ושטחים ירוקים.

 

בחברה נערכים כעת להוצאת הפרויקט לשיווק באופן מיידי, עד סוף שנת 2016. המכרז ישווק במודל הסטנדרטי של מיזם ההשכרה לטווח ארוך, לפיו הדירות יושכרו לתקופה מינימלית של 20 שנה בשכר דירה מפוקח, כאשר רבע מהן יושכרו לזכאים (אותם קריטריונים של זכאי תוכנית מחיר למשתכן) במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק. לאחר מכן היזם שיזכה במכרז יכול למכור את הדירות לציבור הרחב במחירי השוק החופשי.

הדמיית פרויקט דירה להשכיר במשתלה בתל-אביב (הדמיה: יער אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: יער אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית פרויקט דירה להשכיר במשתלה בתל-אביב(הדמיה: יער אדריכלים ומתכנני ערים)

על פי המודל, שכר הדירה לזכאים שישכרו דירות במחיר מוזל יתעדכן אחת לשנה בהתאם למדד המחירים לצרכן, במשך שלוש שנים, עם אופציה לשבע שנים נוספות. שכר הדירה לזכאים שישכרו דירות במחיר רגיל יוכל לעלות עד 5% בלבד במשך תקופת השכירות - חמש שנות שכירות עם אופציה לעוד חמש שנים. בסך הכל ניתן להתגורר בפרויקטים אלה במשך 10 שנים.

 

לדברי מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, "מדובר בתוכנית משמעותית בלב אזור הביקוש. בדעתנו להגיע ליעד של אלפי יחידות דיור לשכירות ארוכת טווח, במטרה לגוון את שוק הדיור ולהגדיל את היצע הדירות המיועדות לשכירות. אנו עושים זאת בפריסה רחבה באזורי הביקוש ובפריפריה, בין היתר במתחם הגדנ"ע בתל-אביב, במתחמים אלנבי והדסה בירושלים, בשכונת הרקפות בראשון לציון, במתחם שבעת הכוכבים בשכונת גליל ים בהרצליה וכן ברמת השרון ובחיפה". 

 

יד ראשונה מחיל האוויר

בתוך כך, אגף המבצעים והנכסים הלוגיסטיים במשרד הביטחון (אמו"ן) ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) הודיעו היום כי הם מעמידים למכירה את בית הספר הטכני של חיל האוויר במפרץ חיפה (ביס"ט 21). זאת לאחר שפרסמו "קול קורא" לשיווק 640 דונם בעורף "נמל המפרץ" העתידי, שיאפשרו את מימון העתקת פעילות בית הספר הטכני לכרמיאל ולנבטים. מדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות במפרץ.

 

במסמכי הקול קורא נכתב, בין השאר, כי מדובר ב"עתודת שטח גדולה, אשר משרד הביטחון בוחן את האפשרות לפינויה, ובהתאם רשות מקרקעי ישראל בוחנת את האפשרות לשיווק הקרקע, רק אם התמורות מהקרקע יאפשרו את פינויה על ידי המשרד". עוד נכתב כי ייתכן שהקרקע תפונה בשלבים, אך ככלל השטח יפונה בטווח של כארבע שנים ממועד מימוש המכרז, ככל שיהיה כזה.

 

במשרד הביטחון מציינים כי בשנים האחרונות הביעו גורמים רבים עניין בתא שטח זה, אשר מהווה את העתודה המשמעותית ביותר לפיתוח עורף נמל מפותח, שבו יוקמו מרכזים לוגיסטיים מודרניים, פארקי תעשייה ומוקדי תעסוקה למטרופולין חיפה.

 

עוד מוסיפים כי במטרה לקדם את מימוש התוכנית, מבקשים אמו"ן ורמ"י לבחון בשיתוף עם המגזר הפרטי והמסחרי מהי הדרך המיטבית לשווק את הקרקע, באופן שייטיב עם היזמים. מהלך זה עתיד, בין היתר, לאפשר למדינה להכריע באשר להיתכנות שיווק הקרקע לגורמים פרטיים, או לחילופין העברתו לגורמים ממשלתיים, או פיתוחו כמחנה עוגן שיקלוט פעילויות נוספות של צה"ל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יער אדריכלים ומתכנני ערים
הדמיית פרויקט דירה להשכיר
הדמיה: יער אדריכלים ומתכנני ערים
מומלצים