שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"נאצית, תישרפי": הסתה נגד השופטת שהרשיעה את אזריה

"אחות של טלי פחימה", "אלוהים ישלם לך על מה שעשית למשפחה": אל"מ מאיה הלר, שעמדה בראש הרכב השופטים, ספגה גידופים ונאצות ברשתות החברתיות

אל"מ מאיה הלר, ראש צוות השופטים במשפטו של אלאור אזריה, הקריאה הבוקר (ד') במשך כשעתיים וחצי את הכרעת הדין במשפטו של החייל היורה מחברון, דחתה בזו אחר זו את כל טענות ההגנה, עד שלבסוף הכריזה - אזריה מורשע בעבירת הריגה של מחבל מנוטרל. מרגע ההרשעה, הוצפו הרשתות החברתיות בנאצות, גידופים ובהסתה ברורה נגד השופטת הלר. בעקבות הפסיקה וההסתה, הוחלט בצה"ל להציב אבטחה על השופטים - אל"מ הלר, אל"מ כרמל ווהבי וסא"ל ירון סיטבון, וכן על התובע סא"ל במיל' נדב וייסמן.

 

כך למשל, גולשים ברשתות החברתיות טענו כי הלר היא אחותה של פעילת השמאל טלי פחימה, שהורשעה במסירת ידיעה לאויב ומגע עם סוכן זר וריצתה מאסר של שנתיים. "בושה למדינת ישראל לתת לעוכרת ישראל לשפוט חייל, או לשפוט במדינת ישראל בכלל", נכתב באחד הפוסטים.

 

בסטטוס אחר נכתב: "מאיה הלר, תתביישי לך. כמו שהרסת למשפחה הזאת את השמחת חיים ואת הבריאות, ככה גם אלוהים ישלם לך". גולש נוסף איחל לשופטת "להיות בתוך פיגוע, ואז נראה את החכמולוגית".

 

גולש אחר הטיח האשמות וגידופים בצמרת הביטחונית כולה, בעיתונאים וב"שופטת הנאצית מאיה הלר". אותו גולש הזהיר: "אלוהים סופר כל דמעה של אמא. אתם תשלמו על זה - במוקדם או במאוחר. נסתרות דרכי האל. מאחל לכם את כל הייסורים, שלא יהיה לכם רגע אחד של אושר עד יומכם האחרון". שתי גולשות אחרות איחלו "אונס ומוות בשריפה" לנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי הלר, שבשבוע שעבר קודמה לתפקיד שופטתת בבית הדין הצבאי לערעורים שבקריה.

 


 

  

ברשת: קריאות למרד ()
ברשת: קריאות למרד

לא רק אנשים פרטיים פרסמו סטטוסים בגנות השופטת. בעמוד "אלאור אזריה, העם איתך",

המונה 1,500 אוהדים, גם כן לא חסכו מילים קשות מהשופטת מאיה הלר. "מי את ומי נתן לך את הזכות להרשיע את אלאור?", נכתב בפוסט שהעלו מפעילי העמוד, שחתמו: "אנחנו נזכור אתכם ואת התביעה לדראון עולם. אתם היודנראט של הדור הזה".

 

במקביל, ברשת גם נפוצו קריאות של חיילים למרד. בתמונה אחת, לצד מערום נשקים, נכתב: "אלאור נכנס לכלא - כולנו נכנסים לכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים