שתף קטע נבחר

סביונים בשמיים: השנה של אפריקה ישראל מגורים

אפריקה ישראל מגורים, המקימה את שכונות הסביונים, הובילה השנה שני מהלכים מרכזיים בשוק הנדל"ן הישראלי - שיווק הפרויקט הראשון בישראל של דיור להשכרה ארוכת טווח והשקת אתר אינטרנט פורץ דרך בענף הנדל"ן למגורים, המציע חוויית חיפוש מהנה וממוקדת. החברה, המקפידה על חדשנות ומציגה לאורך שנים חוסן פיננסי, נהנית משיעור גבוה של לקוחות חוזרים

בשיתוף Superbrands

 

אפריקה ישראל מגורים הוקמה באופן רשמי בשנת 1960, אולם ראשית דרכה שזורה בצעדיה הראשונים של החברה-האם, קבוצת אפריקה ישראל, שהוקמה בשנת 1934 על ידי יזמים יהודים ציוניים מדרום אפריקה. בשנת 1951 הקימה החברה את סביון, שכונת היוקרה הראשונה בישראל, שהיוותה מקור השראה לפיתוח מותג הדגל של אפריקה ישראל מגורים - "שכונות הסביונים", שמוקמות בעשרות ערים ברחבי ישראל.

 

מותגי-על נוספים בערוץ Superbrands:

עיצוב בבית, ובדיגיטל: השנה של ד"ר גב

המותג שמלווה אתכם: השנה של אמריקן אקספרס

הכי טוב בבית: השנה של בזק

 

לימים הרחיבה אפריקה ישראל מגורים את פעילותה העסקית וכיום פועלים תחתיה שלושה תתי-מותגים נוספים:

 

אפריקה התחדשות עירונית - חברה-בת המתמחה בייזום, פיתוח, ניהול והוצאתם לפועל של פרויקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי-בינוי ותמ"א 38/2).

 

סביוני העיר - מותג אורבני המבוסס על פרויקטים של התחדשות עירונית, ומציע חוויית מגורים איכותית בבנייני בוטיק במיקומים נבחרים.

 

Luxury Collection - פרויקטים יוקרתיים, המציעים בין היתר חדר כושר מאובזר, לובי עם עמדת קבלה, מערכת בית חכם וחניון תת-קרקעי. על מנת לשקף את היוקרה והאיכות של מגורים בפרויקטים האלו, חלק מהדירות לדוגמה בפרויקטים מרוהטות ברהיטים של מיטב המותגים האירופיים - רוברטו קוואלי, פנדי, ורסצ'ה ואחרים.

 

האתגר השיווקי

אפריקה ישראל מגורים, ובתוכה שכונות הסביונים, הינה מותג מבוסס, ידוע ומצליח, הפועל בתחום הנדל"ן שהוא תחום שמרני מיסודו. כמי שמובילה מהלכים בתחום הנדל"ן בישראל מיום הקמתה, האתגר השיווקי שמולו עמדה החברה בתקופה האחרונה הוא הצורך להכניס משב רוח מרענן לעולמות הנדל"ן באמצעות חשיבה מחוץ לקופסה, חדשנות פורצת דרך, שינוי של התנהגות צרכנים שמרנית, ורתימת החידושים והטכנולוגיה מעולמות ההיי טק לעולם הנדל"ן ולטובת מחפשי הדירות.

 

דיור להשכרה ארוכת טווח

אחד המהלכים האסטרטגיים וצופי פני עתיד שיישמה החברה בשנים האחרונות, היה כניסה לתחום הדיור להשכרה ארוכת טווח. אפריקה ישראל מגורים הייתה יזמית הנדל"ן הראשונה בישראל שהקדימה לזהות את הפוטנציאל הטמון בתחום, וזכתה במכרז הממשלתי להקמת הפרויקט הראשון בישראל המציע דירות להשכרה ארוכת טווח ל-10 שנים בלב אזורי ביקוש נדל"ניים לזוגות צעירים זכאים.

 

באפריקה ישראל מגורים חזו את הטרנד העולמי שנפוץ בבירות מובילות בעולם כדוגמת ניו יורק, ברלין ולונדון, שבמסגרתו זוגות צעירים שוכרים דירות לטווח ארוך ולא רוכשים אותן. זיהוי המגמה העולמית, לצד ההבנה כי למצוקת הדיור של דור ה-Z בישראל יכולים לסייע מספר פתרונות, הניעו את החברה להחלטה אסטרטגית לחולל מהפכה בתחום, תוך התאמת הטרנד העולמי לצרכי הקהל הישראלי ולמאפייני השוק המקומי, ותוך תכנון קפדני של הפרויקט מכל היבט אפשרי - הנדסי, ביצועי, מימוני ותפעולי.

 

לאחר שזכתה במכרז הממשלתי הקימה אפריקה ישראל מגורים יחד עם אפריקה נכסים ובאמצעות דניה סיבוס, הקבלן המבצע של קבוצת אפריקה ישראל, את פרויקט סביוני גליל ים For Rent בהרצליה, והחלה השנה בשיווקן של 273 יחידות דיור שמאפשרות לזוגות צעירים העומדים בקריטריונים של משרד השיכון, לשכור דירה לטווח ארוך תמורת תשלום שכר דירה מפוקח. 68 מהדירות בפרויקט הוגרלו לצעירים זכאים והושכרו במחירים מוזלים וקבועים, ו-205 דירות מושכרות במחירי שוק חופשי מפוקחים וקבועים לזכאים גם כן.

 

אפריקה ישראל נכסים תהיה האמונה על הפיתוח, ההקמה ותפעול הפרויקט במשך 20 השנים הבאות, באמצעות החברות הבנות אפריקה ישראל מגורים ודניה סיבוס. בדרך זו תנוצל הסינרגיה בפעילות הקבוצה, המשלבת ניסיון וידע מקצועי רב.

 

איתור פרויקטים באזורי הביקוש

העלייה המתמשכת במחירי הדירות והצורך הגובר באלטרנטיבה ראויה למגורים הביאו לכך שאזורי הביקוש בישראל התרחקו מהמעגל הראשון ואף השני של תל אביב וגוש דן. באפריקה ישראל מגורים ערים למגמה הבולטת בשנים האחרונות, שמבוססת על התרחבות אזורי הביקוש ל"טבעות החיצוניות" שמעבר לגוש דן - כדוגמת השרון הצפוני, שצפוי לפיכך להוות בעתיד את האזור שבו יקומו ישובי הלוויין החדשים שיקיפו את גוש דן ה"חדש" והמתרחב.

 

החברה מאמינה שאזור השרון הצפוני (האזור שתחום בין חדרה, כפר יונה, מושב ינוב והישוב חריש) ייהנה בעתיד הקרוב מביקושים גבוהים בקרב מחפשי הדירות, שירצו ליהנות מאיכות חיים בלב אזור כפרי וירוק, ועדיין להיות קרובים למוקדי התעסוקה בגוש דן. לפיכך ביססה החברה בשנה האחרונה את פעילותה באזור, כשהיא מקדמת שבעה פרויקטים מקומיים בהיקף של למעלה מ-2,000 יחידות דיור.

 

בין הפרויקטים שמקימה החברה באזור ניתן למצוא את פרויקט "סביוני השרון", הממוקם בין מושב ינוב לכפר יונה וכולל כ-335 יחידות דיור של 4-5 חדרים, את פרויקט סביוני נוף בחדרה, ופרויקט חדש בעיר חריש.

 

אתר האינטרנט החדש

בעידן האינטרנט, שבו אמצעי התקשורת הדיגיטליים מהווים חלק אינטגרלי בחיי הצרכנים, ניתן למצוא חדשנות טכנולוגית פורצת גבולות במגוון רחב של תחומים. אולם בעוד תחומים מסורתיים כמו זימון מוניות או בנקאות מפגינים חדשנות, עד לאחרונה היה נדמה כי תחום הנדל"ן לא ממהר להתחדש - ויתרה מכך, במשך שנים נמנעו החברות בענף הנדל"ן מלטפח חדשנות בסביבתם, ועקב כך העסקאות והפעולות השיווקיות שהתבצעו בו נעשו לרוב בדרך מיושנת.

 

באפריקה ישראל מגורים הבינו שכשם שהחברה מקפידה להתאים עצמה לדרישות החדשות בשוק מבחינת טכנולוגיות הבנייה ושילוב מערכות חכמות בפרויקטים, עליה לפתח שיטות עכשוויות של שיווק ואינטראקציה עם הלקוח.

 

בשנת 2016, כחלוצה בתחום בישראל, השיקה אפריקה ישראל מגורים אתר אינטרנט חדש המבוסס על טכנולוגיית SharePoint2013, שהיא תשתית ניהול התוכן המתקדמת ביותר של מייקרוסופט, במטרה לשדרג את חוויית הגלישה של לקוחותיה.

 

במסגרת האסטרטגיה השיווקית שלה, החברה שמה לה למטרה לספק ללקוחותיה חוויית חיפוש אולטימטיבית, שמחד תהיה נוחה ומהנה, ומאידך מקיפה.

 

האתר מהווה כלי נוח וידידותי לקהל הרוכשים הפוטנציאליים ומאפשר להם לצפות במבחר הפרויקטים של החברה און ליין, לבחון אותם על פי קריטריונים ספציפיים, לשלוח תכניות דירה בדוא"ל, לבצע שיתוף מכל עמוד ועוד.

 

באתר מרוכזים מגוון הפרויקטים של אפריקה ישראל מגורים, לצד כתבות תוכן ומידע כללי העשויים לעניין את רוכש הדירה הפוטנציאלי, ביחד עם מידע מקיף אודות אזור המגורים הרצוי - כדוגמת קיומם של שירותים קהילתיים, נתונים דמוגרפיים על האוכלוסייה בסביבה ואמצעי תחבורה.

 

יוזמות וחדשנות שיווקית

השנה השיקה אפריקה ישראל מגורים את "מגזין המשפחות" - מגזין מהודר המופץ לכל הדיירים בשכונות הסביונים הפרושות ברחבי הארץ, ומהווה ערוץ תקשורת נוסף בין החברה לקהילת הדיירים שלה. המגזין כולל עדכונים, דיווחים מפרויקטים ואירועים שהתנהלו בשכונות הסביונים ומגוון תכנים רלבנטיים נוספים.

 

אבני דרך בחייו של אפריקה ישראל

1934 - קבוצת יהודים מדרום אפריקה מקימה את אפריקה ישראל במטרה לסייע בפיתוח היישוב היהודי בארץ ישראל.

1951 - אפריקה ישראל מקימה את הישוב סביון.

1992 - הקמת נווה סביון באור יהודה וקריית הסביונים ביהוד; השקת מותג הדגל "סביונים", והטבעת פרח הסביון כסימן המסחרי.

1996 - איש העסקים הבינלאומי לב לבייב רוכש את קבוצת אפריקה ישראל.

2006 - אפריקה ישראל מגורים הופכת לחברה ציבורית.

2011 - אפריקה ישראל מגורים מקימה את החברה הבת אפריקה התחדשות עירונית.

2015 - השקת המותגים סביוני העיר וה-Luxury Collection.

2016 - השקת פרויקט דירות להשכרה ארוכת טווח.

 

מותגי-על נוספים בערוץ Superbrands


פורסם לראשונה 17/11/2016 18:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורן הוד, מנכ״ל
ליאת דנינו, סמנכ"לית שיווק ומכירות
מומלצים